Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pierre75

    senior tag

    válasz alphamooncam #87976 üzenetére

    Én háttérzenénél elnéző vagyok, ott nem vadászok térélményre. De az AD900x mélységábrázolásával nagyon élvezem pl kórusműveket stb. Arra nekem a Foobar, Jriver-rel szemben a PlayPcmWin by yamamoto2002 lejátszója vált be. (tisztább hangzás).
    Ezt az 58x esetében jelentkező hiányosságot többnyire javítja a crossfeed.

    Stereo Channel nevű VST:
    900x-el mit tapasztaltál? Széltében hosszában módosítottál a színpadon? Beállításnál van-e vmilyen arany közép vagy eseti?

    #87962bkercso
    "Szélre kevert felvételeknél (pl. a ~80-as években divat volt így keverni) kimondottan jól jön."
    Igen, köszi! Ezt én is így hallom.

    #87972Pierre75
    Kiegészítésül: a Liquid Spark térábrázolása más, mint a dx3 pro-ban: kissé csőszerűbb, hangsúlyosabban jelenik meg az esetleges visszhang. Nagyzenekari felvételeket élőbben jelenít meg, mint a Topping.

    [ Szerkesztve ]

  • chrisnagy13

    senior tag

    válasz alphamooncam #87976 üzenetére

    A legutóbbi postodra írtam egy jó hosszú választ, de egy rossz kattintás miatt kitörlődött és nem volt kedvem bepötyögni újra. De most összefoglalom a lényeget.

    1. Olyan, hogy 0 veszteség nincs. Plugineknél se, ami akkor is dolgozik, ha nincs benne emuláció. Pusztán a használata is veszteség.
    2. Ezek nem a végfelhasználóknak vannak kitalálva. És főleg nem master kompresszorral és limitációval ellátott zenére. Az egy kész anyag, nincs szükség rá, hogy belepiszkálj.
    3. Ezek a dolgok nem így működnek. Semmire nem megoldás az EQ és a plugin. Ha az lenne senki nem venné a drága DAC-ot, erősítőt, fejhallgatót, hangfalat. Sőt még akusztika kezelésre se lenne szükség. Mindenki rettentően boldog lenne, hogy ingyé van megoldás minden bajra, de nincs. Olyan sincs, hogy olcsó és jó hifi. Csak a széllel szemben pisilés tipikus esete...
    4. Végtelenül káros dolognak tartom amit művelsz háttértudás hiányában.

Új hozzászólás Aktív témák