Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz Miklós315 #136078 üzenetére

    én..<kortyolás egyet a sörömből és szívás egyet a nem létező cigerettámból> nem hiszem, hogy az ip man egy kungfu-oktató film akart volna valaha is lenni.. hogy egy mély, szakmailag is minél jobban stimmelő, az ágazatokat bemutató, komoly harci alkotás szeretett volna lenni. ez szerintem egy mese. egy elbeszélése annak, hogy milyen lehetett annak a legendának az élete, illetve annak egy része, akit a legtöbb ember a világon csak bruszli mestereként ismer vagy hallott róla.. és ebbe nem fogsz tudni nagyon belekötni te sem. mert a film megjelenéséig biztos vagyok benne, hogy te sem tudtál túl sokat róla, így te is, meg mindenki más is igazából elsőként csöppenünk bele a még fiatal kínai mester és családja életébe, a korabeli kínai környezetbe. és mivel zéró közünk van kb a kínaiakhoz, ilyen távolságból mi ugyan mit tudnánk a múlt század elejei kínáról?.. így képesek lehetünk elfogadni ezt a tálalást is. kicsit lehet hogy színes, kicsit lehet hogy még szirupos is, de kérlek, ha ez szirupos, mit mondasz egy mamma miára?... hát igen. és ilyen egyszerű ez. az első részről beszélek egyébként alapvetően, mely újdonság volt, a quadrológia első fejezete, egy kínai mese.
    egy tiszteletadás a kínai nép részéről a kínai nép csodált alakja számára. és ha így, csakis így nézzük, szerintem nagyon szépre sikerült.
    Donnie jól hozta mindvégig a wing chun-t, a többi meg egy színes körítés. bár azért a japánok által imegszállást szépen belevitték a nyitórészbe
    a második rész egyébként nekem sem tetszett, a boxoló angol idegesítő volt. de mondom, én a magam részéről az első epizóddal vagyok ilyen pozitív és azt szeretném védeni, mindenáron

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák