Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz worxland #19719 üzenetére

    Nem kell átküldeni a natív TRIM-parancsot, az XP sem küldi át, attól még le lehet "tisztítani" a meghajtót. Csak kb. hetente futtatni kell az optimalizációt, ami nem ugyanaz, de ugyanazt a feladatot elvégzi.

    Szektorszinten USB-n keresztül is elérhető minden adattároló, mint ahogy diskeditorral is látjuk, ez természetes, másképp nem működnének a fájlrendszerek.

    Tehát különbséget kell tenni a natív TRIM (ami a fájl törlésekor rögtön elvégzi a feladatát), valamint az SSD programok által végzett optimalizáció (garbage collection) között.

    Utóbbi művelet az SSD üres területét felülírja, lényegében létrehoz egy akkora fájlt, mint az üres terület, majd azt törli. Ez pedig elvileg USB-n keresztül is elvégezhető, mint ahogy az XP is elvégzi, natív TRIM nélkül.

    Lehet, hogy számodra egyértelmű, mert neked "megmondták", de én úgy vagyok vele, hogy szoktam azért gondolkodni is.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák