Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #94000 üzenetére

    Illetve, lehet, hogy mégsem. :P

    Bocsi, szóval az a gondom, hogy a jelenlegi hangrendszerem egy Audioprobe SPARTAN A Black DAC + 2 db, JBL LSR305 típusú stúdió monitor. A Windows 10-ről 11-re váltás óta egyre gyakrabban fordult elő nálam a Watchdog Violation nevű kékhalál-képernyő (BSOD), és mivel legalább két tucatnyi oka lehet egy ilyennek, eddig nem igazán sikerült kiszűrnöm, hogy pontosan melyik hardver vagy szoftver okozhatja...

    Nemrég vettem új VGA-t, és ezzel az egyetlen ezköz, ami azóta nem lett kicserélve, hogy ez a hiba előfordult, a külső DAC maradt. Amit tegnapig kiderítettem, hogy az esetek döntő többségében akkor fagyott le a gép, ha letöltés közben videót nézek (YouTube, vagy MPC-BE, mindegy), de akkor is előfordult már, ha a Windows rendszerhangja megszólalt (pl. USB-s HDD csatlakoztatásnál), szóval egyre nagyobb lett az esélye, hogy a kékhalálért valószínűleg a régi (Még Windows 10-es) drivere lehet a ludas.

    Sajnos nem találtam hozzá frissebbet, csak egy béta verziót, ami már több, mint egy éves, tavaly június végi, ezt raktam fel hozzá nemrég, de ez sem hozott javulást a dologgal kapcsolatban.

    Kérdés: Ti tudtok hasonló esetről, vagy esetleg másnál is előfordul ilyen kékhalál, gondolok itt elsősorban a régi driverekre, mert nagyon úgy néz ki, hogy már újabb nem fog érkezni, így hamarosan le kell cserélni a cuccot, ha továbbra is fagyogat.

    Ui.: Ma reggel nem volt jó nálunk a DIGI, kompletten lehalt, szóval semmiféle letöltés nem ment a háttérben. Mivel csak animét tudok ilyenkor nézni, mondom, oké, ez van. De két részt sem tudtam végignézni, kétszer is lefagyott egymás után, ugyanúgy a Watchdoggal. Mérgemben kihúztam a DAC USB-csatiját, átküldtem a hangot a monitor hangszóróira (rémes volt, de jobb, mintha lefagyna), és lássanak csodát, 5 részt megnéztem kékhalál nélkül.

    Úgyhogy tutira a DAC - vagyis a drivere - okozza a problémát. Valakinek ötlet, hogy lehetne megoldást találni, vagy mindenképp új DAC kell? :F

    Ha pedig az kell, melyiket ajánljátok a Spartan A helyett? Egy 6.3 mm Sztereó Jack kábellel (Oyaide Neo) van összekötve jelenleg, olyan DAC kellene, aminek a hátán van ilyen csatlakozó. Köszi előre is. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • s4tch

    veterán

    válasz Vistaboy #94001 üzenetére

    2 dolgot próbálnék ki: egyrészt egy másik kábelt, másrészt egy másik gépet (vagy akár a mostanit, egy másik rendszervinyóval).

    (Új dac választása esetén a meglevő kábel lenne a 20. szempont, amit figyelembe vennék.)

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Vistaboy #94003 üzenetére

    A Windows 11-re váltás tiszta telepítés volt?
    Más USB portokon is ezt csinálja? (Lehet alaplap is.)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • niof

    addikt

    válasz Vistaboy #94001 üzenetére

    Nekem is ilyenem volt. Ha visszakeresel a topikban, láthatod, hogy mennyit szívtam vele. Eleinte csak pattogott a hang, amit különféle trükkökkel majdnem teljesen el tudtam tüntetni, de végül nem a Windows-ban volt a hiba. Sajnos ez a Spartan hw hibája lesz. Azért vagyok biztos benne, mert mikor lecseréltem, elvittem a melóhelyre, hogy ott talán jó lesz, hátha a laptoppal, vagy a Windows-al van gond. Aztán a melóhelyen 2 gépen is ugyanezt a hibát okozta "DPC Watchdog Violation"... Szóval egyértelműen a hw hibás. Sajnáltam, mert jó hangja volt, és 2 független kimenete. Én is 305-el használtam amúgy. :B

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák