Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    -- bocsi, rossz topik -- :B

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #94000 üzenetére

    Illetve, lehet, hogy mégsem. :P

    Bocsi, szóval az a gondom, hogy a jelenlegi hangrendszerem egy Audioprobe SPARTAN A Black DAC + 2 db, JBL LSR305 típusú stúdió monitor. A Windows 10-ről 11-re váltás óta egyre gyakrabban fordult elő nálam a Watchdog Violation nevű kékhalál-képernyő (BSOD), és mivel legalább két tucatnyi oka lehet egy ilyennek, eddig nem igazán sikerült kiszűrnöm, hogy pontosan melyik hardver vagy szoftver okozhatja...

    Nemrég vettem új VGA-t, és ezzel az egyetlen ezköz, ami azóta nem lett kicserélve, hogy ez a hiba előfordult, a külső DAC maradt. Amit tegnapig kiderítettem, hogy az esetek döntő többségében akkor fagyott le a gép, ha letöltés közben videót nézek (YouTube, vagy MPC-BE, mindegy), de akkor is előfordult már, ha a Windows rendszerhangja megszólalt (pl. USB-s HDD csatlakoztatásnál), szóval egyre nagyobb lett az esélye, hogy a kékhalálért valószínűleg a régi (Még Windows 10-es) drivere lehet a ludas.

    Sajnos nem találtam hozzá frissebbet, csak egy béta verziót, ami már több, mint egy éves, tavaly június végi, ezt raktam fel hozzá nemrég, de ez sem hozott javulást a dologgal kapcsolatban.

    Kérdés: Ti tudtok hasonló esetről, vagy esetleg másnál is előfordul ilyen kékhalál, gondolok itt elsősorban a régi driverekre, mert nagyon úgy néz ki, hogy már újabb nem fog érkezni, így hamarosan le kell cserélni a cuccot, ha továbbra is fagyogat.

    Ui.: Ma reggel nem volt jó nálunk a DIGI, kompletten lehalt, szóval semmiféle letöltés nem ment a háttérben. Mivel csak animét tudok ilyenkor nézni, mondom, oké, ez van. De két részt sem tudtam végignézni, kétszer is lefagyott egymás után, ugyanúgy a Watchdoggal. Mérgemben kihúztam a DAC USB-csatiját, átküldtem a hangot a monitor hangszóróira (rémes volt, de jobb, mintha lefagyna), és lássanak csodát, 5 részt megnéztem kékhalál nélkül.

    Úgyhogy tutira a DAC - vagyis a drivere - okozza a problémát. Valakinek ötlet, hogy lehetne megoldást találni, vagy mindenképp új DAC kell? :F

    Ha pedig az kell, melyiket ajánljátok a Spartan A helyett? Egy 6.3 mm Sztereó Jack kábellel (Oyaide Neo) van összekötve jelenleg, olyan DAC kellene, aminek a hátán van ilyen csatlakozó. Köszi előre is. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz s4tch #94002 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a kábel miatt kékhalálozna a gép. Sajnos nincs másik, venni pedig most azért nem akarok még egy kábelt, hogy kipróbáljam. Ha már újat veszek, akkor mindent lecserélek. Elsődlegesen most arra lennék kíváncsi, megoldható-e a dolog egyedül a DAC cseréjével, mert szerintem ehhez a típushoz már nem fognak új drivert kiadni és ez tutira szoftveres problémának tűnik.

    Másik SSD-t sem fogok most tudni venni, sajnos maximum egy windows újratelepítés fér bele jelenleg, és az is majd csak később, ha lesz időm.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Polllen #94004 üzenetére

    Kipróbáltam másik porton, ugyanaz volt. Néha van, hogy pár napig nem jön elő a hiba, emlékszem, egyszer majdnem két hétig semmi nem volt, már kezdtem örülni, aztán egyszer csak a legrosszabbkor fagyott ki, de még a kékhalál képernyő sem jött be, csak abból tudtam, hogy lefagyott, hogy nem reagált semmire és újraindult.

    A Windows 11-re először frissítéssel váltottam, de amikor nemrég elhoztam az ASUS X570 alaplapot, akkor tisztán újraraktam. Amúgy nem hiszem, hogy a lap a hibás, mert a korábbival is ezt csinálta. Akkoriban még a VGA-driverre és a SATA AHCI-meghajtóra gyanakodtam, mert a legtöbb hely, amit néztem, elsődlegesen ezeket okolta emiatt a Watchdog Violation BSOD miatt. Persze kipróbáltam mindent, amit javasoltak, és annyit értem el, hogy egy ideig jó volt, aztán újra előjött, részint a legváratlanabb esetben, mikor a legjobban mert a letöltés, és persze a qBittorrent a legnagyobb méretű torrenteket kezdte el újraellenőrizni, a hajamat eldobtam, mire végzett velük (Anime BDMV-torrentekről van szó, ezek úgy 100 GB körül indulnak, de van már 1 TB-os torrentem is seedben).

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz niof #94009 üzenetére

    Köszi. Akkor bebizonyosodott, hogy le kell cserélni. Akár szoftveres, akár hardveres a gond, mindegy végül is.

    Amúgy - ez mindenkinek szól -, ti melyiket ajánlanások helyette? Egyelőre elég lesz a DAC, később majd cserélem a többit is. Köszi előre is. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák