Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Viszlát #63444 üzenetére

    Na jó, mielőtt magamra haragítom az égieket, ha elsőként veszem a 6 pontosok közül, akkor a tizenkilencedik, szóval benne van a legjobb 20-ban. :)

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • devil-k

    nagyúr

    válasz Viszlát #63444 üzenetére

    Meglátásom szerint az a probléma, hogy 10 nézéből/topiklakóból 6 nem tudja helyén kezelni azt a szót, hogy science fiction, ebből is a "fikció" részt. A legtöbben csapkodják az asztalt és fel vannak háborodva, hogy mennyire nem úgy van ez a valóságban, mint ahogy Nolan elképzelte és rendezte. Nyilván Nolan blöffölt egy párszor és nem úgy vitt mindent vászonra, mint ahogy az a nagykönyvben van. Hogy ez a stúdió hatása, vagy az ő egyéni döntése, azt nem lehet pontosan megtudni. Én erre mindig azt mondom, hogy aki hivatalos és hiteles (?) anyagra vágyik, az ne nézzen ilyen típusú filmet, de még a közelébe se menjen. Vannak nagyon jó könyvek és dokumentumfilmek amik ezzel foglalkoznak és arra hivatottak, hogy a száraz tényeket mutassák be.

    Én szeretem Nolant és elismerem a hiányosságait is, de ettől függetlenül méltatlannak találom az Interstellar miatt kialakult felesleges vergődést. Ilyenkor azt mondom, lehet filmet rendezni, könyvet írni.

    (#63445) pohár
    Még csak az első részével végeztem. :U

    - mozi bolondéria -

  • .LnB

    titán

    válasz Viszlát #63444 üzenetére

    Én úgy gondolom, most Nolan-től függetlenül. Hogy ott ahol van pénz, ott nincs mélyen szántó gondolatokkal megtűzdelt, elgondolkodtató, komoly film. Nolan esetében nem tudom, hogy maga döntött e úgy hogy legyen szájbarágós az Interstellar, vagy a stúdió nyomására, de az tény hogy az lett. Ezzel nem is vitatkozom. Sőt semmivel sem amit írsz, mert igaz.

    Vannak olyan sci-fi-k. Amik mély filozófiai értékkel bírnak. Azok rendre mind kis költségvetésűek, és nem is ismerik őket sokan. The Fountain, Love, The Time Traveler's Wife, Her, Signal, The Man from Earth, stb.

    Szóval én nem vitatkozom a feltevéseddel, az is egy nézőpont. De úgy gondolom, hogy blockbuster filmekben nem nagyon fogsz az igényeidnek megfelelőt találni. Nolannak az a dolga, hogy minél több embert csábítson be a moziba. Ha ezt képes megcsinálni, akkor kap pénzt az egyedi ötleteinek megvalósítására.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák