Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Berlini maratonról adtak ma pár képet, itt van kedvcsinálónak. Nem hiszem sok titkos személyes adatom lenne benne, látott vagy 100 ezer ember ha kíváncsi volt. Képzeljétek, ezek a legjobbak, a rosszabbik legalább felét már kukáztam.
    https://photos.app.goo.gl/8swh4dMYfU7SfKny6

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #67497 üzenetére

    Jobbulást.
    A budapesti maraton miben szarabb? Komolyan kérdem, igaz régen voltam de amennyire meg tudom ítélni, minden eleme megvolt a nagy maratonoknak. A berlini 10x akkora de ugyanaz volt a koreográfia. Tudtommal Aims certified a pálya is régóta, szóval lehetne hitelesített időket futni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #67654 üzenetére

    Tegnapi maraton? Csak azért kérdezek rá, hogy biztos-e mert az eredmény oldal egy ideig hibásan írta a félidőket. Ismerős ment 1:34 fm-et aztán lett 3:32, néztem wtf, de mostanra már 1:4x-et ír a FM időnek.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Sliderxy #67662 üzenetére

    Szerintem az egyik legjobb dolog, amit az ember tud tenni magáért és a környezetéért, hogy biciklivel megy ahová tud. Nem feltétlen a leghatékonyabb, de az nem edzésidő és mégis van valamennyi előny belőle. "Ingyen" van. Aki sportol és mindenhová gépesítve megy az olyan mint aki lifttel megy fel az emeleti edzőterembe. :)
    Tudom nem válasz, de azt mondom, hogy biciklivel közlekedni így is - úgy is jó :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Hi!King #67672 üzenetére

    10 évig én is azzal jártam munkába, a belvároson át 5. később 13. kerből 11-be később 9-be (kb 6-10km egy irány). Eskü amíg ezt minden nap megcsináltam jobban regeneráltam, ez idő alatt volt a 2 év streakem is amíg minden nap futottam, 2018 rekord év volt, 3900km futás lett, a biciklit nem is mértem. Plusz hatékony is volt (azokon a távokon, nyilván szüleimhez Erdélybe én sem biciklivel mentem csak melóba meg boltba meg kocsmába, ahová tudtam), időt is spóroltam vele, kvázi laza keresztedzés de anélkül, hogy "edzés" lett volna. Nem hátrány, hogy kötnyezetbarát is, de az idegeim sem kínoztam dugóval vagy retkes népeket szagolgatni tömegközlekedésen.
    Azért gondolom, hogy a legjobb edzés hobbistáknak mint mi az ami nem edzés (még ha rossz is a hatékonysága mert nem célzott intenzitás vagy idő) mert nem kell külön időt szakítani rá, könnyű a rutinba illeszteni mert adott helyre el kell jutni és kész, így a döntés sem olyan nehéz, hogy hűha most edzeni akarok, van időm és kedvem vagy nincs. Bele van számolva és kész.
    Aki hardcore az futva jár munkába, az sem hülyeség ha mennyiséget akarsz, a táv oké, és van zuhany / átöltözési lehetőség. Vagy sima séta akinek mondjuk félóra. Kinek mi a kézenfekvő.

    Most kicsit hullámos a terület ahol lakom és úgy szeretem az egysebim a szívem szakad meg eladni, pedig kellene a hely, vegyek egy Brompton-hoz hasonló közlekedő (villany)biciklit...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Sliderxy #67705 üzenetére

    Ez a legnagyobb szám és a legjobb eredmény. Annyit és azt mozogj amit tudsz, amikor tudsz, ezért mondtam a közlekedést is. Túl sokszor használunk ürügyeket élből elutasítani dolgokat, megmagyarázni miért nem lehet ahelyett, hogy keresnénk a megoldást (ami egyénfüggő). Sok sikert a dokival.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #67850 üzenetére

    Gratulálok, szerintem kellenek az ilyen események az élményért, még ha nem is mindig optimális a forma. Ez miféle rendezvény, milyen volt a szervezés, útvonal? 1-2 bekezdés erejéig érdekelne. Elég meghittnek tűnik a létszám alapján.
    Ha minden igaz arrafelé sincs különösen rossz idő mostanában? Itt valami 20+ fok lehetett a tegnap, rendesen meleg volt este amikor futottam.

    Ultrabalaton trailen lesz valaki a hétvégén? 5-ös csapattal megyünk, időjárás előrejelzés nem rossz, az eső tutinak néz ki, szerintem kell valami védelmet keressek az ülésekre mert az én autómmal megyünk...

    @Peterhappy
    Szép menet volt azért az a hosszú. Nekem a maratonok (rendes rendezvény) könnyebben mennek mint az azt megelőző 30-35km hosszúk.A maratonon - igaz az egy jó útvonal volt - ment az 5:20 környéke, azelőtt egymagamban 6 perces átlaggal futottam le a 32km hosszúm. Nem tudom, nem gondolom túl, hacsak nincs célidő (hobbisták vagyunk, jobb, ha nincs) versenyen pulzus alapján szoktam pacelni és akkor nagy gond nem lehet. Ez simán maratoni forma nálad, jobbakat futsz mint én.
    Ez a körözős jó móka mert nem kell mindent cipelned, de könnyű elcsábulni. Legalábbis én előre félnék, hogy a végén elmegy a kedvem és kiállok. Ha tehetem vagy kört megyek, vagy pl amikor Budapesten futottam akkor elmentem Szentendre felé meg vissza, amíg elfele megy az ember addig minden oké, amire nyomorogni kezdtem rég visszafele jöttem már és haza kellett érni.
    Most az utóbbiaknál vittem vizet / isot és gélt zsákban, mondjuk az jó szar és tuti az is lassítja az embert, de előnye is van, ahogy a viccben van, ha jön az oroszlán eldobod a nagy követ egyből milyen könnyű futni...

    Egyéb: keresem a tuti zsákot továbbra is (van vagy 3 decathlonosom, egyik sem jó), vettem egy Salomon adv skin 12-t, kényelmesebbnek tűnik, mint a decathlonosok, érdekes mód a 2 legalsó bordám környékét érzem pedig csak 10km-t futottam benne (a 2 vizespalacktól - nem ittam de megtöltöttem őket, hogy szokjam cipelni). A cipzáros zseb túl nagy, lötyög benne a telefon minden lépésnél fel-le, az is idegesítő. Hát nem tudom milyen a jó de talán csak amit magamnak terveznék (telefonos zsebet vízhatlanra csinálnám...).
    A városban találtam egy jónak kinéző boltot, ott vannak Ultimate Direction zsákok amit még dicsérnek, de nem fogok tesztből beruházni, 150-180 euróm nincs rá... azért lehet bemegyek és felpróbálok egyet csak kíváncsiságból egyszer.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #67885 üzenetére

    Nagyon szubjektív nyilván, a hosszúnadrágot eltolnám eggyel jobbra, a 2 hosszú ujjú réteg az inkább csak 0 alatt, -10 alatt mehet 3 réteg (aláöltöző, hosszú póló, rövid póló), az alatt még nem futottam... de nem tudom milyen hideg kell ahhoz, hogy dzsekit viseljek ami bent tartja a párát, borzasztó érzés...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #67887 üzenetére

    Ahha, kösz, érdekes.
    Nekem Nürnbergből kicsit hosszabb lenne az ilyen de nem feltétlen kizáró jellegű, érdemes észben tartani a vasút melletti versenyeket :) vagy ha a jövőben valaha úgy alakul és autóval mennék fel tudlak venni ezek szerint :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Peterhappy #67936 üzenetére

    Az Octane elég vaskosnak tűnik, nem hiszem, hogy könnyű lenne. Az már inkább túrahátizsáknak tűnik, fene tudja.
    Amibe nem fér el a telefon az nálam kizárt, így elég sok kiesik. A camelbak-ek olyan oké, de nem is tudom nálam, egyszer korábban végigbogarásztam a kínálatot. A vizeszsák tetszik a nagy csavaros nyílással.

    Nekem olyan kellene amibe elfér 2 500ml flaska, elfér a telefon (cipzáros vízhatlan zseb), még 3-4 gél, plusz kulcs biztonságosan. Ha vizes zsákot is tud akkor még jobb, nyári hosszúra is alkalmas. Ilyet sajnos nem találtam egyelőre egész neten. Közben kényelmes kell legyen és könnyű, de amennyire lehet fixen álljon.

    A Salomon adv skin 12 ebből sokmindent tud, de sajnos nem tökéletes. A Salomonoknál tetszik elöl a rögzítése, ez a vékony rugalmas madzag amivel összekapcsolod elöl nagyon bejön, tényleg tök flexibilis és elég jól rámfogja miközben kényelmesnek tűnik (vizeszsákkal nem próbáltam, az nincs alapból hozzá, a decással majd egyszer kipróbálom). Belefér a 2 x 500ml, van 2 nagy cipzáros zseb, plusz a nagy oldalsó alagút zseb ami elég óriási és elég jól hozzáférhető. 2 kis használhatatlan zseb van fent a vállhoz közel ami oldalra nyílik és nem zárt. A kulcs tárolást sajnos ilyenben képzelték el, nem is értem. Lehet rögzíteni ilyen műanyag karabiner vagy csat vagy mifélére de így, hogy maga a zseb nem cipzáros tiszta ideg voltam végig és tapogattam folyton nehogy elhullassam. A telefon lötyög a cipzáros zsebben jó nagy úton fel-le minden lépésnél (nagy telefonom van tokkal, de a zseb óriási, nem telefonnak találták ki). Nem tudom ha meg tudom szokni. Egyébként viszonylag jól megáll rajtam és kényelmes, ég és föld decathlonoshoz képest, persze a félliteres vizesedények is eléggé lötyögnek fel-le, kis súrlódás hangot generálva, de azzal a súllyal ezzel valószínű más sem tud jobbat.

    Ultimate directionből a Mountain meg az Ultra vest tűntek jónak, aztán megvettem egyelőre ezt a Salomont. Sajnos ezek elég drágák ahhoz, hogy az ember kipróbálja mindet, plusz itt mellettem nem sokat tudok felpróbálni, de szükségem van valamire és elég akut kezdett lenni a dolog már, a decathlonosokkal egyre kevésbé voltam megelégedve.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz danielsz #68094 üzenetére

    Gratula a helyezésért :) jók ezek a csapatversenyek, én UB trailen voltam hétvégén.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz HKorn #68166 üzenetére

    Tudtommal a fényerő mérés nem szabványos így igazából nem is összehasonlítható. Én 200 és 330 lumenes lámpát használok, nem mondom, hogy minden fényárban úszik de azért elég erdőben könnyű terepen (Biolite 200, és 330). Még így is riogatom szegény állatokat. )

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #68248 üzenetére

    Én őszintén versenyen úgy vagyok, hogy ott adnak valamit és még észben sem kell tartani az időzítést, elég rendszeresen van a frissítés. Nekem bejött a banán, könnyű lenyelni nem kell sokat tökölni. Egy budapesti nyári maratonon jártam meg, adtak valami szponzoros csoda energiaszelet féleséget, na az úgy ahogy van ragadt a szájpadlásomra meg mindenfelé, borzasztó volt. :)
    Én amúgy azon nagyon ritka alkalmakkor amikor valamit akarok használni (25km-ig nem igazán kell semmi jó időben, persze ha nagy meleg van akkor vizet nem árt) Decathlonos gélt próbáltam, nem volt undorító, teljesen megfelelt. Ha tippelnem kellene akkor valószínű az olcsóbbak között van. Amikor másodszor kerestem már nem volt olyan (ez a legnagyobb baj :( ).
    Jártam meg versenyes izóval, valamelyik UB-n vagy UTT-n ittam mert meleg volt és nehezen ment és tiszta beteg lettem órákra, nem tudtam mitől de aztán gondoltam próba szerencse, ittam kólát (amit amúgy nem szoktam) és helyrehozta, szép lassan rendben lettem félóra alatt.

    @-Pepe-
    De nekem csodát sosem tett az ilyesmi, inkább megelőzés miatt használok nagy ritkán pl maratonra készülve, nagyon hosszú futásnál. Semmiféle robbanást nem éreztem soha, elmenő erőt azt igen néhányszor, azért is szoktam vinni valamit ha 30km vagy többet futok. Nem tudom mit futsz és valószínű mindannyiunk szervezete kicsit más, de tudtomal az a könnyű, hosszú futások lényege, hogy többek között növeli az energiatárolási képességet (mitokondria), izomrostok vérellátását meg hasonlók ami hozzásegít, hogy hatékonyabban és hosszabb ideig mehessünk. Kínlódni nem kell, de ezért jó, ha az ember a komfort határáig terjedő futásokat menet közbeni energiapótlás nélkül teljesíti mert azzal is tanulja a szerevzet, hogy raktározzon többet. Pl ha neked a 15 oké a 20 már szar kaja nélkül akkor fuss 18-20-akat hétvégén nyugodtan, de ugyanígy 25-tel ne kínozd magad mert az nyilván túl szar és nincs értelm :) majd 2 hónap múlva esélyesen jobban fog menni.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Agony #68253 üzenetére

    Ebből szerintem nem feltétlen az a tanulság, hogy rendes rendezvényre is cipelni kell mindent, hanem az, hogy ilyen műételt ne egyen az ember ismeretlenül. Még sosem tapasztaltam, hogy ne lett volna gyümölcs meg sós ropi meg ilyen normál cuccok, abból nem kéne meglepetés legyen. Nekem a gélezés meg cipekedés akkora macera, hogy olyan alkalomra tartogatom főleg ha mondjuk hosszú terepre megyek ahol nincs frissítés (olyanra mondjuk nem megyek de ha mennék), ahová úgyis viszek hátizsákot - ami azt is jelenti, nem akarok normál tempót futni, mert cókmókkal irtó szar...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Tegnap kicsit éreztem futás közben ma meg gyalogláskor is a jobb térdem fájdogál elöl lépésnél néha, gondolom erre az van, hogy nem kell futni amíg elmúlik ugye? De ha valami varázslatot tudtok az is jó. Kár, hogy biciklis idő elmúlt, még lehetne amikor száraz de korán sötétedik este nem tudok tekerni.. (tudom, szerezzek görgőt, megölne a szomszéd)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #68360 üzenetére

    Jóga az lófasz, már bocsánat, nem hiszem nekem találták ki. A csajozós része stimm de még úgysem szívesen megyek leggingsben henteregni. Biztos jó meg hasznos de kb annyira passzol futás helyett mintha sakkozni kezdenék. Ideálisan olyan alternatíva lenne ami hasonló és hasonlóan flexibilis mint a futás, nem tudom most mennyi időre kell, de általában jó ha kéznél van. A probléma még az, hogy 2 szobás a lakás, nincs sok hely cuccoknak. A 2 bicikli le van támasztva a falnak stratégiailag ahol nincs erősen útban, de óriás kütyüket nincs hová tegyek. Tudom, hogy vannak az okos görgők amit hátsó kerék helyett raksz be, de egyrsézt kísérletnek drága, másrészt nagy helyet foglal, a sima talán kompaktabb, betámasztom a sarokba mikor nem kell gondolom.
    A "sima" görgőből van olyan ami jónak számít, ott van ilyen, hogy szar-jobb-jó-menő? Megnéznék pár alternatívát, ha van ötlet kiindulópontnak, azt megköszönném.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #68418 üzenetére

    Nekem éles szúrás térdben elöl futómozgásnál talán 2019-ben volt (de haza kellett gyalogolnom úgy előjött, nem mondom, hogy kibírhatatlan de meglepően erős volt). Érdekes módon gyaloglásnál nem. Nem tudom meddig tartott pontosan mert asszem bokám is fájt akkoriban de összesen 1 év maradt ki. 1-2 havonta kimentem futni és nem volt még oké. Akkor szerintem a túl könnyű cipők hajszolása nem volt jó nekem a vékony talpak miatt. Pedig milyen jó könnyű, kompakt cipőben futni...
    Ilyen tompa térdkalács futásnál, ez most van, és volt az ősszel talán, akkor megijedtem, kihagytam 2 hetet, akkor vettem a hokát meg igyekeztem nagyon puhán lépni és elmaradt szép lassan.
    A cipő nehéz ügy. A hokát szétfutottam, vettem egy másik ugyanolyat, de mostanában a talpam fáj benne (valahogy a boltív). Érdekes eddig miért nem. Rotálnom kell mással (ami meg vízhólyagot okoz). Egyébként a hokát mostanában nem szeretem, nehéz mint a sár.
    Sarokra nem nagyon szoktam lépni, de kell a low drop is hozzá. Annó amikor megtaláltam a Sauconyt az volt a nagy váltás, hogy 8mm sokkal jobban esett mint a 10, valahogy természetesebb a lépés futás közben, szerintem segít jobban középre érkezni de tudományosan sosem vizsgáltam. Azok se tökéletesek, folyton keresem a tökéletes cipőt, az adidas solar glide 5 kényelmes végre elöl széles, nem nyom sehol, vállalható érzésre, szerintem párnázott is eléggé, de vízhólyagot hagy belül a boltíven végig (4.5cm hosszú nagy ovális bőrdarabot szedtem le a minap).

    @parandroid
    A jógát értem, majd megemésztem, félig vicc volt ezekkel a női mozgásformákkal de tényleg amolyan női trendi cuccok ezek (amikor idejöttem dolgozni az onboarding részeként volt lehetőség egy ilyen bevezető órára, valami jóga volt, és nem volt rossz, igazából tényleg hasznos lehet).
    A bicajos dolgon gondolkodnom kell. Az a baj most csomó mindent szeretnék venni de sajnálom a pénzt. Vennék egy új (4k-5k) monitort (látom páran ti is akítvak vagytok a monitor topicban), akkor már videokártya is kellene, akkor kell új táp, és akkor a 2e-et elértem ha nem válogatok túl szégyenlősen, így ha már indoor bicikli, akkor egy Zwift setup is eszembe jutott biztos jó poén lenne :D szóval nem ugrom semmibe bele anélkül, hogy átgondolnám. A látogatásról nem mondtam le, köszi a meghívót, biciklizni akartam de valahogy elmaradt, most meg kezd hideg lenni.

    @Hi!King
    Igen én voltam a hülye most már értem köszi.
    Régebben olvastam valahol, hogy ez a 'resistance training' (mi lenne magyarul) lábra erősítés jó a sérülésmegelőzésre is, kicsit furának tűnt, hogy guggoljak súlyokkal vagy tudomisén de valahol logikus, így ahogy vénülök el kell gondolkodni az összképen, hogy mit kellene csak beiktatni így vagy úgy.
    Biciklizni nem szívesen megyek ki közútra éjnek idején (mármint tök sötétben, esetleg ködben), szerintem nem egy életbiztosítás, lámpa ide vagy oda azért mennek 100-al a népek autóval. Nem Budapest közepén kell tekerjek hanem kint a mezőn falvak között. Biciklizik itt sok ember de sötétben nem nagyon szoktam egyet sem látni. Plusz ha valami gondom van egy defektet javítani, vagy valakit hívni 25km-el odébb, nyáron világosban mégis más mint ilyenkor. Kimehetek körözni, cég körül 4.6km körön csak kicsit unalmas, de az egy opció végülis, rég csináltam :)
    Az úszás biztos jó mint sport, viszont a futás nekem nem annyira mint sport működik hanem ilyen outdoor aktivitás amit szívesen csinálok. Ehhez képest befizetni majd csúcsidőben eljárni valahová, plusz meg is kellene tanulni úszni, nem nagyon kívánom. Funkcionálisan tényleg kb egyenértékűek mint cardió de nehezemre esik ennyire racionálisan csinálni. Mint amikor szereted a mákostésztát de diós van csak amit meg pont nem, valahol ugyanaz, másrészről meg tökre nem. Tudom, bennem van a hiba. Csodálom aki céltudatosabb tud lenni.

    @inf3rno
    Kösz a javaslatot, talán elkérném kipróbálásra de kicsit messze vagyok onnét. Nekem igazából tetszik ez a szabad görgős dolog, kicsit aggódnék, hogy összetöröm a fél szobát ha leesem róla, de kifejezetten jó poénnak tűnik gyakorolni a nagyon egyenesen menést! :) ideális esetben mindegyiket kipróbálnám pár napot. Na majd megálmodom, most hétvége jön, biciklizhetek is akár.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #68467 üzenetére

    Kb 2015 óta olvasgatom dcrainmakert, még nem igazán láttam olyat, hogy ne a garmin lett volna a legjobb, még akkor sem amikor nyilvánvaló volt, hogy nem az. Mostanra kvázi monopólium lettek és a legtöbb ember őket veszi mindegy mit csinálnak, most épp jók a termékeik (nem mindig volt így), de nagy cég jóhiszeműségében bízni sosem érdemes (lásd apple, mivel így is - úgy is a fél világ veszi azt csinálnak amit akarnak és az egyik legetikátlanabb cég).
    A tartalom amit csinál jó, de én is elfogultnak tartom így mindig felteszem a kérdést, hogy vajon mit hagyott ki és miért, illetve mi az amit alá- vagyu felülbecsül és miért. Nem érdemes érzelmi kérdést csinálni belőle.
    A garmin is volt, hogy pulzust mért rendszeresn rosszul, vgy gps-t, vagy mindkettőt, sosem tőle tudtam meg.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Zozo0525 #68579 üzenetére

    Szerintem 2 dolog a lényeg a Strydben
    1. pontosabb instant tempó - sokkal jobb résztávozni pacere vagy pacet tartani mert gyorsabban változik (asszem vannak ilyen beállítások, hogy 3 vagy 5 sec átlagot mutasson). Én a fenix 5(x)-em mellé vettem mert annak borzalmas volt a gps-e ezért a pace is összevissza volt amit mutatott.
    2. power alapú edzések - én ebbe nem mentem bele, de amire a power jó volt, amikor UB-n pacelni kellett a dombos részeken akkor power laapon paceltem, vagyis az erőfeszítés szintet tartottam egyenletesre, mert az volt az első szakaszom még volt 3 másik és hogy hasonló erőfeszítéssel fussam meg mint a sík terepekre tervezett pace (tudomisén el volt tervezve 5 perces pace síkra és tudtam az mennyi watt, így felfele meg lefele wattban néztem, hogy azt tartsam)
    nemtom ha érthető. watt alapú edzés érdekes ötlet de nem hiszem világmegváltó lenne csak egy más megközelítés, de ez a terepfutós dimbes-dombos power alapú pacelés amire gyakorlatilag sokan használják, hogy ne nyírd ki magad felfele. Pulzus alapján is lehetne csak az lassabban reagál ennél.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Zozo0525 #68641 üzenetére

    Őszintén nem is néztem meg mit csinál az előfizetés. Ezeket az alapadatokat látod úgyis. Nekem első generációs strydem van, talán 2017-es. Ez még vezetéknélküli töltős volt, most talán usb c lett és szelet is mér, nekem ezek mind nincsenek meg.
    Egyébként annó volt a garminnak olcsóbb podja az is elég pontos volt pace-re állítólag. Nem tudom még csinálnak-e. Utána lehet olvasni. De ha tetszik a stryd akkor vegyél azt, ez elsősorban anyagi kérdés. Ha sikerrel használod évekig és ezer km-eket futsz, akkor megéri az árát.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bajnokpityu #68789 üzenetére

    Azért ilyen sztorikat olvasva jó döntésnek érzem, hogy elmentem az idén kullancsoltásra (nem kullancsokat oltottam.. na csak értitek...). Itt is van, nem rengeteg, talán 4-et szedtem ki az idén. Sose tudni. A lyme is szívás hát még a tbe. A biztosító fizeti is. Jövő héten kapom a 3.-at, gondolom tavasztól jó vagyok.

    @parandroid
    Hát pedig neked van direct drive trainered is amint elbölcsködtél vele, tessék azt is használni :)
    Én a tegnap rányomtam egy Zwift Hub-ra, lássuk vajon tényleg küldik-e, egyik link szerint nincs stock, másikon tudtam rendelni. Pedig annyi pénz elment az idén, hogy rossz belegondolni és még csak most megyek nyaralni jövő hét végén (monitort akartam venni, lett belőle cpu, ram, gpu meg táp, monitor még nem, na mindegy, fókusz b+ fókusz...).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #68902 üzenetére

    Lehet, de a "normális" trainerek közül ez az ár alja. Ha jól értem fogták a Jetblack trainerét, updateltek egyet rajta (v2), hozzácsaptak egy lánckeréksort, levitték 750-ről 500-ra az árát és brandelték zwiftként. A wahoo be is perelte őket koppintásért (lényegében létezett ugyanez a trainer évek óta, de elhiszem, hogy a kickr core-ba beleharap ezen az áron). Na most én nem értek politikához de ha minden igaz most lett épp elég véres ez a piac 1 hónapja, azóta folyamatosan hivatalosan out of stock a zwiftnél pedig állítólag hetente kapják és küldik ki. Nem mernék nagyobb összegben fogadni, hogy sokkal jobb ajánlatok lesznek. Vagy igen, vagy nem.

    @totron
    TBE
    A nyáron olyan is volt, hogy egyszerre 2 kullancsot találtam magamon. Bajorország fertőzött területnek számít, ezért adják ingyen. Magyar tájfutó szomszédom is ajánlotta, ő otthon is sokat futott olyan helyeken így ő már onnan ismerte. A lyme is szar de legalább kezelhető, annál még rosszabbat nem szeretnék...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #68913 üzenetére

    Igen, a flux 2 tűnik competitornak inkább mint a flux s, de ha nem kifejezetten kell a garmin előfizu meg az öv akkor igazából az sem jobb deal.
    Nekem a kickr core volt kifejezetten kiszemeltem (pl hangtesztek alapján is) de abból a refurbished ugyanennyi akciósan, és elvileg kb ugyanazt tudja (persze tud climb-ot de ha azt akarok venni 700-ért akkor már megveszem a nagy kickr-t de sztem olyan sosem lesz). Az árak irtó pofátlanok, örülök, hogy kicsit robbantottak a piacon. Kickr ventillátor 250-ért? Na majd jó lesz az obis padlóventi 39-ért.
    Egyébként mindegy mert rányomtam, jön valamikor.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz szimpláncsak #68956 üzenetére

    Én az idén többet vásároltam mint futottam. Júniusban vettem a rózsaszín / szürke Solar Glide-ot (amit mondjuk eléggé szétfutottam már, rendesen használtnak néz ki, kb 500km, pontosan nem tudom mert perpill mindegyik cipő valami rosszat csinál a lábammal + terep így 3-4 párat rotáltam).
    [link]
    Mivel szélességre meglepően kényelmes (akkor még nem tudtam, hogy 500km után is vízhólyagot okoz ha rendszeresen hordom) vettem belőle egy kéket is. Az UB trailre vettem egy jópofa Terrexet is. Mentségemre legyen mondva szeretem is, úgy kellett kivájnom a sárból utána szóval rendesen fel lett avatva. Mostanában óvatosra vettem a térdem miatt és nem mentem ki terepre, de ebben még fogok.
    [link]
    A múltkor pedig nagyon viszketett a hátsóm és csak vettem egy ilyet is.
    [link]
    Biztonság kedvéért egy Saucony Ride-om is lett, narancs, de arról nincs fotóm.
    Erre a 4 pár cipőre alig 1000km jut.
    Szegény tom meg a többi valódi futó csak fogja a fejét, de a mentségem, hogy ez csak hobbi, lehetek szar benne és attól még vehetek flashy cipőket :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz stefyY #69044 üzenetére

    + @comegetsome1 @Studi
    Gratula mindhármótoknak, nagyon szép idők!

    A lány témára, én amikor futok egy jót meg szoktam nézni mennyire voltam szar (nem annyira nem hanem korcsoport szerint ha fel van tüntetve), az utolsó maratonon volt 2 70+ éves aki jobbat futott nálam, talán 32 65-70, 310 60-65, és tovább nem néztem (én 45 vagyok). Nem keserít el, tök rendben van ha az ember mozog, de ne bízzam el magam, lássam, hogy van mindig hová fejlődni (genetika ide vagy oda sosem tudom azt mondani, hogy kimaxoltam a potenciálom), és tudjam kis öniróniával kezelni az eredményt :D

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #69188 üzenetére

    300w alapozó körök? ma csináltam ftp tesztet a traineren, 168w, a 90 perces félmaratonom volt a stryd szerint 294, valamint 290w. A fenixet értem, de az ftp alapozó 300w-od mivel jött ki?

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ladybug #69333 üzenetére

    Utolsó tetszik a legjobban. Ha nem lenne túl hosszú lehet megéri eggyel nagyobb méretre cserélni, ha lehet? Legyen jó futni, persze, meg kényelmes, de ha lehet az ember hordjon jól kinéző cuccokat, szerintem :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Én az árakhoz annyit tennék hozzá, hogy Berlin maraton 150 euró, ebben még nincs chip vagy lemondás, Chicagóra is iratkoztam, 260 dollár a nevezés. Most gondban vagyok mert a belvárosban 350 dollártól kezkődik a hoteléjszaka, így még gondolkodom, hogy inkább kihagyom a fenébe vagy keresek megoldást (az esta-m élből elutasították amint kifizettem, és április 4-re kaptam vízumidőpontot, így lesz idő gondolkodni repjegyen meg utazáson). A drága az relatív.

    Ehhez képest csatlakozom a roki szekcióhoz, kb 5 hétig nem értem rá futni - nyaraltam meg beteg voltam utána - most megpróbáltam futni, a garmin panaszkodik, a hrv-m állítólag 4 hete kritikusan alacsony, szóval kell kis idő helyrerázódni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #71129 üzenetére

    Na hogy rátromfoljak még nagyobb offal, bakker nekem a mustár lett a mániám, egyébként szeretem és sokszor azért eszem kolbászt, hogy mustárt ehessek, de kiderült minden mustárban van cukor, mindig végignézem a boltban az összeset melyikben van a legkevesebb de reménytelen.
    Megjegyzem édeskések is amit utálok, hazalátogattam Erdélybe karácsonykor, mustárt hoztam 4 befőttesüveggel (3 már elfogyott), ott még van amit én csak kommunista mustárnak hívok, ún 'asztali mustár', abban is van cukor de savanykás nem édes az íze :)ha már úgyis szar legalább azt egyem aminek az íze tetszik :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Studi #71139 üzenetére

    Hosszúnak én úgy tudom 2 - 2.5 óra a javasolt hosszú, annál hosszabbat nem igazán érdemes, elvileg a profik is ennyit futnak.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #71147 üzenetére

    Nekem hasonló problémám volt. Mostanában kezdtem el (újra) hordani a Garmint folyamatosan, éjjel is. Decemberben megbetegedtem, szenvedtem 4-5 napot, nem akart elmúlni (felső légúti dolog, nekem ez az achillesem úgy tűnik; próbáltam párszor, hogy nem szedek gyógyszert és 2-3 hétig voltam szarul) kaptam rendes gyógyszereket, antibiotikumot és már 1 nap után éreztem, hogy kevésbé voltam szarul este és elmúlt pár nap alatt nagyjából. Ellenben utána vettem észre, hogy a Garmin szerint még nem vagyok jól. Van ilyen stresszmérője (nem tudom pontosan mit mér, szerintem ez is HRV-ből van), és folyton stresszet mért, éjjel is, amikor meg szinte teljesen kék (nyugis) zóna kellene legyen, valamint a HRV is azt mondta, szar.

    Erre gondolok, a 4 heti HRV-m.

    A 4 heti "stressz" grafikonom így néz ki. Látszik utolsó napokban milyen szép, visszaesett az érték a grafikonon, és ennek megfelelően a karikák nagyjából kékek. Ez a normális nekem.
    Pár hete viszont így nézett ki, ezért is volt megugorva a grafikon (a narancs az az alacsony / magas stressz, a kék a nyugi). Eddig sosem láttam ennyire fura értékeket. Ezek a konkrét napok 1 héttel azutániak, hogy elvileg helyrejöttem (Karácsony előtti héten szedtem gyógyszert, szombat 25. fejeztem be az 5 napos kúrát).

    Nem tudom mennyi benne a valódi science, de valami lehet benne. Azért kezdtem el figyelni mert kolléga mondta, hogy nála és feleségénél is rendesen látszott rajta a covid, ehhez hasonlóan.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz SirRasor #71280 üzenetére

    15 perc, 30 fok, 800 fordulat. Siemens. Egy ruhát egyszer használok. Ha nem akarom azonal betenni mosni, kiakasztom legalább száradjon meg, ne legyen túl durva baktériumtenyészet benne.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ladybug #71638 üzenetére

    Emberfüggő, de szerintem pl maratonhoz már nagyon könnyen el lehet oda jutni hobbistaként is, ha az ember ki akarja hozni magából amit tud. 100km az kb heti 10 óra, az még csak a rendszeres hobbi, annyi hulladékidő legtöbb embernek kerül ha akarja. Én nem hiszem, hogy 23+ órája annyira el van foglalva mindenkinek, hogy nincs rá ideje, inkább prioritás dolga. Van aki tv, youtube előtt ül, olvas, kocsmázik, köt, pletykál, autót bütyköl, tudomisén. Ha a család nem fogadja el akkor 1 is sok, ha elfogadja akkor 10-et is elfogad. Tudom van aki otthon ül folyton a családdal, de amennyire látom az sem mind 100% produktívan eltöltött idő, pár éves kor után a gyerekek is elvannak önállóan, nem kell minden percben terelgetni őket. Az áldozat valahol ott kezdődik szerintem ha mondjuk ironmant akar az ember és heti 20 órában csinálja, vagy komolyabban ultrázik :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz archie17 #71893 üzenetére

    15kg túlsúlyom van, és 10 cipőből ha 1 kényelmes az jó. Sokszor olyan 100km alatt kitaposom de van ami 200 után is vízhólyagot csinál. Pedig nagyobb méreteket szoktam venni, igaz abban ha dombos akkor csúszkál a lábam akárhogy kötöm meg... a cipő nem egyszerű dolog. (ha kisebbet veszek akkor meg nem elég széles, még ülni is szar benne mert szorít)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz SirRasor #71972 üzenetére

    Szerintem a Saucony futócipőt csinál, a Reebok nem tudom, akkor sem tudtam amikor adidas tulajdon volt (tudtommal edző cuccokban voltak jók), most, hogy a tulajdonos pénzügyi befektető vagy mi a fene még annyira sem... de ha jó és futócipőnek mondják akkor hajrá...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #72158 üzenetére

    Lehet placebó, de annó én örültem, hogy megtaláltam a 8mm dropos Sauconyt, mintha inkább talpközépre érkezem vele mint a szokásos 10mm-esekkel, hajszállal komfortosabbnak tűnt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #72204 üzenetére

    Nekem 6x van de sokszor nem, hogy tudná az út melyik oldalán futottam de még egy annyival tovább tesz a kertekbe. Nem vagyok lenyűgözve. Az 5x is ilyen szar volt. Utoljára jó gps-em akkor volt amikor a Suunto ambit3-am volt (jó nagy antenna volt benne).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz TripleB #72222 üzenetére

    Megoldottam, stryd-et használok, hogy a pace konzisztens legyen ha olyat futok ahol számít :) csak azért ott van a csalódottság, 10 évvel ezelőtt pontosabbat tudtak... az 5x gps még jobb sztori volt, az néha kikapcsolt és km-eken keresztül berakott a Duna közepébe vagy nyílegyenest rajzolt házakon keresztül a térkép. 1-2 év alatt kikalapálták az ilyen nyilvánvaló hibákat legalábbis nem volt utána.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz SirRasor #72250 üzenetére

    1 centi szabad hely? Az kb minden cikk szerint amit olvastam a témában kicsi. Nekem a hüvelykujj fér be általában keresztben / szélességben, az 2-2.2 centi plusz. Úgy hangzik mintha civil cipő méretet használnál a fél-egy számmal nagyobb helyett amit szokás javasolni. Persze ki lehet vágni, csak minek.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Hi!King #72304 üzenetére

    Nekem mindig ilyen anekdotális dolognak tűnt, én ha mozgok (mármint nem séta hanem futás, bicikli) nem tudok orron lélegezni, egyszerűen szarul esik és úgy érzem nem kapok elég levegőt, mindegy, milyen a tempó. A torkom igazán érzékeny, voltak szünetek de alapvetően évente 2x kapok felső léguti fertőzést, rendes gennyes torokkal, sokszor lázzal, 2-3 hetes lefutással, de soha nem volt összefüggésben azzal, hogy hidegben futok, futásom óta nem lett sűrűbb a betegség egyáltalán, talán még ritkább lett.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #72470 üzenetére

    Ez szerintem ennél egyszerűbb. Ha az a kávé / tea / bor / akármi olyan rossz, hogy bele kell valamit keverni ami elnyomja az ízét akkor inkább nem szabad meginni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #72954 üzenetére

    hát a k az kiló bizony ami nekem is 1 000, én a "km-ert" -et olvasom mindig "kilométerert"-nek, de aztán az ember elgondolkozik mit is akart a költő és korrigálja fejben :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #72976 üzenetére

    Az a baj tudtommal a mérések nem feltétlen standardak és a leadott fény önmagában különben sem túl sokatmondó, attól függ mennyire használható a terület és alak amire vetíti. Így a gyártók annyi lument mondanak amennyit a marketing startégiájuk és lelkiismeretük megenged.
    Én 200 és 330 lumenes tölthetőt használok (biolite), erdőben is elmegy, amilyen sebességgel én futok. Ezek elég könnyűek és elvileg kb 2-3 órát tartanak. Van egy Fenix hl60r-em 18650-el de kicsit nehéz, azt szoktam ilyen közepes-magason használni (2 fokozata van még felfele a nagyon magas és extrém, a magas azt hiszem kicsit több mint az előző lámpáké). Ezt nem szeretem használni amióta megvan a másik 2. Esni estem már hasra, de azt mondjuk nappal is, talán a szemem (vagy agyam) is hibás, hogy nem mindig ismerem fel tökéletesen a talaj 3d-jét és volt, hogy megbotlottam gyökérben, ágban.
    Azon kívül fene tudja, én szarul érzem magam, hogy reflektorral a fél erdőt fénybe borítsam éjjel, végülis én vagyok a vendég. Így nem szeretem, hogy túl nagy csóvát csináljak. Milyen állat ellen jó a sok fény? Farkas? Vaddisznó? Medve szerintem nem akar barátkozni, ha hall másik irányba megy. Mondjuk erdőn kívül mezei úton ki szoktam kapcsolni a lámpát, zavar ha mindenki 2km körzetben látja hol haladok (elég jól használható utak vannak és ha van hold, éjjel is látni amennyit kell, néha még árnyékot is vet).
    Szóval a lámpa zsákbamacska, a fotó sem adja át mert ott is a fényérzékenységen múlik, mekkorának látszik. Talán a csóva alakjáról valamit elmond ha több is van összehasonlítva, de azt is futva látja az ember mennyire oké.

    u.i. Van egy Decathlonos lámpám is amit felszerelsz a felsőtestedre de az mintha mindenfele világítana, felfele is, így csak idegesítő. Felpróbáltam párszor de sose mentem ki vele. Ez a lámpa téma bonyolult.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #73000 üzenetére

    Én este 8-9-10 fele futok, és erdőben olyankor ijesztgetem rendesen az őzeket, nyulakat, kisállatokat, amit azért sajnálok, elég diszruptív az ember jelenléte olyankor.
    Én azt gondolom, ha pár méterrel szélesebb sávban látok, az nem véd meg attól ami bántani akar (részeg vadász, medve :D ). Ha veszélyesnek gondolom a helyet oda nem megyek, azzal lehet kockázatot csökkenteni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #73019 üzenetére

    Tudom ez erős off és lehet kukoricára térdepeltet admin, de a kamu weboldalakat reklámozó social média kapcsán talán picit érdekes.
    Volt megint valami "vicces" szitu - bejelentették, hgoy szarul megy a cégnek, ne várjunk bónuszt vagy fizuemelést, közben a HR igazgató felrakta instára ahogy veszi át a céges porschet :) (nem sajnálom tőle és értem is, más a pozíciója, csak ízléstelen dicsekedni vele) - nos gondoltam regisztráljak instára mert annyira megnehezítik posztokat megnézni ha nem vagy bejelentkezve. Korábban volt accom megjegyzem, töröltem évek óta. Kikeresek egy mail aliast, hogy mégis ne a valódira, adok egy szép nevet, random jelszót a jelszókezelőből generálva, a végén instant azt mondja, hogy account blockolva, kövessem az utasításokat, hogy unblockolják. Hát mondom meg sem születtem mi lehet a bűnöm, na mindegy megcsinálok 2 captchát. Adjam meg a telefonszámom. Hát mondom elmentek a... utánaguglizom mi a fene történik, redditen írják többen, hogy random tiltásokat - sima pár poszttal rendelkező magánemberek - úgy tudnak feloldani, hogy nem csak telefonszám de írj egy üzenetet fel egy papírlapra és szelfizz vele, vagy szelfi videót csinálj, hogy bizonyítsd te vagy az. Egyáltalán mi a közük a való életemhez? Semmi relevanciája nincs a szolgáltatásra nézve, amíg nem valami ismert embert próbálok megszemélyesíteni.
    Az érdekesség, hogy nem mentem végig a regisztráción így a jelszókezelő nem jegyezte meg a jelszót, nyilván én se, a telefonszámnál volt elakadva a reg onnan se előre se hátra, törölni sem tudtam a létrehozott accot, kijelentkeztem de vissza nem tudok jelentkezni, jelszóresetre azt mondja nem létezik az account, de ha újra regelni akarok a mailre azt mondja foglalt.
    Nem raktam semmi komoly adatot bele csak azért gondoltam törölni, mert el tudom képzelni, mivel hogy személyes adatokból élnek rögtön behúztak amit tudtak böngésző adatokból meg amit neten találtak arról az email címről. Elméletileg a GDPR értelmében kérhetjük a személyes adataink törlését, de gyakorlatban nem tudom megtenni. Rájuk férne pár milliárdos bünti az ilyenekért mert visszaélnek a hatalmukkal. Szóval vannak gondok interneten - a fenti viselkedést is simán megmagyarázzák azzal, hogy a netes aktivisták és kormányok kérik, hogy moderáljanak és együttműködjenek rendőrséggel, titkosszolgálatokkal így szeretnének mindent tudni rólad, de érdekes módon mennek a csalások ezerrel miközben kvázi köteleznek, hogy feladd az anonimitásod.
    Szóval elmehet a fenébe az egész bagázs, facebooktól a titkosszolgálatokig, mert az a baj a mai technológiával az ember belegondol lokáció, keresési adatok, vásárlások, netbank, ami mindent csinálunk interneten anyám közelében nincs annyi adatot tudjon rólam mint egy csomó idegen és lehet sose üt ez vissza, de ha egyszer az életben valakinek fontos lesz, hogy kitoljon velem (fontos ember, állam, nagy cég) akkor meglesz a lehetősége, mert ennyi évtizedes adat után mindenkiről van valami ami adott helyzetben felhasználható ellened.
    Internettel csak óvatosan, sok lehetőségünk már nem maradt, de egészséges szkepticizmus azért sosem árt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz LanyUs #73092 üzenetére

    Engem a fák nyikorgása akaszt ki ha fúj a szél, tudom, hogy kicsi a valószínűsége, hogy egy darab pont ott szakadjon le pont rám, de azért parázok olyankor. Sötétben még inkább. De ezen a lámpa nem segít. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #73335 üzenetére

    No, már néztem, hogy erősen szégyenkeznem kell, a havi úgy már emberibb, azt értem, azon lehet javítani ha minden jobban alakul. :) nekem a motivációm nincs sehol, a térdem érdekes módon néha kicsit sajog, úgy látszik nem tökéletes. Most elindulok még futni, de a 140 alig van meg. Nem vészes de ebből maraton 1 hónmap múlva csak nagyon öregesen lesz, ami persze nem a világ vége.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz xy.zsolt #76232 üzenetére

    Ezért fontosabb a marketing, mint a termékfejlesztés, mert sokan így vannak ezzel.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #76291 üzenetére

    Munkatársam megy valakikkel, kíváncsi leszek mit mond, milyen volt. Első maratonja.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #76339 üzenetére

    Nekem a pénzköltés jelentősen jobban megy mint a futás.
    Voltam Párizsban maratonon kb 2 hete. Nagyon szép pálya, ajánlom mindenkinek, de akkora tömeg volt végig, hogy utolsó km-ig végig harcolni kellett előzésekkel. Borzasztó. Igaz a 4 órás tömegben voltam, ezt meg lehet oldani azzal, ha az ember mondjuk legalább félórával gyorsabb.
    A vonalvezetés nagyon szép tényleg, egyszer megéri és nagyon ajánlom, de nem PB-s pálya. A szervezés, hát abban a berlini sokkal jobb, de ez nem meglepetés a francia-német sztereotípiák imeretében.
    Mindenesetre eszembe jutott, hogy el kellene még menni Párizsba egy hétre ha sikerül. Tök kényelmes innen vonattal. A TGV meg jobb az ICE nél, legalábbis az első osztály összehasonlításában :)

    Ehhez képest pénzköltés fronton, megvan a Chicago maraton nevezés, vízum, a repjegy és a szállás, ha jól számolom 2850 euró eddig, még hogy olcsó hobbi a futás (nem dicsekszem, hogy milyen kőgazdag vagyok de nekem érdekesek ezek a számok mert nem szoktam sokat utazni és ha valakinek vannak hasonló ambíciói érdekes lehet). Legalább nem fogok álmatlanul forgolódni kitalálni mire menjen az éves bónuszom.

    Neked gyógyulást kívánok, remélhetőlg csak megfordul ez az év szerencséje, az áttörésben én is reménykedem még, de mondjuk nkem kicsit egyszerűbb. Eskü meglátogatlak valamikor az idén :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák