Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FruchT

    tag

    Sziasztok !

    Tanácsot kérek. HDD-ről váltanék SSD-re. Mivel már rég nem frissítettem a konfigom, ezért igencsak kiestem a számítástechnikai újdonságokból fejlődésekből. Próbáltam kicsit összeszedni magam típusok és vezérlők tekintetében,de nemigazán tudom eldönteni melyik lenne számomra a jó választás.
    Amire kell: Fotózom,tehát fotókat dolgoznék fel (Win8). (néha videó fájlokat is)
    Méret : 120 vagy 128Gb
    Használt szoftverek:
    Photoshop
    Light Room
    Sony Vegas
    AcDsee
    fő szempont: hosszabb élettartam, megbízhatóság.
    kb. 35ezret szánnék rá.
    Annyit tudok, hogy a sandforce vezérlők a legelterjedtebbek, viszont "a másolási mizéria és a kiszámíthatatlanság nem éppen megnyerő" (igaz ez 2010-ben írodott),a Marvel és társai elvileg jobbak.
    Továbbá info-ra lenne szükségem,hogy hogyan érdemes használnom az SSD-t ?
    Pl. Csak az op.rendszert és a szoftvereket tartsam rajta, vagy másolhatok rá heti rendszereséggel mondjuk 200 x 15-20Mb-os fotókat is feldolgozásra, majd exportálásra a végén pedig átmozgatásra egy nagyobb - 2TB-os - háttértárra ? Abban az esetben,ha csak a szoftvereket teszem az SSD-re és a fotókat egy másik vinyón tartom (a katalógus fájl az SSD-n jön létre) és így dolgozom fel őket, akkor várhatok-e jelentős sebesség növekedést ? A jelenlegi gondom az, hogy Lightroom alatt elég döcögös két fotó közötti átváltás.

    Köszönöm !

Új hozzászólás Aktív témák