Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabolcs1975

    aktív tag

    válasz gépkönyv #4700 üzenetére

    a Dinok-at a Sennheiserekhez? Nem tudom milyen hangfalad van, és milyen aspektusból nézed(én mondjuk Tannoy és Sennheiser aspektusból), de a Dinók és a Sennheiser hangban mondjuk ég és föld(legalábbis amiket én hallottam). A Dyaudio egy kimondottan száraz hang(legalábbis nekem), amíg egy Sennheiser egy kimondottan meleg, lágy hang, ami leginkább a klasszikus Tannoy(revolution) hangzásvilága.

    Egyszerűen tényleg nem tudom, hogy mi lehet az oka ennek az iszonyú vélemény különbségnek, de mint írtam, az audioreview-on kb 100ból 99 ember neutrálisnak itéli a Dynaudiot, és bevallom őszintén, ez anno a Hificity-n is axióma volt, hogy a Dinók neutrálisak.

    Aztán lehet, hogy én a kb 4-5 éves Contour és Audience szériát hallgattam(mert ez akkoriban volt), és mostanra ennyit "lágyítottak" a Dynaudiok hangján, de nem hiszem.

  • szabolcs1975

    aktív tag

    válasz gépkönyv #4700 üzenetére

    ja és a neutral nálam "semleges"-t jelent és nem természeteset. És attól, hogy valamivel több a mélyük, még simán lehetnek semlegesek, sőtt még Bright-ok is, mivel egy hangfal karakterét nem a magasak-mélyek aránya, hanem azok minősége fogja meghatározni. A JMlab-oknak is van mélyük rendesen, jellemzően mégis Bright karakterük van.

    A Dyno minden, csak nem warm(ami a Sennheiser), és azért nem volt ezt szerencsés beírni, mert ez alapján néhányan elfogják vetni a Dynaudiot azok közül, akiknek nem jön be a Sennheiserek hangja(és fordítva), pedig teljesen más a kettő.

    A Dynaudiok mély kiemelésén lehet vitatkozni, de a hangkarakterüket én nem nevezném Sennheiresnek, ami nálam az egyik legvisszafogottabb hangkarakter. Annyira nem,hogy én a Dynok hangját, már ha mindenképpen el kellene valamelyik irányba tolni, akkor a Bright irányba tolnám.

    Tehát ha -5(warm) és +5(bright) és 0(neutral) közé kellene rakni, akkor valahová, 0..+2 közé tenném a Dynaudiokat. A Sennheiser mondjuk simán mehet -3..-1 közé, míg mondjuk egy JMlab mehet +2..+4 közé. Persze ez csak viszonylag neutrális rendszerrel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák