Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonRazzino

    senior tag

    válasz gorgo #32391 üzenetére

    Néha felülkerekedik a kíváncsiságom és kipróbálok más cuccokat. Nemrég egy háromnapos eventen teszteltem Nikon D5-öt a legújabb 70-200f/2.8E-vel, de ahogy várható volt, a használhatósággal, kezeléssel voltak gondjaim, szerintem örökre elvetettem, hogy valaha bármilyen DSLR-em legyen.
    A Sony az gyakrabban előjön, amiről madgie beszél: a Sony szalontól szereztem A9II+ 70-200 F2.8 GM-et, de alaposan tesztelve (sőt még melóra is használva) egyáltalán nem éreztem, hogy ezért kéne mindent feladnom és a Fuji pénzemből max 3 db Sony üveggel átnyergelnem.
    A téma pont aktuális mivel pont most jöttem haza sétából és a T3+56+35 mellett egy A73+Sony SEL FE 85 F1.8+ Sonnar FE 55mm F1.8 ZA van a táskámban pár hétig, de csodák itt sem történnek. A Sonyn határozottabb az AF (főleg az AF-C Eye-AF tracking), a nyers képminőség megfelelő monitoron nézve szembeötlő, a színek már egész elfogadhatóak, noha a WB még fixre állítva is elég inkozinsztensnek tűnik. A low light ISO tűrés az szerintem majdnem 2 STOP diffi, ott brutál előnye van ennek a szenzornak. Viszont a helyzet az, hogy itt ki is fújtak az előnyök. Az EVF bántóan rossz, a kijelző is (de azt még megbocsájtanám, az EVF-et nem) az én kezemnek kényelmetlen helyen van az expógomb, a sorozatnál (ami nekem igen nagy fontosságú) marha prominens a blackout, zavaró nagyon a T3-hoz képest. Olyan mintha egy X-T10-el lőném a sorozatot. A JPG-et felejtsd el, már minden videót végignyálaztam, minden tutorialt elolvastam, itt RAW-ozni kell. Ahhoz pedig, hogy számomra is elfogadhatóan szintet lépjek, egy pár A7R4-re és 1500 dollár feletti lencsékre lenne szükség, annyit pedig jelenleg nem keresek a rendszerrel, hogy ez szóba jöhessen. Ha érdekes, a jövőben jöhetek még tapasztalásokkal, de röviden: fel sem merül, hogy apróra menjen a Fuji. :N
    A mostani hűtlenségemhez hozzátesz a (látatlanban :B ) elégedetlenkedésem a T4-gyel. Amikor a két T2-mből csak az egyiket cseréltem T3-ra, az volt a nem titkolt szándékom, hogy a másikkal majd megvárom a H2-t, azzal a vázfelépítéssel, csak valami baró új szenzorral, új akksikkal, urambocsá akár "beépített" vertical gripp-el. Nem hajt a tatár, majd kivárom.

    Ja és amivel kezdenem kellett volna: annyira nevetésegesen first world problem az egész. Amit a meglévő üvegeimmel és egy T3-mal nem tudok lefotózni ekv. 15-600 mm-ig az soha nem a felszerelés hibája lesz, hanem az én balfaszságom. Ez már rég nem a kliensek igényeiről szól, akik instára meg FB-ra tolják a leméretezve megkapott képeiket. Ez csakis rólam, meg a mindig többet akarásról. Egyszer majd kigyógyulok belőle ... vagy nem.

Új hozzászólás Aktív témák