Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agony

    aktív tag

    válasz tomcica #58614 üzenetére

    tomcica

    Okés, jövő heti tötyögőket 4:30-4:40 közé lövöm be, aztán meglátjuk mit mutat pulzusra. :K Ma meg szerintem 22K-t megyek benne 10x 1000/R1000-el, de lazítok a tempón 3:50/4:10 -re vagy 3:45/4:15-re, majd meglátom hogy adja. :U

    Fred23

    Azzal kár takarózni, hogy a jelenlegi súlyoddal 10K=1000kCal... ez nem garancia a fogyásra, hisz a napi energiaigényedet se tudhatod 100% biztonssággal. A képletek is csak egy hozzávetőleges számot adnak, de nem mindegy hogy egész nap könyvelsz egy székből, esetleg Netflixet nézel a kanapéről vagy épp felvágsz pár mázsa fát. :D

    Ha napi 10 km kocogással napi 2000 kalóriát viszel be minőségi élelmiszerekből, akkor fogyni fogsz és nincs mit számolgatni. Max ha elérted a célsúlyod, akkor elkezded emelni a kalóriabevitelt amig meglátod, hogy a te életviteleddel mi az ahol már hízni kezdesz. Én napi 2500-2800 (max. 3000) kalóriával kényelmesen elvagyok és se nem fogyok se nem hízok (178cm/70kg), ha pedig valamiért olyan nap van, hogy nem mozoghatok akkor vissza 1800 kCal-ra és szintén nincs gond.
    Kb 8-9 éve voltam 96 kg és bő egy év alatt kényelmesen le lehetett fogyni 75 kg-ig heti 3-4 edzéssel és napi 2000 kalória kajával éhezés nélkül.

    Na mindegy, majd kitapasztalod magadnak, de én továbbra se szórnám a pénzem a helyedben L-Karnitinra, MegaFatBurnerre és társaira... sokan megtanulták már (köztük én is), hogy drága szemfényvesztés. :U

    jimpo

    A Garmin Connecten táblázatos adatokba nem ad hozzá semmi extrát a Stryd, mert csak ConnectIQ-s kapcsolata van, nem pedig natív. Ugye erről pletykálják, hogy 2022 elején a Garminnál is lesz natív Watt támogatás, mint pl. Polar, Coros, Strava esetében már van.

    Ha megnyitod a futást, akkor grafikon formában adja ezeket pluszban:

    - Power (watt)
    - Cadence (lépésszám)
    - Ground Contact Time (talajérintési idő ms-ban, ami HRM RUN pánt is ad)
    - Vertical Oscillation (függőleges emelkedés cm-ben, ami HRM RUN pánt is ad)
    - Form Power (wattban az a szám, amit a futóforma fenntartására fordítasz, minél alacsonyabb a Power-hez képest annál jobb, annál hatékonyabban futsz)
    - Leg Spring Stiffness (azt az erőt mutatja, amivel elpattansz?! a földtől elrugaszkodáskor kN-ban, de ez inkább csak mutatóba van, mert a cipő nagyon befolyásolja hogy milyen puha/kemény)

    Strydos dolgokat amúgy sokkal jobb a Stryd Power Centerében nézni, mert jobban képbe helyezi az adatokat. A Strydot én 90%-ban azért használom, mert pontos tempót/távot ad kint és futópadon is, a wattos részre csak néha nézek rá érdekességként. Már többször gondolkodtam rajta, hogy kipróbálni watt alapon edzeni, de az elhatározás még nem született meg. :)

    [ Szerkesztve ]

    Start with a whisper, end with a scream!

Új hozzászólás Aktív témák