Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Superhun #16950 üzenetére

    A bírósági állásfoglalás nem törvény. Nem magasabb rendű jogszabály annál.
    Sok esetben elvi állásfoglalás, iránymutatás ad.

    Ettől függetlenül az egyből csere mint olyan nem mindig van. Hisz nem mindig van készleten, raktáron. Nem is kell, hogy legyen (nem kötelez rá semmi). Így a törvény erre is szab egy határidőt.
    Ezt csak azért írom, hogy ilyenkor is teljesen korrekt és törvényes ha 1-2 hétbe bele kerül a csere.
    Mint írtam érdemes olvasgatni azt a 3-4 jogszabályt ami ezt az egész kérdéskört szabályozza.

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

  • asdf_

    veterán

    válasz Superhun #16950 üzenetére

    Ezt írják a linkelt oldalon:

    "A Kúria azt is közölte, a kereskedő ilyen esetben sem választhatja az áru kijavítását, hanem köteles a hibás árut előzetes vizsgálat nélkül azonnal kicserélni.

    Amennyiben a vállalkozás számára gyanús a hiba eredete, és a csereigény érvényesítését követően utólag kiderül, hogy az eredeti termék nem rendeltetésszerű használat miatt hibásodott meg, akkor a vállalkozás polgári peres eljárásban érvényesíthet igényt a fogyasztóval szemben – írták."

    Nekem ezzel meg mindig az a gondom (irtam mar par eve ugyanezt), hogy bejott gipsz jakab, bemodnott egy nevet es cimet, arra megkapja a szamlajat, fizet es elviszi a termeket. Majd bejon 2 nap mulva faarccal, es en mondjuk koteles vagyok kicserelni a cumot. Es mondjuk ki is cserelem. Aztan utolag kiderult, hogy a juzer tette tonkre/kilopta a belet/akarmi. Meg utolagabb pedig kiderul, hogy a szamlahoz bediktalt nev es cim fake. Ilyenkor tisztelettel megkerdenem a Kuriat, hogy majd ok fogjak behajtani a kart egy kb. soha meg nem talalhato emberen? Meg jarkalnak majd a rendorsegre meg mittudomen? Merugye en mondhatom, hogy aranyapam, egy fenykepes igazolvany+lakcimkartya elleneben azonnal cserelek neked barmit bevizsgalas nelkul, csak hat ugye mintha nem lennek igazoltatasra jogosult szemely :U

Új hozzászólás Aktív témák