Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kemcso

    Ármester

    válasz csƵ #33203 üzenetére

    Én hallottam az E10K-t, nálam is van, már ha elhiszed :D
    Mit szeretnél hallani róla? Az amúgy jól hajtható ATH-AD-t viszonylag szépen megszólaltatta, de egy többarmatúrás fülesnél szétesett a hangja.
    A Q701-el sem tudott semmit kezdeni a fülestalálkozón.

  • aircom

    csendes tag

    válasz csƵ #33203 üzenetére

    Megjött múlt héten a FiiO E10K. Sajnos nincs összehasonlítási alapom, legfeljebb a 40+ év alatt összegyűlt hallomások, így szinte biztos, hogy régebben már sokan leírták hasonlókeppen a tapasztalatokat. A PHILIPS SHL 3105 fejhallgatómmal gyakorlatilag "csodát tett". Papíron 1500mW-ig hajtható, 32 ohmos, így torzítást még akkor sem hallani, amikor már majdnem a szemem is kiugrik :-) . A hangminőség egy jobb koncert szintjét hozza mind dinamika, mind sávszálesség tekintetében. DE a legfontosabb a tökéletes forrásanyag. Még a FLAC sem garancia a jó hangminőségre. Először az AIMP3-at használtam WASAPI módban, már ez is döbbenet volt, aztán jött a PlayPCMWin64bit, ami szó szerint lemosta az AIMP-et. (hol van ennek a vége?). Atán megjött a JBL LSR308 aktív stúdió monitor. Rákötöttem a direkt kimenetére az E10K-nak. Itt aztán végképp (számomra) egy új szintre emelkedett a zenehallgatás. Tökéletes hanganyaggal ez már valódi koncert élmény, mintha Chris Rea pont középen állva énekelne előttem, a zenészek jól behatrolható helyen állnának.
    Közben rádugtam a fejest is az Ő kimenetére, és fel-le vettem, miközben szólt az LSR. Fülre érdekes módon pontosan ugyanazt a hangot adta, mint a referencia monitorhangfal. Ezt többen is meghallgatták és megerősítették. Szóval az E10K marad az biztos. Kérdezem a hozzáérőket, hogy érdemes-e az LSR308-at megtartani, vagy jobban járok, ha a házimozi erősítőmhöz (ONKYO TX-SR600E) veszek JBL208 +5.0 hangfalakat? Mert igaz, hogy jól szól az LSR, de elég nyers, és csak tökéletes hanganyaggal szól jól. Köszi, üdv Nektek!

Új hozzászólás Aktív témák