Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoli 75

    újonc

    Sziasztok!

    Van egy újonnan vásárolt laptopom, illetve egy szintén új Intel 540s 240Gb. M.2 slot-os Ssd-m.

    Az SSD-t Linux Mint 18.3 live rendszer alatt írja, olvassa. Kipróbáltam külső meghajtóval is. Számomra megfelelő sebességgel, ráírt 22Gb-ot Ext4 fájlrendszerre, majd visszamásoltam a külső meghajtó (EXT4) egy másik mappájába, ahol szintén megnyithatóak voltak a fájlok.)

    Win 10 alatt viszont akadozik illetve kicsit nagyobb fájlok esetén iszonyat lassú az olvasás!!!

    Készítettem egy csomó tesztet az fórumon leírtak alapján, valamint a bios menüjét is lefotüztam. Képernyőképeket google driveba raktam kiadós terjedelme miatt:
    https://drive.google.com/open?id=1M7T8FIeAgkQrvmhdp1XI9P2fqvI3uIQl

    Ay Ssd-t linux alatt formáztam, mert windows alatt elakad feltehetően a lassú olvasás miatt.

    A proci intel celeron - Apollo Lake – N3450 ami nincs benne az Ubuntu kernelben, ezért egy isorespin.sh nevű alkalmazással irtam bele. Ezt a rendszert viszont nem a groob hanem egy Refind nevű alkalmazással lehet inditani, ami nem alapértelzett a Linux Mint rendszerben. A rendszer hibája, vagy esetleg az én beállítási, telepitési hibáim miatt, de nem indul Linux Mint az Ssd-ről, csak az unetbooting-al megírt usb eszközről.

    Az Intel SSD Toolbox alkalmazásával készült egy teszt a boltban is, ahol vásároltam az SSD-t, illetve azén gépemen is. Van eltérés a kettő között!
    Szemmel ránézésre a:
    Bit 14 - Ultra DMA Mode 6 Selected, 1
    Bit 13 - Ultra DMA Mode 5 Selected, 0
    pont forditva van bekapcsolva másik teszten.

    Valamint szerepel benne 2 további sor is:
    Controller, Name, SD-memóriakártyaosztály vezérlője
    Driver Version, 10.0.16299.15
    (Ezek is benne vannak a drive-ban)

    Ha kell szívesen elvégzek további teszteket, ha laikus számára is érthető leírás van hozzá.

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Én magam nem tudom mi a teendő.

    Zoli

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák