Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C. s.

    addikt

    válasz sz.balazs.95 #337 üzenetére

    #337:
    Ezt akkor írtam, amikor még azt hittem, csak a szöveget csinálod az Inkscape-ben, a többi majd Gimpezni fog. Ha csak a fele van meg, az tényleg nem jó. :( Ha túl nagy a szöveg, kijelölés után kisebbre állíthatod a körülötte megjelenő nyilakkal, hogy ne lógjon ki. Arra én sem biztatlak, hogy tákolj! :B

    #338:

    -van kerete
    Kijelölöd a hátteret egy balos kattal, aztán Shift+Ctrl+F vagy Objektum --> Kitöltés és körvonal... A Körvonalrajzolat nevű fül első sorában az X-re katt. Először kicsit nehezen vettem észre, ezért rakok be egy képet.

    -eltakarja a feliratot
    Az előző hozzászólásom utolsó előtti bekezdése vonatkozik ide is. (Ha a "Jajj nekem, de hosszú lett!"-et nem vesszük bekezdésnek. Mer azzal együtt hátulról a 3. a befutó :D )

    -nem látom, mivel kell teljes képernyőre húzni
    Ezt nem igazán értem. :) Átméretezni kijelölt objektumot tudsz. Ha nincs kijelölve, egyet kattints rajta, megjelenik körülötte 8 kis nyilacska, azokat húzgálhatod. Ctrl+húzással pedig megtartja az arányokat. Ha véletlenül kétszer kattintottál rajta, megváltoznak a nyilak. Ekkor elforgathatod vagy a párhuzamos oldalait elcsúsztathatod (paralelogramma). Ha erre nincs szükség, csak katt rajta harmadszor is és helyreáll a rend. :) Vagy mellékattintasz és újra kijelölöd.

    nem lehet simán csak egy színt beállítani háttérnek?
    De, be lehet. Miután kijelölted a téglalapot a paletta tetszőleges színén katt és kész.
    Csak akkor kell a "Shift+Ctrl+F vagy Objektum --> Kitöltés és körvonal...", ha nem találsz a palettán kedvedre való árnyalatot. De most a Kitöltés fülön állítgass.
    Akkor áll csak 1 db színből a háttér, ha közvetlenül az X utáni gombot választod, mert az azt követőek színátmenetet csinálnak (meg egyebet). De én egyszínűnek látom a képen. Vagy addigra javult a helyzet?

    Hamarosan abba kell hagynom, csak este leszek megint. Nem tudom, mennyire szorít az idő, ha nem várhat estig a válasz, Prím András oldalán sok hasznos tanács van. De nem lerázni akarlak, amiben tudok, tényleg nagyon szívesen segítek ezután is! :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák