Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csaba_20_

    őstag

    válasz SchDerGrosse #1679 üzenetére

    SchDerGrosse írta:
    Ez most azért jó, mert ha nincs kedvem tovább várni, hátha kegyeskednek valamit lépni lassan, akkor max beperelhetem őket és bíró bácsi majd mérlegel, ugye...?

    Összefoglalva? Igen. Jogállamban élünk, mindennek meg van a maga rendje...dehát te vagy a joghallgató...neked mondjam? :DD Nem véletlenül emeltem azért ki azt, hogy a jogszabályban ott van a "legfeljebb" szó is. Ami azért határidőt jelent, mégha nem is olyan szigorút, mint korábban.

  • Ariadne

    őstag

    válasz SchDerGrosse #1679 üzenetére

    Nocsak, egy leendő kolléga. :DDD
    Akkor neked alternatíva lehet az egyezkedés sikertelensége esetén a fizetési meghagyásos (nemperes eljárások vagy hasonló cím alatt fogjátok tanulni) és ugye ha kell, peres eljárás is. Mire kitűzik a tárgyalást, vége lesz a harmadik évednek, és csak úgy vágod majd a Pp.-t. ;] De viccen kívül, szerintem menj be hozzájuk, ha megoldható, és komolyan, de normálisan próbálj egyezkedni velük, pl. hogy ha már ennyit vártál, és (jogszabály előkap) ugyebár nem akarsz kellemetlenkedni, de mégiscsak jár ami jár, találjunk már egy olyan kártyát, ami mindkettőnknek jó. Persze ha nem megy a dolog, akkor tényleg muszáj lesz vásárlók könyve, békéltetők (rövid, és erősíti az álláspontodat, gyengíti a másikét a perben), aztán fmh a PKKB-ra...
    Remélem nem jut idáig az ügy, nagyon sajnálnám, ha kiderülne, h ők is olyanok, mint a Bluef*sh (bepereltem őket, és meg is nyertem, csak "véletlenül" közben elkezdődött a cég felszámolása)... :(

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák