Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz Emperor_ #14681 üzenetére

    Szia!
    Szivesebben nem írtam volna, de nálad is előjött ez a gubanc! :)

    Valószínű, hogy aki SSD- t rak a gépébe, annak már az alaplapja is újabb, mint a miénk. :U Az én lapom AHCI- re átállt a tesztek szerint, bár a Giga honlapján azt írták egy kérdésre, hogy nem képes rá. Ezekről az adapterekről azt olvastam pont egy itteni gurutól, hogy nem érdemes velük próbálkozni. Most hirtelen nem találom a cikket, de én emiatt tettem le az ilyen próbálkozásról! Egyébként némelyik egy új alaplap ára.

    Érzésre nagyon gyors az Intel 520, bár túl sokat nem kellett gyorsítania, mert WD Black Linux MINT 17/64 Cinnamon oprendszerrel amúgy is elég gyors, de most optimalizálva, böngésző cache ramdiskbe téve azért érezhetően másabb, mint HDD alatt lévő rendszer futtatása. Semmi extra programot nem futtatok, ahol igazán kijönne az előnye, de a kíváncsiság annyira furdalt, hogy kellett vennem egyet. Most meg lassan ez sarkall alaplap vásárlásra, de ez ugye húzza magával a cpu és memória cserét is. :U

    A lényeg amúgy, hogy az apró fájlok esetében 100x- os a gyorsaság SATA1- el is, nagy méretű fájlok esetében meg ugyanolyan, mint a HDD, de úgyis az előbbi a lényeges! :Y

Új hozzászólás Aktív témák