Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bobsys

    addikt

    válasz b0bcat #16242 üzenetére

    Mas nyelveknel (nemet, orosz stb.) nemtudom, hogy hogyan hangsulyoznak de a magyar pont nem ugy mint az angol es ezt nehez megszokni. Marmint, hogy mashova kell rakni a hangsulyt a szavakban.
    legalabbis nekem igy hangzik

    [ Szerkesztve ]

    Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

  • -v-

    addikt

    válasz b0bcat #16242 üzenetére

    számos más dologban is, amitől olyan távol esik végül az autentikustól, mint Makó Jeruzsálemtől..

    Na mondjuk engem főleg ez idegesít a magyarok angoljában ... talán az lehet a kulcs, sok nyelv nyelvtana meg felépítése sokkal közelebb esik az angolhoz, ezért könnyebb angolosan beszélniük, szép értelmes mondatokat mondaniuk ... magyar meg azért eléggé kilóg nyelvtannal ragozással mindennel, ennek megfelelően csomóan (még ha a kiejtés nem is olyan szar tegyük fel) kb. tükörfordítanak angolra .. látszik teljesen magyarul gondolkoznak, és angoltalanabbnál angoltalanabb mondatok lesznek ... én ettől megyek a falnak, és az a szomorú ezt most nem azokra értem, akik még csak tanulják az angolt vagy alacsony szinten vannak vele, hanem a nyelvet (munkahelyen bárhol stb.) napi szinten használók közt is ez van, sokszor mondjuk olyan pozícióban is, ahol azért elvárható lenne egy tisztességes angoltudás :U

    Meg én attól is hülyét kapok, hogy mindenki azt szajkózza, jaj az angol milyen egyszerű nyelv meg milyen gyorsan megtanulható .. aha, na ezek az emberek általában úgy is beszélnek :U Megrekednek ezen a lehető legegyszerűbb basic english szinten, minden második szó az áj Tink meg a junó, aztán dőlnek az angoltalan mondatok és jóvan ...

    (#16247) b0bcat: nekünk gimiben volt külön pronunciation óránk native angol tanárral :)) Igaz az ilyen angol tagozat féle volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák