Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • heihachi

    addikt

    válasz Def26 #396 üzenetére

    Van ami jobban, van mi kevésbé érzékelhető.

    Érdemes kipróbálni, hogy valamelyik csúszkát eltolod egyik végpontjára, és mégy egy-két kört, majd áttolod a másikra, és úgy is mégy egy-két kört. A guminyomás, a diffi, a felfüggesztés, a keresztstabilizátor, a fékek meg pláne elég komolyan érződnek. A leszorítóerő csak a brutálisabb autóknál, ahol több száz kiló leszorítóerő keletkezik érezhető közvetlenül szerintem. Azonban a végletekre gyakorlatilag soha nem állítjuk egyik csúszkát sem, szóval a "valóságban" ennyire nem érezhető a különbség, mint a fenti tesztnél.

    Mindemellett azért érdekes kérdés ez a tuning. Ahogy a Forza köridőversenyben a következőket tapasztaltam:
    Vettem egy autót, mentem vele egy pályán 5 kört, és megnéztem az időt.
    Vettem rá tuningot, de még nem setupoltam, mentem megint 5 kört, és kb 3 másodperccel jobb időt értem el.
    Aztán beállítottam a sebességváltót és a leszorítóerőt, semmi mást. Ez a következő 5 körben hozott még 3 másodperccet.
    Aztán beállítottam minden mást (magyarul nekiálltam komolyan setupolni), és a következő 5 körben 1 azaz egy tizedet sikerült javítanom. A rákövetkező 20 körben meg még fél másodpercet, de ekkor már nem setupoltam, csak mentem). Még húsz kör, még kb fél másodperc.

    Most mindegy az autó meg a pálya, és a konkrét idő, a lényeg, amit mondani akarok: a setup csak akkor nyer versenyt, ha tizedekről, századokról van szó. Sokkal több időt hoz a pálya alapos ismerete (a végén a 40 kör alatt többet javultam, mint a nagy setupolás utáni 5 körben) és a tuning alkatrészek jó megválasztása (pl nagyon nem mindegy, hogy négykerék vagy hátsókerék hajtás illetve hogy milyen gumi van a kocsin, menyire könnyű a gép, stb.).

    Szerintem a legfontosabb, hogy a váltó és a leszorító erő a pályához be legyen állítva. A többit meg csak annyira kell elállítani, hogy az autó ne legyen se nagyon túl, se nagyon alulkormányzott. Ennél többet csak akkor érdemes foglalkozni vele, ha valakinek feltétlenül kellenek a tized-századmásodpercek.

    [ Szerkesztve ]

    "Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

Új hozzászólás Aktív témák