Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ősszel beleolvastam a Fegyencedzés c. könyvbe.
    Nagyon megtetszett. Kb. 2 hétig csináltam is a fekvőtámaszt a falnál.
    Aztán annyiban maradt. Most megint olvasni kezdtem, és elkezdem a Friss hús programot.
    Tegnap végeztem Guggolást gyertya állásban. Ma reggel pedig fáj a gerincem, lapocka magasságban.

    Rossz volt a testtartásom?

    A könyv ezt írja:
    "Feküdj a hátadra, a térdeidet hajlítsd be. A lábaiddal rúgd el magad a talajtól, közben a kezeiddel is támaszkodj, hogy a lábaid a levegőbe kerüljenek. Amint megvan ez a helyzet, a kezeiddel támaszd meg a hátad alsó részét úgy, hogy a felkarod szorosan a földön feküdjön. Így most gyertyában vagy, amelyet a vállaid, a hátad felső része és a felkarod hátsó része tart. Figyelj arra, hogy a testsúlyodat folyamatosan tartsd ezeken a területeken, és ne kerüljön terhelés a nyakra. A tested stabilizáld teljesen egyenesen, ne hajlítsd be a csípőnél. Ez a kiindulóhelyzet. A felső testedet tartsd függőlegesen, amennyire csak tudod, majd hajlítsd a csípődet és a térdedet, amíg a térdeid meg nem érintik a homlokodat."

    Ügyeltem arra, hogy ne támaszkodjak a nyakamon.
    Mi a tapasztalatotok? Normális az, hogy most fáj a gerinc oszlopom?
    Alaphelyzetben nem fáj, de ha egy kicsit is megnyomom, akkor igen. Persze sírni még nem tudnék tőle.
    Csak egy kicsit aggódok.

    Segítő válaszaitokat előre is köszönöm.
    A magasságom 176cm és kb. 60 kg vagyok. (Nincs súly feleslegem)
    Ja, és még csak a 20-as éveimben járok.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz dokee78 #654 üzenetére

    Akkor biztosan a testtartásommal volt baj.
    Most ahogy számolgattam, végül is "csak" 4 csigolyám fáj.

    De az is lehet, hogy kemény volt neki a talaj?
    Lehet, hogy vékony párnát kéne a hátam alá tenni, olyat amin ülni szoktak.

    Köszönöm, hogy reagáltál az üzenetemre.

    Szerinted, ha majd csináljuk a híd gyakorlatokat, az segít a gerincferdülés megszüntetésében?
    Sajna, nekem is van :O

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz diamondface #657 üzenetére

    Köszönöm, hogy válaszoltál.
    Holnap megint megpróbálkozok a gyertya guggolással és majd használok párnát.
    Biztosan "hirtelen" sok súly került arra a pár csigolyára, na meg nálunk padlóburkoló kő van, nem szőnyeg.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Male #661 üzenetére

    Összeszedtem itthon a takarókat. Szépen egymásra tettem őket.
    Így már sokkal kényelmesebb volt. Szerintem ezután így fogom végezni ezt a gyakorlatot.

    Már el is készítettem az edzés tervemet:
    Hétfő ____Fekvőtámasz, Lábemelés
    Kedd ____Guggolás, Híd
    Szerda___Pihi
    Csütörtök_Fekvőtámasz, Lábemelés
    Péntek___Guggolás, Híd
    Szombat _Pihi
    Vasárnap_Pihi

    A fekvőtámasz kézenállásban gyakorlatokból csak a fejenállást tudom gyakorolni, a többihez még sokat kell erősödnöm. A húzódzkodáshoz még keresnem kell valamit, amin tudok edzeni.
    Tudom, hogy a hidat is csak akkor ajánlja, ha már a 4 hatosból eljutottunk a VI. szintre. De nekem már meg van ehhez a hajlékonyságom, és az első lépések még nem megerőltetőek.

    Mivel elsősorban az inakat akarom megerősíteni, úgy terveztem, hogy minden apró részt 2 hétig végzek legalább. Mármint 2 hét kezdő után lépek csak középhaladóba, és onnan is csak 2 hét múlva lépek haladóba. Igaz, így 1 hónap helyett 1,5 hónap alatt tudok csak a következő lépcsőfokra lépni, de jó alapokat akarok lefektetni.

    Én mesterséges kotyvaszokat nem szeretek fogyasztani.
    Milyen ételeket tudtok ajánlani, ami elősegíti a fejlődést, regenerálódást?
    Már olvastam itt régebben a tojásról, hogy az nagyon hasznos.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz dokee78 #663 üzenetére

    Akkor ajánlja a hidat, amikor a kézenállásos fekvőtámaszt is.

    Ha a másik négyből már a VI. szintnél járunk.

    De szerintem nem olyan nehézségű, mint a kézenállásos rész

    diamondface (#665) üzenetére:

    Végül is kinéztem egy akácfát a kertben. Majd azon gyakorlok.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz diamondface #665 üzenetére

    Végül is kinéztem egy akácfát a kertben. Majd azon gyakorlok.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz zsolthee #668 üzenetére

    Ezért írtam, hogy legalább.

    Én is törekszek csökkenteni az alvásadósságomat.
    Én legalább 7 és fél órát alszok.
    Mondjuk úgy, hogy én is szellemi munkát végzek (fősulin vagyok 3.-os)

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák