Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SirTom

    tag

    válasz 3DFan #72 üzenetére

    Helye válogatja, de alkatrészgyártásban többnyire neked kell csinálni mindent, hiszen ezek csak pár db-ot jelentenek. A gép ilyen helyen sokat tud állni,de ez ilyen. Ha mondjuk tömeggyártásban dolizol, ott nem áll a gép, jönnek a visszatérő munkák, és végzettség sem kell hozzá,csak beállitja vki a gépet neked, megmutatja hol a zöld gomb, meg a piros, ha fura zajt adna a gép, és termelesz, persze itt tovább tart megtanulni.
    Itt van pár munkám, az első 7 dbot cam-nélkül készítettem (nem ez a leggyorsabb módja,de azon a helyen nem volt)
    http://www.hmmm.eoldal.hu/fotoalbum/nincs-megadva-rovat/munka-work
    A munka bonyolultságától függ igazából, ha bolyolult, érdemes CAM-ezni. Én mondjuk még nem láttam fúráshoz CAM-ez programot,de azt is lehet gond nélkül. Szervezés kérdése.
    Szerszámgyártásban sok a 3D-s alak, ott csak futtatni kell sok progit,de a fúrás rám maradt.
    Igen, mérnökök tudják a Catiát igazán használni tervezéshez,de mérnökasszisztensi pozicióban el lehetne menni,egy csapatban össze lehet dolgozni, vki pl a 3d-s modellből a műhelyrajzot készíti el, v a megmunkálásra fekszik rá.

    Nincs más hátra mint előre

Új hozzászólás Aktív témák