Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mian

    aktív tag

    Sziasztok!

    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy FIFA 23-at hogyan tudok eladi?
    Olvastam a neten, hogy nem lehet mert egybe van kötve az EA fiókommal.
    De most ez komoly? Kb mintha vennék egy autót és nem adhatnám el mert a személyimhez van kötve. Most ezt komolyan megmondják, hogy eladhatom e a tőlük megvásárolt és kifizetett játékomat?!
    Remélem van valami megoldás, mert most még eladható lenne és szeretnék rajta túladni.
    Megköszönném ha ebben tudnátok nekem segíteni, hogy EA játékokon hogyan szoktak túladni?

    Köszönöm: Máté

  • Mian

    aktív tag

    Nem kértem kioktatást 33 évesen köszönöm szépen.
    Így már értem, ettől függetlenül túltolod egy kicsit. Pl az venne eredetit aki fél használtan venni mert rengeteg a csaló kicsiny világunkban, Magyarországon is van nem kevés.
    Egyébként azt hittem lemezest veszek (utána olvastam rajta, hogy "digital download"), mert egy ilyen szép dobozos verzióban kaptam. Kinyitom erre ott virít a cd-nek kialakított hely szépen üresen. :D
    Biztos brutális plusz 50 forint lett volna a Kínaiaknak legyártani egy sima műanyag mappát benne a cd key-el, ha már úgysincs benne CD. Minek azt ott van raktáron 100 millió CD tok, mert mondjuk 2010-ben túltolták a gyártását. Gyönyörű a kereskedelem (benne dolgozok egyéként, nem dob ki az ember semmit persze nem baj az).

  • Mian

    aktív tag

    válasz eM'82 #7575 üzenetére

    Köszönöm a választ, tippet! Egyébként megoldható mert nem nagyon játszottam EA játékokkal. Csak a FIFA 14 és a FIFA 23 van az acc-on. De nem tudom, még átgondolom. Nem túl bizalomgerjesztő, nekem kicsit ilyen csencselés ez így, lehet nem ér annyit az egész.
    De lehet nem érdekel akkor megtartom aztán kész, hátha jó lesz még habár már nem igazán játszom.
    De különben ez a szellemi jog is egy nagyon trükkös dolog. Magyarázhatják nekem persze, mindent meg lehet magyarázni. Nyilván ez így nekik nagyon jó mert több az eladás.
    Nem azt mondom, hogy nincsen létjogosultsága. Nyilván jól működik ha feltalálsz valamit és levédeted, hogy ne másolja le más a találmányod.
    De a játékokat nem értem miért nem lehet adni-venni jófogáson azt pá.
    Ennyi erővel formálhatnak tőlem jogot akár a wc papírra is aztán miután felhasználtam azt csinál vele a gyártó amit akar. Nyugodtan összegyűjtheti a csatornából is. ;)
    Egyébként a FIFA 14 még CD-n volt meg nekem csak kissé felbosszantott és kettétörve végezte a kukában a szellemi jogukkal együtt. Persze ettől még mindig letölthetem mert ott van az accountomban... :P

  • Mian

    aktív tag

    Persze értem én egyébként. Meg hát mindenki pénzből él.
    Nem is azt várnám el, hogy többszörösen felhasználható legyen a kód dehogyis. Csak azt az egy kódot amit én megvettem egyszer, továbbruházhassam valamilyen formában. Nyilván problémás, mivel én már ismerem a kódot és ilyen szinten egy bizalmi játék kezdődik el eladó és vevő között. Hogy nem e verem át, fogja e tudni aktiválni. De valahogy ha akarnák biztos ki lehetne találni egy olyan rendszert, hogy ha én azt az egy kódot eladom, akkor az már többé nem az enyém és kész.
    Ezért mondtam az autó példáját most hülyén hangzik, de pl ha személyhez (személyihez) kötnék a kódot és én eladnám akkor a vevő is biztos lehetne benne, hogy nem verem át mert én már nem vagyok a tulajdonosa annak a kódnak és nem tudom többé aktiválni azzal a kóddal a játékot. Na de nem akarom teleoffolni a topicot.
    Lényeg, hogy gondoltam teszek egy próbát, megkérdezem itt, hogyan lehet eladni de végül is megbizonyosodtam róla, hogy nem olyan könnyű már a dolog, mint 20 éve. Ami egyrészről persze teljesen érthető mert annak idején mindenki másolta a játékokat orbaszájba.

  • Mian

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek xbox one-ja van és fel dobja neki a store az xbox series x/s-es fifa 23-at.
    Ami annyiban lenne érdekes, hogy nekem pc-m van és azzal tudnánk cross play-en keresztül játszani. Mert ugye xbox one-os fifa 23 pc-vel nem összeköthető cross-play-en keresztül.
    Mondtam neki, hogy szerintem csak feldobja a store neki. Elég rizikós úgy megvenni, hogy aztán meg nem működik.
    Vagy mi vagyunk tudatlanok és működik xbox one-on az xbox series x/s-es fifa 23??

    Köszönöm: Máté

Új hozzászólás Aktív témák