Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz bandus #83027 üzenetére

    Az ENSPORT-nál Szilágyi Tibor. Az ENSPORT oldalán mindig kirakják összesítve, hogy az adott héten/hónapban, kik milyen helyezést vagy eredményt értek el és amikor választottam, nála rendszeresen láttam 1:10-1:20 közötti félmaratonosokat, úgyhogy gondoltam jó választás lesz és igazából be is vált.

    Meglepően gyorsak az edzések átlaga, mégse nyikorog semmi, nem környékez semmilyen sérülés vagy túlterhelés érzése, úgyhogy valamit jól csinál. :) Heti három erősebb nap van:

    Kedd - tempó vagy intervall
    Péntek - fartlek
    Vasránap - hosszú futás vagy végig lendületes tempóban vagy feladattal

    Hétfő fixen pihenőnap. A keddi erős nap után szerda már lazább, de ott is van feladat, pl. minden 400 méter után 100m 3:30 alatt. A csütörtök full laza pl. 45 perc E1 pulzuszónában vagy pedig pihenőnap. Szombat pedig szintén valami laza E1-es zónában.

    Minden harmadik hét pedig regeneráló, ahol hétfő-csütörtök-szombat teljes pihenő.

    A fő cél az volt, hogy kapjak egy kis kontrollt és biztonságosan lehessen fejlődni, ami be is jött. Tavaly október óta kvázi töretlen a fejlődés, egyedül most a júliusi kánikula húzta le kicsit a számokat, de az se vészesen:

    Az alaptempót elég magasan tartja, de a regeneráló hetek kompenzálnak:

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák