Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tobsa

    tag

    válasz bLaCkDoGoNe #6 üzenetére

    Most is Fujim van /204-es/ sajna az autófókusza sötétben nagyon béna.Láttam a képeid,jók.Kiváncsi lennék 400 és 800 ISO-ra is.A távoli felvételeken a zoom-olást értettem,milyen?Lényeg lenne,hogy a gép az olcsóbb vakukat is kezelje.Szerinted van alternatívája ebben a kategóriában és tudásban és árban?

  • rzoli

    senior tag

    válasz bLaCkDoGoNe #6 üzenetére

    Hali!

    Én is ilyen gépet használok már kb 1 éven, nagyon bejött.

    A hátrányokról:

    - A TTL nem kezeli: nem használja ki a TTL vakuk előnyeit, úgy tudod használni, mint egy normál mezei vakut. (Manuál módban)

    - Zajos képek: Igen azok, sőt még látszanak is, ha 300-400% -os nagyításban nézed őket. Ha képet nagyítatsz, nyomtatsz, esetleg a monitoron nézed őket, !szerintem! nem látszik.

    Az index.hu digicam oldalán egyébként tesztelték, ráadásul elég sok tesztképet is találsz

    üdv
    Z

    Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

  • domedee

    senior tag

    válasz bLaCkDoGoNe #6 üzenetére

    Pár dolgot azért kiegészítenék innen:

    kicsit becsapós ez a Fuji féle felinterpolálás, mert ha ilyet lát az ember, akkor megijed, hogy mert elvileg ez csak szoftveres nagyítást jelent...

    szerencsére itt nem olyan rossz a helyzet, mert: a Fujiban Super CCD van, azaz az érzékelőpixelek nyolcszögletűek, és a rács, amiben vannak, el van forgatva 45°-kal...
    emiatt a 6 MP-t át kell számolni a rácspontokra, hiszen itt nem minden rácspontban van érzékelő, hanem körülötte, így négy érzékelő adatát összegzi egy pixelben

    Kicsit mórickaábrásan:

    Legyen az ''x'' a pixel, a ''+'' pedig a hely két érzékelő közt, természetesen a sorok közt is van hely, csak oda nem irtam be, mert nagyon széthúzza,

    ez pedig a kép:
    xxxxxxx
    xxxxxxx
    xxxxxxx
    xxxxxxx
    xxxxxxx
    CCD:
    x+x+x+x+x+x+x
    x+x+x+x+x+x+x
    x+x+x+x+x+x+x
    x+x+x+x+x+x+x
    x+x+x+x+x+x+x
    SuperCCD:
    x+x+x+x+x+x+x
    +x+x+x+x+x+x+
    x+x+x+x+x+x+x
    +x+x+x+x+x+x+
    x+x+x+x+x+x+x

    ez az előnye és a hátránya, vízszintes, függőleges irányokat pontosabban érzékeli a szem, de az átlót annyira nem. Na már most a fujinál az átlós irányú infót jobban kihozza, a vízszintes/függ. irányú információkat pedig jobban az agyunkra hagyja, hiszen az könnyebben ki tudja egészíteni az ottani hiányt, mint a sima ccd átlójánál, DE, mert mindig van de, éppen amiatt mert a kép végül maga x-y irányú, át kell számolni a sccd-s rácspontokat x,y koordinátákra, itt pedig mindenféleképpen transzformálni/interpolálni/számolni kell.

    így végülis a 12MP-s kép több infót tartalmaz(12 millió pixelt ad), mint a valós pixelszám, hiszen neked csak 6 millió pixeled van, de azoknak az elrendezése miatt a leképezésnél olyan +20-30 % infót jelent a valóságban a 12MP a 6MP-hez képest, hát igen, az afránya marketing. Hiába lesz a végső kép 12 MP, ha az csak olyan 8 MP infót tartalmaz.

    De ne keseredjünk el, mert azért ez még mindig jobb, mint amikor a többi, nem fujis gépnél a hasonló duplázások infótartalma egyenlő a sima digitális nagyítással (2x digitzoom).

    Az sccd másik tulajdonsága a nagy érzékenység, azaz emiatt kezdődik 160-on (auto mód), míg pl egy Canon 50-100-on, de ez nem olyan feltétlenül baj.

    A másik fontos dolog, hogy hiába csak 6MP, a legjobb minőséget 12 MP F-ben adja, mert az összes kisebb képet (1,2,3,6 MP) ebből a nagyból butítja vissza.

    De zaj az tényleg van, ez viszont a te szemedre van bízva, azaz neked mennyire tűnik fel.

    Az AF segédfény tényleg baj, de hát ez van, bár nekem nagyon nem szokott tévedni sötétben sem. Mondjuk van egy kis trükk. Ha sötét van és éleset akarsz, de nem tud, keress egyértelmű/éles vonalat a téma körül-abban a síkban és fényben, fókuszálj arra, rögzítsd, majd komponáld meg újra a képet, és lehet is fényképezni.

    A vakuról jut eszembe, elvileg (ezért felelősséget nem vállalok !!!) az S7000-es szinte minden vakuval boldogul, azaz nem kell félni, hogy kinyírja a vakud a gépet.

    Ez amiatt lehet, hogy a régi vakuknál, a talpérintkezőkön akár több száz V fesz. is lehet, azaz akár 400V is !!!:Y, de ezt viszont ált. a digitgépek nem szokták elviselni, jobb szeretik jóval 100 V alatt (~50), de egyes gépeknél ez a küszöbérték akár leeshet 5-6 V-ra is...

    Szóval a Fuji elvileg bírja a kiképzést, de azért az a szabály, minél kisebb a fesz. annál jobb.

    huhhhh, hogy én mennyit bírok szövegelni, na remélem érthető voltam.

    De amúgy jó vétel, nekem is ilyen van.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz bLaCkDoGoNe #6 üzenetére

    grat:C
    látom ismerős vagy békáson.
    azt a keresztet én is szeretem:DDD

    vaz nemtok írni rendesen:)

    kösz az infókat
    utánnajárok.
    elég szerencsétlen sérülés. gondolom a gépvázról letört pöcköt nem lehet potólni de ha az ajtót lecserélik már csukható lenne rendesen

    [Szerkesztve]

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • hegemende

    csendes tag

    válasz bLaCkDoGoNe #6 üzenetére

    Sziasztok. Én most készülök venni 1 S7000-et, de még bizonytalan vagyok, ezért olvasgatok. Már használtam, de csak az nem tetszett, hogy ez nem olyan mint 1 filmes gép. Itt az expo később történik meg, mint a gomb lenyomás, és í téma kimegy a képből. Persze azóta tudom, hogy a profi kategóriáúak már nem ilyeneke, de az nem igazán kell. Viszont az ISO200-hoz lenne egy kérdésem: Nem tudom foglalkoztál-e filmes fotózással, de ott úgy van, hogy egy pl. ISO100-as filmet az expozíció korrekcióval akár ISO400-ként is el lehet lőni, csak az előhívásnál kell figyelni. Azaz pl egy ISO200-asból lehet kevesebbet is csinálni, ha pl. alul vagy fölül (már nem emlékszem) exponálod, és utólag világosítod stb. a képet egy progival. Én videózom, és beltéren rendszerint a ''tüzijáték'' módon kamerázok, mert akkor nem zajos a kép, mert kisebb a rekesz (vagy rövidebb az expo) ezt is elfelejtettem már, de műxik.
    Próbálta ezt valaki? :F

Új hozzászólás Aktív témák