Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Vikitorony #37351 üzenetére

    Az összes MSI-s tool letölthető. Az MSI oldaláról az adott alaplap, gép driverei között megtalálod.

    Igen, sajnos a Win10-ben is van már egy csomó szutyok, live csempék és reklámok a Start Menüben, Candy Crush. Ezeket viszont kézzel elég könnyű kigyomlálni. 900 MB valóban nem sok, csak ha azt nézzük, hogy nettó felesleges, nem használható semmi értelmesre, ehhez mérten még egy 100 MB-os foglalás is teljesen haszontalan lenne.

    Az ilyen rendszer-visszaállító partíciót érdemes törölni. Néhány ember el szokta menteni egy külön lemezre, lemezképként, arra az esetre, ha el kell adni a gépet, akkor vissza lehet állítani és van, aki többet ad érte, ha megvan rajta a rendszer-visszaállító partíció, néhány embernek segítség, aki nem ért a Windows telepítéséhez, és segítség nélkül nem tudná újrahúzni.

  • King Unique

    titán

    válasz Vikitorony #37351 üzenetére

    Akkor az nem a standard és fullos megoldás, tartalmazva a komplett visszaállításhoz szükséges Windows képfájlt stb., mint pl. ennél. A törlés is inkább az utóbbi esetben lehetne indokolt, feltéve ha biztosan nem kellenek ezek a usernek, de amúgy meg nem létszükséglet piszkálni a gyári OEM partíciókat. A Windows telepítője által létrehozott WinRE partíciót meg pláne nem.

    "Csak a 900 MB-os "WinRE tools" törlése után jelent meg az SSD teljes "mérete" és utána tudtam kiterjeszteni a C-t."

    Hát ez elég érdekesen hangzik, mivel a klónozás után a kisebb / nagyobb tárolókapacitású SSD közötti tárhelykülönbözet tipikusan nem lefoglalt (unallocated) terület formájában szokott megjelenni a nagyobbnál. Ellenben maga a bruttó 1 TB-os SSD tárolókapacitása normál esetben nyilván nem fog összemenni 256-ra, nem lett átírva pl. a MaxLBA, meg pusztán attól visszaállni, hogy a WinRE partíció törölve lett, ez így eleve abnormális lenne még ha állítólag (?) valami hasonló is történt... Az előbbi esetben pedig ki lehet terjeszteni a C-t, max. a lemezkezelővel akkor nem, ha az előző válaszban említett jelenség van. De akkor sem feltétlen muszáj erővel törölni, mert külső particionáló programok (pl. AOMEI, MiniTool) simán megoldják. Vagy akár a klónozás előtt is meg lehetett volna a Macrium használatával.

    A CCS meg csak egy placeholder csempe és nem sok vizet zavar, nem kell a kelleténél nagyobb jelentőséget tulajdonítani neki. Sőt, nem is minden Windows 10-kiadásban van ott a Start menüben. Az meg a másik, hogy pár kattintással közvetlenül eltávolítható, mint magad is írtad, vagyis úgy pláne nem téma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák