Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kutyek

    senior tag

    válasz lacibattya #50987 üzenetére

    Nekem is eltartott egy darabig, amíg jó hangok jöttek az mg30-ból. Pár tipp:
    - gyári preseteket viccnek jók, én 20 perc után töröltem az összeset
    - nagyon fontos, hogy milyen output módot állítasz be (fejhallgató, monitorok, FRFR stb), mert ez elvileg jelentősen befolyásolja a végső hangzást
    - output (global) EQ kelleni fog. Nem lehet megúszni a végső EQ-t, a kütyü hangzása határozza meg pl, hogy milyen jelleggel érdemes trimmelni a magasakat
    - a hangzás "jósága / minősége" ~80%-ban az IR-en múlik. Ezekből érdemes a legjobbakat használni, a gyárak nem feltétlenül csúcs hangzásúak
    - mindig a kis gaintől indulj, és fokozatosan emeld. Először csak amp / cab párost állíts be, majd az erősítőn gain / master / eq jön. Végül a hangerőt az amp "level / output" paraméterrel állítsd be véglegesre
    - ezután az effekteket úgy add a lánchoz, hogy a hangerőt ne változtassák. Így könnyű A/B-zni az egyes effekteket. Ha az adott effekt mindenképp emeli / csökkenti a gaint, akkor az erősítőn kompenzálj. Persze így nem marad azonos a hangerő az effekt ki-/bekapcsolásakor
    - kis gainnel indulj, először clean/low-gain preseteket csinálj, így kiismered az egyes ampok gain viselkedését. Ilyen low gain mellett valószínűleg kompresszor is kelleni fog.

Új hozzászólás Aktív témák