Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUN]Repa

    aktív tag

    válasz stargazer #2435 üzenetére

    Lehetne tudni melyik bolt ez ? amugy ilyen esetben a boltba a legjobb egyezkedni, mert a napi ár igen is élő dolog állásfoglalás apehtől pont ezért késik , mert ellen mond a fogyasztóvédelemmel !!! A fogyvéd nem ismer napi árat a apeh meg elismeri hogy ami után adozól (áfa) az idővel amortizálodik , veszit az értékéből !!

    God save us from the arrows of the Hungarians.

  • shtml

    őstag

    válasz stargazer #2435 üzenetére

    Fogyasztóvédelmi dolgokban szerencsére (még?) nem az APEH illetékes. Amíg nem módosítják a törvényt, addig a fogyasztóvédelmi törvényben foglaltak érvényesek.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

  • net84

    őstag

    válasz stargazer #2435 üzenetére

    tudomásom szerint (és ha minden igaz ez azóta sem változott), ha visszakapod az eredeti vételárat, akkor elviekben be kell vallanod az apeh felé - illetve az üzletnek is be kell vallania a k51-es (ha még jól emléxem rá) nyomtatványba, hogy visszafizetés történt. Tehát elviekben még azt sem tudod megcsinálni, hogy nem vallod be, mert az apeh ugyis fog róla tudni, sőt! ha összemorrantok az üzlettel, biztosan meg fogja csinálni, ha meg megpróbáljátok értelmesen rendezni, akkor meg leszarja. Igaz ezzel nem azt mondom, hogy fogadd el amit felajánlanak, próbálj velük megegyezni, beszélj a fogyasztó védelemmel, ők mit tanácsolnak...
    Egyébként a sulinetnek volt egy központi száma, anno én náluk érdeklődtem, a fogy.védelmi törvényekkel nem voltak tisztában, de azt tudták, hogy részükről mi a helyzet.
    Csere esetén azért nem kell visszafizetni az adókedvezményt, mert akkor egy jegyzőkönyv készül (elvileg) a nagyker és a kisker között, hogy egy sulinetes eszközt cseréltek, akár azonos, akár más típusra.

    Kicsit reagálnék a többi részre is.
    A nagyker nem kapja vissza az eredeti vételárat, ő alapesetben egy cserelapot kap, ha kötsög a nagyker, akkor még az is lehet, hogy egy teljesen más típusú és akár más proc. foglalatú lapot kap vissza.
    Azt szerintem azért ne hangoztasd, hogy munkaeszközöd a sulinetes géped, mivel az adókedvezményt csak magánszemélyek vehették igénybe. Munkába/munkára jogosulatlanul használod. (majd egy jogokban és apeh-os dolgokban jártas szakember megmondja pontosan).

    Szerződés: a számla mellé kellett, hogy kapj egy A4-es lapot, amin a vásárolt eszközök voltak rajt tételesen. Szerintem az lesz az, illetve az kellett anno ahhoz, hogy igénybe tudd venni az adókedvezményt. Azon van valami sablonszöveg (gyorsan inkább megnéztem), de azon csak az eladásra és az a gazdasági társaságba való apportálásra térnek ki.

    Egyébként pedig teljesen jogos az igényed, ha ugyanazt nem tudják biztosítani, akkor az akkori vételárat figyelembe véve kell másik lapot javasolniuk (ha ez sem megy, akkor elviekben pénz visszafizetés a helyes megoldás, csak esetedben a sulinet bekavar egy kicsit). Ebben az esetben neked illetve a kereskedőnek sem kell az apeh felé a cserét jelenti, mivel nem történik pénzfisszafizetés.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák