Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Arpsoft #17529 üzenetére

    Rákerestem erre: ,,Mivel a hardver támogatása megszűnik,ez a számítógép hamarosan nem kap további Google Chrome frissítéseket"

    Ezt találtam: [link]

    Rámentem a második találatra, ami valahogy így néz ki:

    ...chrome/app/resources/google_chrome_strings_hu.xtb -> Ez a google chrome magyar fordítási fájlja.

    Itt Ctrl + F -el megint rákerestem a szövegedre, és ez volt mellette: translation id="7054640471403081847"

    Feltételeztem, hogy ez az azonosító az adott mondat fordítási azonosítója, ami azt jelenti, hogy az angol fordítási fájlban ugyanennél az azonosítónál ugyanez a mondat szerepel, angolul.

    Az egyszerűség kedvéért megpróbáltam átírni a linkben a "hu.xtb" végződést "en.xtb" végződésre, remélve, hogy bejön az angol fordítási fájl, de nem nyertem. Rákerestem így az azonosítóra.

    Második találat: ...chrome/app/resources/google_chrome_strings_en-GB.xtb -> ez lesz az angol fordítási fájl, ez kell nekünk.

    Itt Ctrl + F -el rákerestem az azonosítóra: translation id="7054640471403081847".

    A magyar mondat angol megfelelője:

    ,,This computer will soon stop receiving Google Chrome updates because its hardware is no longer supported."

    Azért jó ha ezt tudjuk, mert erre keresve több információt kaphatunk. Ott találtam ezt meg ezt.

    Ez alapján megtudtam, hogy az üzeneted alatt látható egy "See More" üzenet magyar megfelelője, amit feltehetőleg úgy fordítottak, hogy "Bővebben". Azt is leírta az egyik pali, hogy a rendszerkövetelmények ablak jött fel neki a "See More"-ra kattintva. Rákerestem így a chrome rendszerkövetelményekre:

    (chrome system requirements)

    [link]

    Gondoltam leírom azt is, hogy találtam meg, több idő volt mondjuk leírni, ezt megtalálni kb 2 perc volt.

    Hozzátenném, egyszerübb lett volna egyből a rendszerkövetelményekre rákeresni, de ez így kalandosabb volt :D

    Szumma szummárum jól tippeltem, hogy a prociddal lesz a baj. Nagy a valoszinüsége, hogy processzorcserén kívül nem lesz más lehetőséged a további Chrome frissítések eléréséhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák