Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Nem volt érdemi aktivitás, továbbra is kajálás, láblógatás megy random kocogásokkal, csak a streak kedvéért:
    10/31 18k, 11/31 5k, 12/31 10k, 13/31 20k, 14/31 5k

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #30510 üzenetére

    Neem, csak lötyögés van végig. A bal talpam is fájdogál a boltozat belső részén ha többet futok, vagy 2 hónapja azért sem tempózom most, várom, múljon el, valami gyulladás lehet. Csak erőltetéstől fáj, a lötyögéstől meg szűnik szóval ezt is ki akarom pihentetni.
    Szóval ez ilyen pihenő időszak mindenféle koncepció nélkül. Ha néha van benne 5 perces tempó máskor meg 6 az csak azért mert néha jobban viszket a hátsóm mint máskor. Vagy sietek, hogy utána még érjek el a boltba. Nem kell mintát keresni, nincs :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    (#30638) peterkeT

    elrontottam a választ de mindegy.

    Nekem itt Vertigo tanácsa tetszik a legjobban.

    Ha nincs edző akkor nem kell copy pastelt edzéstervekkel bohóckodni, elég érzésre, segít elolvasni ezt-azt, hogy az ember sejtse mit miért csinál stb.
    Az alacsony pulzusos hosszú futás kb mindenki szerint jó, az más, hogy a pontos részletekben már nem biztos, hogy annyira megegyezik mindenki.
    Kimenni meg ne sajnálj 30 percre, minden futás futás. Engem már fikáztak többen a 2km-es pihenőnapjaimért de nincs igazuk csak nem volt kedvem elmagyarázni, miért is, elég, ha én tudom.

    A decemberi Streaket folytattam a napi 5km + távokkal a nehézségek ellenére :) csak nem posztoltam mert tényleg nem volt semmi érdemleges sportértéke, majd a végén a smashrunos képet esetleg. :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ladybug #30698 üzenetére

    Te tudod kell neked vagy sem. Nekem poénnak tűnt ez a 2017 km. Tavaly megpróbáltam, olyan 1500 sikerült, idénre olyan 3500 fölött lesz (strava és smashrun szétcsúszott vagy 40 km-t fene tudja miért). Szerintem a lényeg az benne, hogy elég nagy szám és csak úgy lehet normálisan teljesíteni, ha konzisztens vagy - ami a legtöbb ember számára kihívás, az itt olvasottak is megerősítik ezt. Ezáltal egy kis extra, hogy az embernek eszébe jut, nem lesz meg az adott szám ha sokáig ülsz a babérjaidon. Ez a 2017 stb. annyiban is extra tud lenni, hogy a hozzá tartozó facebook csoportot lehet olvasgatni ami néha idegesítő, de néha meg lát az ember érdekeseket is. (ezt a bsi csinálja asszem, van strava klub is hozzá heti toplistával meg ilyesmikkel)
    Én azt gondolom, hogy a sok km jó és segít legtöbbünknek, legalábbis aki eddig nem nagyon sportolt annak pár aktív év hasznos lehet, erősödni, és erre nem elég egy 3 hónapos edzésterv valami verseny előtt - illetve teljesíteni biztos elég, egy közönséges versenytávot, de ha valamennyire fejlődni is szeretne az ember, megfelelő állóképességet összehozni, akkor nem biztos. Talán van akinél elég, nekem nem, kell a sok hétköznapi munka hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Dec hónap meglett, habár csak lötyögés volt, nem volt kedvem rendesen elkezdeni még. Majd kis fáziskéséssel legfennebb.

    2017

    Volt egy 3:22:52 maraton (budapesti Spar októberben) és egy 1:31:49 fél (Siófok, K&H, november), habár ez utóbbinál nem tudom a pálya mennyire volt pontos, ez nem volt hitelesített. Mért pályán 1:36 valami volt a tavasszal (Vivicitta).
    Rosszabb ne legyen jövőre se, ezt úgy magamnak mint mindenkinek kívánom.

    És az idénre már én is befejeztem a futást.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #30757 üzenetére

    ajjajj, szóval ez a titka? :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Tegnap reggel arra ébredtem, hogy a vádlim görcsöl mint állat... még most is érzem. Sok okosságot olvastam neten - magnézium, kálium hiány, dehidratálás, öregkor :) ez tényleg ilyen bonyolult és esélyem nincs eltalálni, vagy van mégis valami tipikus ok amit megpróbálhatok elkerülni a jövőben? Nem edzettem erősebben sőt, lazábbra vettem a decembert, leginkább a kajálás ment el rossz irányba persze. Még volt pár ilyenem talán 1 éve, fene tudja mitől, elmúlt, de most biztosra mennék, elég szar érzés, hogy még mindig érzem kicsit. Valami tipp?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz 6030D #30772 üzenetére

    Köszi, mindenkinek, beszerzek valamit és majd próbálok vízre is figyelni. Amikor szomjas vagyok iszom, nem szoktam elkomplikálni. Mondjuk azt elfelejtettem megjegyezni, hogy a tegnap este 15km-t futottam, ami azért nem volt tipikus mostanság és akár az is lehet, hogy nem ittam eleget lefekvés előtt. Még ilyet is hallottam, hogy nem jó kalciumot magnéziummal együtt és egyiket mondjuk reggel másikat este vegyem be és akkor talán jobban felszívódik. Van ilyen, valamint adagolást milyet érdemes? (mástól is 400mg magnéziumot hallottam, valamint állítólag b6-tal érdemes kombinálni, nem tudom, kalciumból mennyit érdemes, eladni biztos bármit eladnak az embernek.. :) )

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #30788 üzenetére

    Tehát szarul étkeztél és nem mozogtál, de mégis a vitaminok szedése tesz tönkre? Ez így nem kerek :) persze mindenki az hisz amit akar, ez a szép a hitben...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz 6030D #30792 üzenetére

    úgy sejtem ez a big pharma téma lehet, akkor talán jobb nem kibontani...

    Az évet elkezdtem, hétfő pihenőnap :) 5km, egyelőre szeretnék egészségesebb távokat futni, így kedden a szokásos 10 helyett 15km lett, 5:10 tempóban ami kicsivel erősebb lett annál amit elvileg akartam, de belefér. Szerda totyogós, közösségi 17km. Ma is egy 15-re kellene kimenjek, 5:30-5:20 környékén de inkább ahogy jólesik, de nem gyorsabban. Esetleg teszek a végére 4-6 amolyan repülőt ahogy hívjátok.
    Holnap megint pihenő, szombatra félig le van szervezve egy ismerőssel egy közös futás, az is 15-17 lesz valószínűleg. Vasárnapra kellene egy 25-öst, ha Margitszigetre kimegyek akkor kb 27 lesz - ki, 4 kör, haza.
    A terv ez aztán meglátjuk. Szerintem csak lazára veszem azt is, semmi komplikáció, nem akarom erősen kezdeni az évet. Decemberben sok lazsálás ment, futottam, de nem emlékszem mikor volt 20-nál több, talán csak a november végi félmaratonon. Ideje az ilyeneket is elkezdeni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz #78687232 #30835 üzenetére

    Nem, hogy jó vagy szar de semmilyen óra nem szükséges :) de egy stopperral is el tud lenni az ember sztem :) attól függ mi a cél, mennyire performance vagy csak teljesítés szvsz.
    Az én fenix 5x-em olyan 6 napot bír ki vegyes használattal, ez 8-10 óra adatrögzítést jelent. Talán minden lényegest kikapcsolva, spórolva kibírja a 15 órát folyamatosan (ultratac - percenkéntti gps mérés vagy valami ilyesmi), de akkor az ember ne nagyon nyomogassa. Ha több kell, nem tudom, talán van jobb is vagy töltés. Zsebreteszed a töltés idejére. Olyan hosszú versenyen csak belefér fél percet megállni és tökölni vele, ha a koncentráció nincs meg, hogy futás közben tedd? Nem tudom én ultrán nem izgulnék ezen, 10 óra után az ember már csak érzi mi a jó tempó / intenzitás.

    http://fellrnr.com/wiki/Best_Running_Watch#Watches_for_Ultrarunning

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #30892 üzenetére

    Érdekesen hangzik. :) Nekem sajnos a sok lazsálás után 1 hét volt 100km kocogás és elő is jött egy csonthártya-gyulladásom, de annyira, hogy 3 napja pihentetem és csak egyre jobban fáj. A holnapi zúzmara félmaraton így el is marad, lett 1 túlárazott pólóm, mondjuk felkészülve úgysem voltam rá, csak szórakozás lett volna szóval nem vagyok nagyon elkeseredve. De a streakem veszélyben volt, alibifutom a mérföldem sántítva, hisz a boltba (párszáz méter) is sántikálva gyalogoltam el. :D azt megígértem magamnak, hogy az idén akarok rendesen dolgozni futásügyben viszont annak ellenére próbálom nem túl komolyan venni, szóval a morálom nem zuhant meg nagyon csak azért szokatlan, hogy túl sok az időm netezni. Pedig kezdtem beleszokni a gondolatba, hogy ezután esténként másfél óra - 15km - lesz a standard lötyögés 1 óra helyett, erre az ellenkezője jött be. Ember tervez... na de lesz még így se.

    (#30915) bandus
    A csávó nagyon kocka, én az óra gps pontosságra keresve találtam rá (emiatt vettem ambit3-at elsőre, most meg stryd-ot) de rengeteg jó írása van, pl a maratoni edzésmódszerek, tervek összehasonlítása, elemzése, meg hőmérséklet hatása a teljesítményre.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #30917 üzenetére

    Mivel rég volt már nem emlékszem mi volt a kiváltó ok. Az ambit résztáv / edzéstámogatás része nem a legjobb (pl szar a mobilos szerkesztője), a több adatot is szerettem volna (mozgásdinamika), footpodot is akartam, meg overall okosfunkciókat, az ambit3 ilyen szempontból már év elején úgy éreztem kicsit le van maradva. Nem kényszerből cseréltem, sok apróság miatt, pl megígértem magamnak a tavaly ha sikerül a tavaszi maratonom :) Polar vonalon nem volt semmi, a Spartant nagyon lehúzták akkoriban, ez maradt. Lehetett volna 735-935 de akkor már inkább civil óra kinézetű lett.
    p.s. akkoriban még reménykedtem az optikai pulzusmérésben is, hogy ez majd 2. generációs biztos tök jó lesz, hát nem :) azért nem mindig viszek pántot mostanában, a különbség, hogy olyankor már nem is nézem a pulzust.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #30932 üzenetére

    Igen. Sima "töltelék", vagy pihenőnapi kocogásnál néztem, és amikor olyan 115-120 pulzust kellene mutasson néha elmegy 130-140-re, máskor leesik 105-re, egyik sem reális. Próbáltam igazgatni, még szorítani, megengedni, semmi változás. Aztán 5 perc után a jó számot mutatta és utána jó volt. Szóval ilyen körülmények közt én használhatatlannak minősítettem. Nem próbáltam másik kezemen, az túl nagy macera lenne gombok miatt megszokni stb szóval annyira nem volt fontos, jobb csuklón különben is nők viselnek órát :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Alg #30952 üzenetére

    Nem volt ilyenem, win 10 pro-val használtam. Még beizzítottam vagy 2-3 héttel ezelőtt is egy etszt erejéig és szinkronizált rendesen.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #31088 üzenetére

    "Össze-vissza" szoftverfrissítést pl biztonsági hibák javítása céljából szoktak jobb helyeken csinálni, ebben szerencsére egyre jobbak a gyártók. Csodálkoznék ha az apple nem csinálná, igaz nem sokáig használtam, nem tudom. Olyan közel 10 éve használok Androidot de olyan még nem volt, hogy rootolni kellett volna a telefonom, ha sűrűn csináltál ilyet nem csoda, hogy problémák voltak vele. A harmadik világbeli olcsó eszközökkel lehettek ilyenek, pl a családban van Vernee Thor amivel voltak kisebb problémák egy ideig, igaz ez 35e ft-os okostelefon volt 1 éve szóval nem ugyanarról a szegmensről beszélünk, tízszer ennyiért nem ez van.
    Nem mondom, az alma akár jó is lehetne, ha végre feltalálnák a widgeteket hogy a képernyőkre ki lehessen tenni contentet mint naptár, időjárás vagy mail, és implementálnának néhány innovatív funkciót mint pl vissza gomb meg értesítő led...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz parandroid #31096 üzenetére

    Csodálkozom. Az S volt a második telefonom, az én emlékeim szerint kifejezetten jól támogatták, több verzió is kijött rá, 2.1, 2.2 és 2.3.6 volt az utolsó android rajta ami egy igazán jól sikerült stabil verzió volt. 2.5 évesen adtam el 13-ban. Kb 1 éves volt az utolsó update kiadásánál. A 4-re már elavult volt a hardvere, akkoriban jobban pörgött az R&D, évente nagyobb különbségek voltak mert az OS is jobban fejlődött. Csak egyet mondjak a hifis zenelejátszásom a telefonról vezéreltem 2011-ben és gyakorlatilag már akkor ugyanezt a kezdőképernyőt használtam mint most, a céges naptárammal meg időjárás előrejelzéssel, nem featurephone-szerű app gombok voltak kirakva hanem customizálható volt a kinézet, szerintem már nova launcher is volt ahol megadhattad a rács méretét (standard 4 x 5 helyett mondjuk 6 x 8 kisebb ikon stb)

    A fw update egy lehetőség volt nem létszükséglet, a 4-es androidot én is Cyanogenmodból tettem fel. Ekkoriban még ugye nem létezett OTA csak drótos update, ugyanazzal a szoftverrel raktam fel a cyanogenmodot mint a gyárit (Odin). A következő, s3-amnál amire váltottam 2013-ban már gyakorlatilag nem lehetett a knox miatt (védelem), azóta nem is próbáltam ilyesmikkel foglalkozni.

    Hogy egyes készülékekkel voltak gondok pl iphone 4 antenna vétel mizéria vagy samsung note megsülés, lehet, voltak hibák itt-ott, nekem ilyen készülékem nem volt szóval csodálkozom mintha arról beszélnél, hogy ez valami kísérleti technológia, pedig már elég sok éve felcserélődtek a szerepek innováció terén és a szubjektívebb szempontok maradtak mint trendiség vagy egyszerűség vs tudás.
    Az "elévítés" meg ugye, most megy ez az iphone lassításos sztori, szóval nem gondolnám android standardnak, persze régebben jobban pörgött a technológia rövidebb életciklusokkal, mostanában 2 évig supportálnak mindent rendesen általában szerencsére, ami általában elég is, ha meg nincs budget akkor tovább is lehet használni, nem sok technológia jön be ami ne menjen, oké usb-c vagy bluetooth 4.1 de ez gyártófüggetlen mert a belegózott hardvertől függ.
    p.s. most látom a nexus s is 2010-es telefon volt, szóval ha 11 vagy 12-ben arra váltottál azt megértem, hogy okozhatott meglepetéseket... kellemetlen...
    szóval 2017-ben gyakorlatilag googlera kenni, hogy 2 random eszköz valamiért nem kapcsolódik, nyilván lehet csak nem biztos, hogy objektív.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    nabakker csak benéztem aztán megint vettem 1 pár cipőt. bele kell húzzak, 3 pár új lesz meg 2 pár félig elhasznált...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31196 üzenetére

    Áhh, nálam 1 év tuti kijön ennyiből - 3x 0km Swerve, 700km Swerve, 700km Triumph, és a kakukktojás Hoka 600km, mind jó állapotúak még. Csak még fájdogál a sípcsontom ezért erős lemaradásban vagyok, még 1 hónap simán eltelik mire normál mennyiséget futhatok, persze azért ha tavaszra már nem is de őszire megvannak a tervek szóval csodálkoznék ha 3k alatt jönne ki az összkm.

    A tavaly kora tavasszal vettem cipőt és megtanultam, hogy nem akkor kell venni amikor kell mert akkor tuti pont drága lesz és pénz is nehezen lesz rá, hanem akkor amikor van pénz és olcsó... nem kér enni... így elkezdtem spájzolni főleg, hogy bejött ez a Swerve.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz norby_42 #31199 üzenetére

    Lehet, hogy sok lesz az a 10km, az 5 is az, sok sikert. Szerintem olyankor érdemes ilyet csinálni amikor az ember már eleve mondjuk heti 5x fut, nem laza hónap után. Én csinálom a streaket de a terv hosszabb távú, és a 'hivatalos' 1 mérföld per naptári nap a minimum (néha ez is elég).
    Persze lehet, hogy te jobban regenerálódsz, én már elmúltam 40. :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #31224 üzenetére

    Én részben értem technikailag igaza is van az összehasonlításokban koncepcionális szinten, de nagyon rosszul van levezetve és szerintem rossz útra is téved félúton. Nem akartam facebookon megtrollkodni mert mindenki azt gondol amit akar, de:
    1. Sértő amit és ahogy ír olyan emberekre nézve akik igenis kemény teljesítményt nyújtanak. Lehet, hogy nem hozzá viszonyítva, de ez olyan, mintha leszólnád a 2:20-as maratonistát hogy hobbisportoló a 2:15-höz viszonyítva, pedig abban is élet munkája lehet csak ezek a lapok lettek leosztva annak az embernek az életben.
    2. Hülyeségeket is ír - jellemzően nem az posztol szelfit verseny közben aki az élmezőnyben van. 10k-ról is posztolnak az emberek, hobbisták, a 60 perc rossz oldaláról, ez kinek árt és mivel? Én a múltkori UB-s győztest néztem valami 5 perc körüli pace-el tolta végig ha jól számoltam ki. Pedig ez nem is egy világszínvonalú verseny, de azért én azt gondolom ne nyuggerezzünk olyant aki ilyet tud csinálni mert igenis kemény sportteljesítmény. Lehet, hogy ebben több a tartalék mint a 3k wr-ban, sőt biztos, de a 99 és 100% közti különbségről beszélünk.
    3. Végeredményben azt vitatja, hogy miért olyan amilyen a társadalmi megítélése a sport egyik vagy másik szeletének. Ezt eleve nem érdemes vitatni, mert társadalmi megítélésről beszélünk, nem objektív mérésről. Miért népszerű a vanília fagyi? Miért blikket olvas a széles tömeg? Csak. Kereslet - kínálat. Nem?
    4. A profi sportra én úgy tekintek mint egy munkahelyre. Oké, nem olyan, de azért valaki bevállalja full time vagy majdnem, belead sokat, és sikert meg pénzt akar érte, mint a színészkedés vagy a profi tenisz. Hajrá. Én meg a melóban tolom a szekeret és abból próbálok megélni. Ha nem hobbiról beszélünk akkor nagyon egyéni karrier döntés kérdése.
    5. Az előzőekre magasról teszek csak véleményem, talán ez a legfontosabb pont számomra. Az a sportoló érdemli meg a legtöbb társadalmi elismerést, aki a legtöbb társadalmi hasznot hozza. Az pedig annak jár aki a legtöbb embert megmozgat, életmód felülvizsgálatra és javulásra ösztönöz. Ez a valódi érték, az óra hóttmindegy mit mutat, az csak a szponzort mozgatja ha van elég tv néző, ergó biznisz amiért pénz jár nem társadalmi elismerés. Én hangosan vallom, hogy a profi sportra kellene maximum feleennyit költeni és azt az összeget költsük a jónép sportolására. Magyarán stadion helyett kivilágított rekortánpályát meg ingyen edzőt minden faluba, most leegyszerűsítve persze. Úgy csináljunk jobb egészségügyet, hogy milliárdokat spórolunk fizikai és mentális problémák megelőzésével, enyhítésével, és abból adjunk jobb ellátást annak aki tényleg rászorul. Szerintem itt óriási tartalékok vannak elnézve magam körül az embereket - cigi, pia, junk food, persze senki nem ér rá sportolni, de jó nekem, hogy én ráérek, na mindegy ez már más téma.

    Persze, vannak mindenféle szép és számomra felfoghatatlan eredmények amiket érdekes megnézni, de hadd a saját értékítéletem alapján becsüljek meg embereket. Engem személyesen meg jobban motivál egy középkorú hobbisportoló mint egy olyan aki 6 éves korától ebben él, ha szép, ha korrekt, ha nem, mert jobban tudok azonosulni vele. Értem, hogy nem ugyanaz az eredmény nem vagyok hülye de mégis.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31266 üzenetére

    Esküszöm már azt gondoltam Zuzka-t találtátok meg, amikor fogyni akartam akkor találtam meg véletlenül és azóta sem felejtettem el. Nagyon jó oktatóvideói vannak és hihetetlenül néz ki, nem tudom tényleg azt csinálja-e amit mutat, de biztosan keményen dolgozik. Inspirációnak jó az ilyen :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #31286 üzenetére

    Én sokszor órával alszom, zuhanyzom, stb nem szoktam levenni pontosabban nem idényszerűen viselem. És itt van a fenix 5 előnye, nem néz ki búvárórának, hétköznap simán egy okosóra, az eddigieket nem viseltem 'rendes' óraként...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz didros #31362 üzenetére

    Nálam a 0-5:
    - decathlon gatya - az a fajta amire azt írják hideg időre. Kicsit szarok a definíciók de gondolom azért mert mindenki mást preferál és sok lenne a panasz.
    - aláöltöző - ilyenből a biciklis részen szokott lenni ilyen 2-3e ft körül asszem, apró szövésű, vékony, pl ilyen
    - rövid ujjú póló - amit versenyeken adni szoktak szóval a rendes nyári
    - decathlonos biciklis csősál, ez vékony fajta
    - kesztyű, sapka
    - zokni, cipő (semmi spéci ugyanaz mint nyáron)

    0 alatt már megnézném és attól is függ milyen tempót tervezek. Mínuszokra lehet, hogy aláöltöző + vastagabb, hosszú ujjú futópóló, valamint alsógatya (ugyancsak technikai szerintem a futócuccok közt van ilyen a decathlonban) de ezek mint technikai cuccok, pamut nincs.

    -5 alatt már ha hosszúra megyek ki lehet, hogy egy pamutzoknit felhúzok a másikra, esetleg felül aláöltöző, hosszú ujjú, rá meg egy rövid tehát ez 3 réteg, alul meg egy rövidnadrág is a cicanacira + alsógatyára, csősálból ilyen polár féle, kesztyűből az a fajta ami olyan mint a "rendes" de van egy szélálló 1 ujjas része is amit le meg fel tudsz hajtani ha beleizzadsz / fázol. Ez is decából van most nem látom az oldalukon.

    Ilyen kemény felszerelés eddig egyszer volt rajtam a tavaly -13 fokban hosszú futáson.

    p.s. ajtótól ajtóig futok, hazaérkezéskor a ház előtt nyújtok kicsit de ha fázni kezdek akár bemegyek és a lakásban folytatom. Erős hidegben nem csinálok tempó váltogatást, vagy csak laza vagy bemelegítés után a sima tempó rövid levezetéssel és haza szóval nem kínozom magam intervallal, hogy megfázzak az izzadságtól. Ez lehet kicsit leegyszerűsítés, de szerintem ha nagyon izzadsz akkor túl gyorsan futsz és nagy az intenzitás. Én télen alig izzadok normál lötyögésnél, persze zuhanyzást igényel amikor levetkőzöm de addig egyáltalán nem is érzem, hogy izzadnék csak 2km után már nem fázom és kész.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #31384 üzenetére

    Hát, nincs téli cipőm, csak belelépéskor hideg utána hamar átmelegszik. Szerintem ez is ugyanaz, hogy nem kell megállni és ácsingózni, még ha levezet is az ember kocogás haza, főleg átázva bent cipő le, nyújtani, meleg zuhany, teljesen jó.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz norby_42 #31425 üzenetére

    Én nem nagyon szoktam nappal futni kifejezetten szép volt tegnap délután napsütésben kimenni a Megyeri hídig meg vissza. Örülök, hogy végre eljött a tél kicsit Budapestre is legalább a novemberi szmogos latyak pár napra megszűnik. Nekem elég volt az aláöltöző + póló, de nem nagyon volt szél, egy kicsi a kintebbi részen a töltés tetején de nem volt vészes. Welcome tél...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Vertigo18 #31504 üzenetére

    végülis majdnem ugyanaz

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31507 üzenetére

    hááát én el vagyok szokva, kimentem Margitszigetre, 10km 6 perc, 5km 5:30, 5km 5 perc és haza, eléggé el vagyok anyátlanodva már ennyitől is. gyűjtök kicsit erőt aztán keresek egy borjút a környéken amit megehetnék. mondjuk ez az első normálisabb hosszú amit csináltam november óta, ez van

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #31532 üzenetére

    lebarnulok esetleg kicsit leégek itt-ott nyár elején
    van valami naptejem de asszem 1x jutott eszembe használni futás előtt

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz anorche1 #31630 üzenetére

    A Garmin 1 év garanciát ad, de probléma esetén a kiskereskedőnél a leglogikusabb keresni, vagyis én Amazonhoz fordulnék. Már amennyiben az Amazon árulja és nem valami kupec rajtuk keresztül, ha igen, akkor annak a cégnek kell utánanézni. A konkrét szabályokat sosem néztem, de mivel EU ország így feltételezhetően betartják az eu-s törvényeket (1 év kötelező jótállás ha nem tévedek). Nem szokták összetörni magukat ezeknél az eszközöknél a vásárló elkényeztetésével.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz anorche1 #31639 üzenetére

    Nekem 5X van. Nagy, de nem zavar annyira amennyire féltem tőle fényképek alapján. Ezért eredetileg a sima 5-öst rendeltem, aztán egy hónap múlva jó nagy buktával cseréltem 5x-re, többek között a szenzor kihagyásos bug miatt ami az 5x-et nem érinti. Én 173cm magas vagyok 75-80 kg mikor hogy. :p a képernyőméret minél nagyobb annál olvashatóbb edzés, verseny alkalmával. Ez a kerek forma szerintem nem annyira funkcionális mint a szögletes ilyen szempontból de ha úgy vesszük egy okosóra amit lehet viselni szinte minden alkalomra, ilyen casual / smart business vagy mifene öltözékekhez is, úgy értem a puccosabb klasszikus öltözékhez nem megy de többségünk soha nem jár olyan rendezvényen.. :) ezek a Garminok kicsit sznob cuccok mint az Apple úgy vettem észre.

    Eredetileg főleg Orient Mako XL-t hordtam, az is nagy, az 5X félcentivel nagyobb kb (47mm vs 52mm átmérő).

    Ha minden igaz a 3 HR akkora kb mint a Mako XL.

    Ez a 80-as ár nagyon jó, én annó 217e-ért vettem az 5X-et külföldről kedvezménnyel mert itthon 275 volt, és a 3 nem sokkal tud kevesebbet, azt hiszem inkább csak a felszínesebb szoftveres különbségek.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz margithid #31653 üzenetére

    Nekem Swerve jött be ami állítólag Jazz utódja, annyira megtetszett, hogy vettem még 3 párat, kedvenc cipőm jelenleg. Lehetne kicsit könnyebb de egész jól elmegy. De gondolom ez erősen szubjektív. Nekem fél számmal nagyobb van a szokásosnál, így kicsit hosszú de szélességben ez volt a jó (széles a lábfejem).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tucsok. #31674 üzenetére

    Nem értek az adott cipőhöz, de nekem széles a lábfejem és általában nem egyszerű a cipőválasztás, de a Sauconyk bejköttek eddig. Nem tökéletes, fél számmal nagyobbat használok mint a többiből és kicsit zavar, hogy szokatlanul hosszú de futás közben végülis sose zavar, pont jól fogja a lábam meg minden, a 8-as drop is jobban bejött a 10-nél stb. Nekem 4 pár swerve és 1 triumph iso 3 van, az előző ami nagyon bejött, a 4 párból feltűnhet :)
    Összehasonlítás végett, Asicsból hordtam gt 1000-et (2-es, a 4-est próbáltam és túl szűk volt) majd gt 2000-ből a széles verzió volt kényelmes, ezek stabilak voltak, a Sauconyk meg neutralok.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz anorche1 #31687 üzenetére

    A hőmérő egyike a felesleges parasztvakításoknak.
    Pulzuspántból én a hrm-run-t használom (a piros amelyiknek kék szegélyes a szenzora). Ezen nem lehet cserélni a pántot. Ha most keresnék szerintem a régit venném. Elvileg tudja kb ugyanazt, futásdinamika meg minden, azért olvass utána nem sokat olvastam róla de azt gyanítom amire nekem kell mind megvan benne és cserélhető a pántja.

    Kis magyarázó topic. Ha jól értem a régi feleannyiba kerül és ugyanazt tudja mint az új + cserélhető a pántja, nem fix mint az újnak. Én beszoptam a marketinget és 37e-ért megvettem a pirosat, más ennyiért vesz órát :) ez sem tökéletes, félremér néha és fél év után már hámlott a pánt belseje a szenzor tappancsok körül. Igaz még egy félév és még működik, többnyire.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #31693 üzenetére

    Elvileg az összes HRM-RUN kell tudja aktuális firmware-el ha az óra is tudja. Fenix3 ilyen. Igazából a RUN a futásdinamikát hozta be, az azelőtti pántok is kell tudják a laktátküszöböt és vo2max-ot. Én úgy olvastam ezeket a HRV alapján számolják ki, és ennek a mérése és továbbítása része az ANT+ HR standardnak (tehát minden szenzor kötelezően méri).

    Az én órám egy időben tippelgette a laktátküszöböt, szerinte a laktátküszöböm fél perccel a valós félmaratoni tempóm fölött van (igen, tehát lassabb). Mivel ez egyértelműen hülyeség, azóta nem foglalkozom vele.

    Abban igazad van, hogy a 100 ezres órák meg fölötte sportértékben nem tudnak érdemben többet az olcsóknál. Én arra a következtetésre jutottam, hogy ezek a featurek borzasztóan pontatlanok, az esztétika meg a szoftveres funkciók amiben többet tudhatnak pl okosóra funkciók, esetleg edzés funkció, de az sem a drágák kiváltsága már. Nekem pl a 735 (connect iq 2.0) bőven tudja amire szükségem van, azon felül esztétikát és kényelmi funkciókat nyertem. Még a 735 is csomó olyat csinál ami nice to have de nem szükséges. Valójában a "szükséges" minimumot nem a Garminnál keresném mert ahhoz túlárazott.

    Ezt olvastam nem én tapasztaltam, de tudtommal a HRM-RUN verziók közt nincs érdemi különbség. Amikor megjelent az új (piros) utána a réginek is aktualizálták a firmware-ét és az is ugyanazt tudja mérni. Az enyém ez az újabb piros fedelű aminek kék keretes az érintkezője, a mostaniaknál fekete az érintkező teljesen de semmi különbség nincs köztük funkcióban.

    Ezek vannak, az enyém a 2. A futásdinamikát a futó emberke jelöli ugye, a TRI verzió (kék fedelű szenzor fekete pánttal) ugyanazt tudja meg van a teljesen kék mindenes ami csak úszás.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #31702 üzenetére

    Fejtsük.
    A Garmin szerint, a vo2max és laktátküszöbhöz Garmin pulzusmérő öv kell. Pont.
    https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/fenix5/EN-US/GUID-1B0C9B93-01CD-4A0C-A30F-B815C0347159.html

    Standard ANT+ pulzusmérő öv (legalábbis a HRM3 mint jelenleg aktuális pulzusmérő): pulzusból kiszámolt dolgok - vo2max, laktátküszöb.
    https://buy.garmin.com/en-GB/GB/p/15490

    HRM-RUN (futó emberkés fekete HRM): talajérintési idő, függőleges elmozdulás, lépésszám (part number 010-10997-08)
    https://buy.garmin.com/en-CA/CA/p/133715

    HRM-RUN4 (piros szenzor): ezeket már nehéz lenne magyarul, talajérintési arány? (GCT balance, melyik lábad fele 'húzol'), lépéshossz, függőleges elmozdulás / GCT aránya (average vertical ratio)
    https://buy.garmin.com/en-GB/GB/p/530376

    Amint látni a második HRM-RUN behozott pár kamu adatot. Azután a HRM-RUN firmwarért aktualizálták elvileg azóta az is tudja ugyanezeket a fontos adatokat. :)
    https://forums.garmin.com/forum/into-sports/running/forerunner-630-aa/115409-?333477-Some-info-on-the-new-HRM-Run-strap=
    https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=7603
    https://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=9573

    Ezek mind órafüggőek, ha az óra nem tudja akkor nem lesz elmentve vagy megjelenítve az órán vagy connectben. Pl a 630/735 alatt nincs ez a futásdinamikai izé.

    Pár más forrás.
    https://www.dcrainmaker.com/2015/02/garmin-hrm-details.html
    https://www.dcrainmaker.com/2015/11/garmin-hrm-swimtri-review.html

    Az új HRM-RUN4 behozott pár új funkciót (ami a futásdinamika nem a vo2max vagy laktátküszöb mérés, azt órákba rakták bele a bonyolult matekolást a szenzor által eddig is gyűjtött adatokra alapozva), amit aztán szoftveresen beletettek a régibe is, hogy mennyiben volt üzleti mennyiben műszaki a váltás nem tudom megítélni, szerinbtük azért varrták egybe a szenzort az övvel mert így tartósabb vagyis a kialakításán változtattak. Ez 2+ éve volt azóta is árulják a régi szenzorhioz az öveket szóval igazán jól támogatják, és lehet a régit is kapni szóval ebben pont nem látok semmi kivetnivalót.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #31715 üzenetére

    Igen, olyan mint az Apple de pont nem ezért mert 2 elég különböző övről van szó és mindkettőt lehet még venni pedig 2015-ben jelent meg az új. Drágák a termékeik de úgy látszik meg tudják engedni maguknak, hogy kivezetett terméket ennyi ideig támogassanak, telik rá... aki meg nem olvas utána, vegye az újat más meg a régit, vagy keressen akciót. Ezeknél az öveknél maga az öv tartóssága, és az érzékelők határozzák meg, hogy mennyire jó és kevésbé a modern szenzorok amiket belepakolnak. Azért kísérletezik mindegyik vele. A Suunto smart sensor is eléggé összevissza mért, 1 év alatt 2 pántot használtam el és az derült ki, hogy olyan fél év után elkezd egyre rosszabbul mérni. Az 1 éves garmin övem még mindig mér olyan jól mint a fél éves suunto. Ezzel is van bajom, de általában a nedvesség lehet a baja mert versenyen vagy ha jól meghajtom magam sose szokott elmászni csak a 6 perces tempónál. :)
    Én azért nem vettem újra Suuntot, mert az SSU-t nagyon szidta mindenki még tavaly ilyenkor, borzalmas szar volt az ambit3-nál kevesebbet tudott érdemben. Plusz touch screenes amit hülyeségnek gondolok ilyen célra. Ha jövőre jobb órát csinálnak esetleg lesz benne NFC fizetés lehetőség akkor meggondolom :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #31720 üzenetére

    Na jó az ember azért nem hülye és figyelembe veszi ezeket a dolgokat esetleg ha gyanús kiteszteli. Lehet olyan aszimmetria is amit érdemes megnézetni. Szóval azt épp meg szoktam nézni, akár egyszer jól is jöhet alapon. Persze nem igazán lényeges. Leginkább hozzászoktam az okosfunkciókhoz egyébként mint mindennapi óra, az ambit3 amúgy mindenben jobb lenne ami lényeges, kivéve az edzéstervezőt meg naptárat. Mindig szkeptikus voltam az okosórákkal kapcsolatban, nem gondoltam volna, hogy hozzá tudok szokni de kényelmes, hogy mondjuk megbeszélésen nem telefont nyomkodok csak látom, ki hív és kinyomom óráról kivéve ha sürgős / fontosnak tűnik, vagy látom ki írt.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31729 üzenetére

    Gratulálok, micsoda eredmény...
    áhh, tiszta szégyen, hogy így elhúzol tőlünk, kéne pár ember ide a topicba, aki ostromolja az időid, hogy ne ülj olyan nyugodtan a babérjaidon :) az 1:16 fm-on belül lenne... öregedni, lassulni nem tervezel?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz gombi01 #31755 üzenetére

    Próbáltam számigálni, ez olyan 4:30 körüli pace lehet, hát oké az ember megtalálja ezt is de minden nap, ekkora távokon? Már csak a lustaság sem engedne hát még a képesség.
    Gratulálok, szép munka volt!

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Itt mindenki tolja neki rendesen csak én kocogok itt ősz óta, gondoltam kicsit meghajtom magam egy tavalyi edzéstervvel amit az órában találtam. Asszem csak a regelteknek látszik rendesen a link berakok képet is.

    Strava

    Garmin

    jó szar volt

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz ígyvanferi #31783 üzenetére

    Az órám szerint a max pulzusom 178, sokat nem tévedhet. 170 fölött a szédülős összeesős. :)
    45 seces 200m-ek voltak, 10x 200 200m pihenővel, a 10 után még 600m piohenő. 400-ak lennének de nem bírom gondoltam így is jó valamire :) hát felráztam magam kicsit asszem...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31789 üzenetére

    Nekem kőkemény tervem nincs, vagyis csak fm esetleg maraton, őszire. Általánosságban nem árt kicsit gyorsulni mert az nagyon gyengém, kapkodom a levegőt és a mozgásom is elég kínlódás tuti szarul nézek ki közben.
    A Daniels edzéstervekben van jellemzően a 2. fázisban ilyen jellegű edzések. Ez az ami a legyorsabb és Repeat-nek hívja (nekem a 3:45 pace), "szokd a gyorsat" meg mozgás energiahatékonyság meg ilyen címszavak alatt. Emellett keverve van az Intervall ami km körüliek kicsit lassabban (nálam 4:10 környéke), a többi meg a 10k tempón végrehajtott 2-3km-es szakaszok ismételve (ez ami nálam 4:30 körül elvileg, ha javul a forma akkor kicsit fennebb). Nem tudom erre mi a standard terminológia csak ebből a könyvből ismerem (R, I, T, E az általa adott definíciók szerint, meg hogy melyik kb mire jó mikor használja) de a kifejezések nincsenek meg magyarul. 3 és 4 fázisban egyre több ilyen hosszabb intervall és tempó van (amit cruise intervalnak hív ha darabolva van nem mondjuk 25 perc egyben). Néha keverve főleg a hosszú futós napokon, azok néha csak könnyű néha meg tempó de akár intervall keverve. Szabadon repülők is része a menünek de az inkább könnyű napokon a vlégére, meg alapozásban ahogy te szoktad mondani. (a 4 fázisos edzéstervek 1. részére szokott ilyeneket javasolni).

    erre gondolok

    pacek

    p.s. tudom, hogy erre azt szoktátok mondani, hogy a könyv az csak általános és mint ilyen nem a legjobb, de az én tudásszintemhez képest ez rocket science és könnyű használni, csak forgatom a 3-4 könyvjelzőm mentén amikor edzést akarok kitalálni. aztán amikor szabadon tolom de akarok heti 2x erősebb edzést vagy egy csavarosabb hétvégi hosszút, akkor ezekből a sablonokból merítkezem.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #31800 üzenetére

    nem tudom a veganizmus mennyire követendő pálda mindenkinek vagy sem, inkább ideológiának tekintem, mindenki azt eszik amit akar és ami amennyi jó neki. viszont az a méregtelenítés szó az mindig facepalm, kihagynák kicsit hitelesebbnek hangzana az egész :)

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #31802 üzenetére

    Elnézést ha megsért a véleményem, ez sosem szándék, de amit tudok róla az alapján nálam a méregtelenítés a laposföld, a homeopátia meg az oltásellenesség sötét szektáit idézi.
    Arra való a májunk.

    Zacher is egy nagy celeb, de ilyen témában hajlok arra, hogy azért tudja mit beszél...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz inf3rno #31806 üzenetére

    Na látod, azért nem kell kihagyni futást, nekem nem viszket jó ideje :)
    A víz folgot próbáltam ilyen mesterséges limitek mentén, sosem jött be. Iszom, amikor szomjas vagyok. Ma egy regeneráló kocogás volt, 19km, egész délután nem volt semmi egy kicsit talán ittam, most estére megszomjaztam és megittam kb 2 liter vizet (a 0,75-ös palackom háromszor ürítettem ki szóval még többet). Versenyek előtt inkább nem iszom főleg ha reggeli verseny, mert nálam a futás kirázza a dolgot mindig kell wc-zzek ha ittam előtte. Pedig elvileg kellene, de volt olyan, hogy hidratáltam rendesen mert hosszú futás volt és a 35km alatt 4x álltam ki. Soha többé :D

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    2 hét múlva van a Vivicitta félmaraton és kellene egy becsületes eredményt hozni, amolyan szezonindító nem max forma verseny szóval no pressure. Hogy mi sikerül az aznap derül ki nem azelőtt, de szégyellni fogom magam ha nem hozok 1:40-et, 1:35 lenne a cél optimális esetben ha jól érzem magam és a pocakom is engedi (olyan 3 kilóval vagyok több a novemberi félmaratonomnál).
    Vasárnap még szeretnék egy becsületes hosszút csinálni, hogy aztán elkezdjem a rápihenést szép óvatosan (jövő hét végén már csak könnyű futás lesz a hosszú, abból sem sok csak egy jóérzős félmaraton).

    Egy fokozót néztem ki, szűk két órában:
    - kb 18 perc bemelegítés (kimenni Margitszigetre, óvatos)
    - 30 perc könnyű (5:30 - 5:15 környéke)
    - 30 perc maratoni pace (mondjuk 4:45)
    - 20 perc tempó (mondjuk 4:30)
    Hazakocogás negyedóra, 18 perc laza.

    Ez olyan 22-23km, szűk 2 óra, mennyiségben az átlagos, minőségben már érdekesebb. Vélemény?

    Utána ha nem leszek lusta kellene edzéstervet rajzoljak a Sparra (októberi maraton) belekalkulálva a júniusi és szeptemberi FM-okat ahol ugyancsak szeretnék magamhoz mérten becsületes eredményeket futni.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #31813 üzenetére

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #31820 üzenetére

    Szünet nem sikerült mert nem volt wc a közelben, de vizet vittem magammal, borzasztó lóbálni utálom de legalább volt.

    Strava
    Garmin

    (apróbetű de rákatt kinyílik)

    Megnéztem volna egy split pace grafikont de érdekes módon nincs se stravaban se garminban. Stravistixban sem látok ilyet. Trainingpeaks premium lehet tud, de az nincs. Golden cheetah volt a legközelebb hozzá de az csak speedet tud pacet nem (sztem azt biciklire találták ki nem futásra). Na mindegy, nagyjából egyenletes volt mert néztem az órát.

    Pulzus talán kicsit mászott az a 20 perc gyorsabb alatt, nem tudom mennyit, 2-3 ütést, de nehéz megítélni mert nem teljesen sík a pálya meg néha kerülget az ember olyankor ment fel 153-4-re utána megint esett vissza 149 fele, asszem jó lesz. Ebből a kísérletből ítélve egy jó napon lehet, hogy ez a 4:30 belefér az FM-re ha a lábam és fejem is bírja.
    Ha jól emlékszem a novemberi fm átlag 156 v 7 pulzus volt, 10km-ig 150 alatt próbáltam kis sikerrel (elszállt 155-ig is egy pillanatra de általában 150-152-n tartottam), 15-16-ig 155-ig próbáltam engedni utána elengedtem a maradék 2 ütésnyire, utolsó 2km volt meghúzva). Ehhez mérem a Vivicitta terveket.

    disclaimer: elfelejtettem a pulzusmérő övet, az optikai mért, de elvileg nem mért mellé érzésre nem voltak most se spikeok sem totál hülyeségek.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bandus #31828 üzenetére

    igen, a hosszú napok hátrányai :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák