Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Matska #28827 üzenetére

    Youtube-on is keresgéltem, az alapok megvannak: hogy kell állni, guggolni, könyökkel támasztani, stb. Amiről senki nem beszél, h mi van akkor, ha elveszik a tenyeredben a kamera? Meg a videókon többnyire dslr-en mutatják, ami nagyobb és sokkal természetesebben fogják, ellazított és nyújtott ujjakkal. Nem kell úgy karmolni vele, mint ezen a pici vázon. A csuklómnak ez így kényelmetlen, viszonylag kiegyenesített csuklóval meg a tenyerem épp csak a bal alsó sarkát támasztja a gépnek, de úgy meg egy ponton nyom fél kiló. Így megint nem tudom elképzelni, hogy dolgoznék egy-két percnél tovább. Arról nem is beszélve, h a képen látható fogásnál a jobb kezemnek útban vannak az ujjaim. A tenyerem síkjához túl közel van az obi, emiatt meg feszítem a mutató- és hüvelykujjam. Ezt sem tudom sokáig csinálni fájdalom nélkül.

    A fókusz lineáris módban meglepően fürge. Azzal a részével nem lesz gond. A non-lineáris inkább belassítja, na erre nem gondoltam volna.

    De most vmi kiegészítőn gondolkozom. Battery grip kicsit borsós és nincs is rá még szükségem. De nincs vmi dummy grip nagykezűeknek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák