Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz b0bcat #16173 üzenetére

    Gratulálok, az nem semmi. :C
    Én január közepe óta kb. -20 kilónál járok. Azért csak kb, mert évekig nem mértem magam, csak március második felében kezdtem el, amikor egy mérettel kisebb nadrágokat kellett vennem. Lassan jön a második méret, az pedig már 4", azaz több, mint 10 cm lesz derékban. Pedig nem is voltam (még) kórosan elhízva...

    (#16174) [rvilike]
    Ha kicsit belegondolsz, nem nehéz belátni, hogy (tömören) az embernek nem természetes tápláléka, sokkal inkább a hörcsögnek és bizonyos rovaroknak. Elég durván fel kell dolgozni ahhoz, hogy látszólag fogyasztható legyen, és az utóbbi bő 2 évtized kutatásai szerint közvetlen összefüggésbe hozható a táplálék piramis aljára helyezése az ún. modern betegségek többségével. Egyrészt a rostszegény táplálkozás és magas szénhidrát fogyasztás kombinációja, másrészt nagyon úgy tűnik, hogy az agyonmódosított, modern gabonák tápértékének, ill. a feldolgozás módjának jelentős változása után a nettó nyereség, amit a fogyasztás vs. káros hatás jelent, már erősen negatívba fordult.
    Amíg a hagyományos (többé-kevésbé durum) formában, illetve eltérő feldolgozással, és nem utolsó sorban ésszerű mértékkel fogyasztottuk, sokkal kevésbé drámai hatást fejtett ki a szervezetünkben.
    Másrészt semmi szükség nincs rájuk, se a rostjaikra (bevihető másból, ráadásul kevésbé durva formában), se a keményítőjükre (erre egyáltalán), se más tápanyagokra, amit tartalmaznak (mással szintén egyszerűen bevihető). Az egyetlen ok, amiért elterjedt a modern világban: olcsó, talán a legolcsóbb kalória. A közvetlen őseink több tízezer évig nem fogyasztották, előtte a kifejlődésük során pedig akár 2,5 millió évig megvoltak nélküle. Ez nyilván azt is jelenti, hogy ha van benne olyan dolog, ami más, természetes táplálékban nincs (márpedig van), akkor ahhoz nem alkalmazkodtunk megfelelően. Természetesen az érzékenység, ill. a káros hatás egyénenként és/vagy népcsoportonként eltérő lehet.
    Sokan meglepődnének, milyen kellemetlen, vagy akár súlyos tüneteik javulnának gyorsan, ha feladnák a gabona fogyasztást (mondjuk az alkalmi barna rizs kivételével).
    Természetesen nem az egyetlen problémája a modern táplálkozásnak, van még ott bőven, amin változtatni kellene, pl. cukor, só, folyékony kalória aránya, stb.

    Ha érdekel valakit a téma jobban kibontva, megpróbálok majd egy blog bejegyzést keríteni neki, ahol adok linkeket hasznos, angol nyelvű (szak)irodalomhoz.

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák