Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • wildrain

    addikt

    válasz prmcsk #358 üzenetére

    Szerintem Hamiltonnak egyelőre max technikai tudásban (beállítások, tesztelés, fejlesztési irány megadása, visszajelzések a mérnökök felé) van lemaradása. Versenyzés terén kifogástalan, és ha azt nézzük, hogy újonc, akkor meg szenzációs a teljesítménye. Nem olyan könnyű újoncként jól szerepelni még egy vb esélyes autóban sem. Gondoljunk csak bele, hogy a szintén nagyon tehetséges DC ugyan vezetett futamot is 94-ben, de akkor is követett el hibákat, kicsúszott, stb. Ezek olyan hibák, amiket minden újonc elkövet. Elidegeskedik az időmérőt, a rajtoknál belecsúsznak másokba, előzéseknél bizonytalanok, összeroskadnak a nyomás alatt, ha hátulról jön valaki. Hamiltontól meg egyszerűen nem látni ilyen hibákat. Vannak kisebbek-nagyobbak, de nem kerülnek pontokba, amit mi sem mutat jobban, mint a vb pontállás.
    Szokták mondani, hogy egy világbajnoki címhez három dolog kell: egy tökéletes autó, egy villámgyors pilóta, és nagy adag szerencse. Ha valamelyik nincs meg, akkor a győzelmet el lehet felejteni. Hamilton esetében a tökéletes autó megvan, habár volt neki is műszaki hibája mostmár kettő is. A másik kettő megítélés kérdése, de én eddig nem láttam, hogy előle potyogtak volna ki, és megörökölt volna sok pontot érő helyeket, mert mindig az élmezőnyben autózott. Az, hogy villámgyors-e, meg szintén bizonyítottnak látom, hiszen sokszor legyőzte már Alonsot meg a többieket időmérőn és versenyen is.

    Ettől függetlenül nem szerintem nem tudna felhozni egy Hondát vagy egy Toyotát a vb cím közelébe, mert ahogy már említettem, abban nincs tapasztalata, hogy hogyan lehet egy autót jobbá tenni. De az adott autóval szerintem jobban menne, mint amennyire azzal ''lehetne''. Ha mindig vb esélyes autóban ül, biztosan többszörös világbajnok lesz, mert van annyira gyors.

    Egyébként Alonso csak egyszer harcolt Schumacherrel a vb címért, 2005-ben Raikkönen volt az ellenfele.

Aktív témák