Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz spammer #76 üzenetére

    Bár látatlanban nehéz bármit is mondani, az elmondásod alapján te aligha lehetsz ekto-mezomorf. Egy ekto-mezomorf picit sem zsírosodik sehol sem, csak izmosodik ha edz.
    És viszonylag elég jól izmosodik. Akire nagyon nehezen jönnek a kilók az a klasszikus ektomorf, de az meg pláne az életbe nem kezd el zsírosodni.
    És egyébként azért zsírosodsz a hasadon, melleden és derekadon, mert ott van a legtöbb zsírsejt. Általában a legtöbb ember ezeken a részeken zsírosodik. Te az elmondás alapján inkább endomorf vagy. Pont az ellentéte annak amiről én beszéltem.
    Viszont ez nem jelent semmit, ha az ember keményen edz és betartja a testalkatának megfelelő étrendet, akkor átalakíthatjuk a testalkatunk. Pl egy endomorfból is lehet mezomorf csak tenni kell érte.
    Jó dolog a body, én annak idején amikor toltam a tesztót és fejlődtem mint a gomba, nem nagyon akartam más sportról hallani se. :) Viszont az évek alatt rájöttem, hogy a body önmagában nem elég. Jó sport, de mindenképpen kell mást is csinálni. Ha csak gyúrsz, akkor eléggé be fogsz merevedni, hiába nyújtasz, ez a body velejárója, ha már elég izmos vagy le is merevedsz. Ezenkívül a keringési rendszert, szívet, nem tudja úgy edzeni, mint egy aerob sport, például a kerékpározás vagy futás. Ezért az egészség szempontjából mindenképpen kell ilyen jellegű sportot végezni a body mellett. A TRX is egy remek találmány. Egyre több profi testépítő is használja, nyilván nem véletlenül. Ha igazán egészséges és jó fizikumot akarsz, akkor ne csak bodyban gondolkodj. Illetve egy TRX úgy megedzi az ízületeid, amit a bodyval nem tudsz megtenni. Persze a masszához kell a body. :) Ha valakinek fontos az, hogy izomtömege is legyen, akkor meg kell pakolni a rudat rendesen. :) Jó dolog a kockás has, meg szálkás szép test, de izomtömeg nélkül nem elég férfias, én is így gondolom.

    Az évek alatt pedig magától is átalakulhat a testalkatunk és ha nem edzünk akkor általában rosszabbodik a helyzet. 30 éves kor után a legtöbb férfi sokkal könnyebben hízik mint előtte. Én most 31 vagyok. 30 éves korom előtt, soha egy gramm zsír nem jött rám, akármit ehettem és akármennyit. Most észrevettem, hogy na nem nagyon, de egy pár kiló feljött a hasamra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák