Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Gh0sT #81 üzenetére

    Hát igen... A kígyó a farkába harap effektus.

    ''A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet.
    Szembenézek félelmemmel. Hagyom, hogy áthatoljon rajtam, fölöttem.
    És amikor mögöttem van utánafordítom belső tekintetem, követem az útját.
    Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.''

    /Düne - Paul Atreides/

    De mondhatám azt is, hogy elég sok helyen ajánlják, hogyha jöna sárkány, nem emgijedni kell tőle, hanem átengedni magunkon.



    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • rdi

    veterán

    válasz Gh0sT #81 üzenetére

    A párkapcsolat megszűnése olyan is lehet, amilyet leírsz, de vannak még más lehetőségek is. Az egyik, hogy visszamenőleg derül ki, hogy az általad a kapcsolatba fektetett érzelmi tőke haszontalan volt és egyoldalú (gyakran derül ez ki csak évek multán), a másik hogy mindkét fél részéről elmúlik az érzelmi töltet (aurousal ? már nem eméxem pontosan) és a két fél
    a) befektetés optimalizálásra, B) később minimalizálására törekszik,
    a esetében a kapcsolat átalakul, b) esetében lassan megszűnik.

    De mindezek a folyamatok csak kémia, vegyészet.
    [ Szerelmem Kémia :))) ]

    Fej! Tor! Potroh!

  • tomcica

    addikt

    válasz Gh0sT #81 üzenetére

    Jajj,nem azt akartam megírni,hogy miben keressük a teljes boldogságot,hiszen azt mindenben megtalálljuk(hatjuk).Azért írtam,hogy összegezzem a meglátásom és hogy bemutassak egy módját(útját?) annak,hogy még hogyan lehet élni a boldogságot.
    A jelenlegi korban ez a szeressük felebarátainkat már szinte nem is él,csak leírtam hogy van ilyen út is.Még mielőtt bekategorizállnál,ami persze úgy is megtörténik,megtörtént,tudnod kell,hogy ez nem valami ultrakeresztény maszlag vagy megváltó szöveg.Az aki úgy éli meg a szeretetet,hogy az nincs egy személyre kivetítve,az attól még úgy is tudja élni,hogy kivetíti egy személyre.(ez visszafelé kompatibilis :D) Mondjuk aki csak egy személyt tud kedvelni,”szeretni” az még nem jelenti,hogy ki tud „tágulni” és mindenkit szeretni.(pl: én sem tudom ezt,de attól még beszélhetünk róla) Nem akarnám,hogy az egóink rangsoroljanak,nagyon is értekelem azt az embert aki csak egy embert tud szeretni,sőt néha átérzem azt is aki csak magának él.(ez szinte velünk született,az egó dominál ebben a társadalomban,nincs ezzel gond,csak jó tudni – hogy teljesebben megérthesd,megélhesd a dolgokat)

    Mas...
    Önzés ez is – érdekes,hogy azt amikor pl: kedvesek,odaadóak vagyunk a partnerünkhöz,úgymond szeretjük.A figyelmünkkel megajándékozzuk arról nem gondoljuk,hogy önzés.Pedig vizsgáljuk csak meg! Ritka az önzetlen „befektetett” figyelem,sokszor igénylünk valamit érte,esetenként hasonló intenzitású figyelmet,energiát,szeretetet,mert mi szeretjük őt.Az az ember aki tényleg önzetlen(ne tessék féreérteni,én nem vagyok még ilyen) az észre sem veszi,hogy nem viszonozták a figyelmét,kedvességét,de ettől még tud 1 partner felé(is) kedves,odaadó,szerettel teli,figyelmes lenni.
    A forma mindegy,fontos ami mögötte van,úgy érzem te szeretnél a forma mögé is latni,sőt talán be-be is kukucskálsz oda.

    Meg azt se feledjük,hogy bármit is mondunk,teszünk,érzünk a Teljességbe az ellentétpárja is belefér,az is helyes! (ha most azt gondolod,hogy ez nem így van akkor az is helyes :D)

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák