Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #142307 üzenetére

    Az én esetemben sokkal inkább a logika dönt, mintsem az érzelmek.

    Nyilván, az érzelmeim is befolyásolnak, és nem is érzem magam kimondottan elfogadónak és toleránsnak. Ott vannak például a Star Wars filmek. Lassan 10 éves a 7. rész, arra beültem a moziba. Elkezdett pörögni a film, és sorba jött mind a modernkori woke-ság, mind pedig a logikátlanság. Ez a kettő együtt túl sok volt, én ott el is engedtem az egész frencsájzt. Azóta sem néztem egy Star Wars-al kapcsolatos filmet vagy sorozatot sem. Számomra ez halott. Egyedül a vörösgyerekes star wars játékot vittem ki azóta, ami egynek ugyan elment nálam, de már az sem vonz különösebben.

    A lotr néger törpéjét is ellenzem, mert a karakter sem Tolkien törpenő ábrázolásának nem tesz eleget, sem pedig a logikának. Mi idézi elő, hogy a hegy gyomrában élő törpök bebarnulnak? Nem is látnak napfényt, mi ellen védi őket a sötét bőr? Persze, fordítottan is igaz a dolog, mert ha valaki egy Afrikai klímával rendelkező régióval bővítené a lotr-t, ott elvárnám, hogy onnan ne sápadt vörösök kerüljenek ki. Nyilván a legegyszerűbb az lenne, ha mindenki hagyná Tolkien munkásságát úgy ahogy van, és alkotnának valami teljesen újat, de ha már ezt nem lehet megkérni, akkor legalább a hagyományokat és a logikát tartsák meg. James Bond-nál azért lenne hülyeség egy homi néger ügynök, mert túlságosan feltűnő lenne, így nem tudna elvegyülni. A sármos nőcsábász jellem amúgy is a karakter sajátja, azt nem illene elvenni tőle.

    A Prey-t én személy szerint élveztem. Látom benne a logikátlanságot, de számomra a film volt annyira élvezetes, hogy ezen túl tudjak lendülni. A visszább említett Star Wars erre nem volt képes.

    Szóval igen, én is tudok önmagammal ellentmondásokba keveredni, de alapjáraton úgy vagyok vele, hogyha értelmes és logikus magyarázattal elő tudnak rukkolni az írók, akkor adok a tartalomnak egy esélyt. Ha azután is rossz, elengedem.

    U.I.:

    A Prince of Persia a teljes sorozatot tekintve úgy rossz, ahogy van. Az alapjátékban szőke haja van az emberünknek (itt is gondolom azért, mert a világos pixellel könnyeb dolgozni a sötét termekben). A Sands of time sorozatban egy természetesen vasalt hajú, kék szemű fuckboy a herceg. A filmben Gyllenahal, a 2008-as játékban pedig szintén kék szemű, egyenes hajú. Ezekről nekem egyáltalán nem egy nemes vérű perzsa jut eszembe. Megnyerhette a genetikai lottót, szó se róla! De azért ha én egy kvázi sztereotip perzsa embert akarok megalkotni, az nem így fog kinézni. Ezekhez képest az afrikai kinézet annyira nem is erős, ráadásul, most először van mögötte némi logika is, hisz a sötét bőrű barátunk nem a herceg.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #142308 üzenetére

    Ezt most tényleg nem személyeskedésként írom, de a kommentjeid alapján neked sincs következetes logikád. Valószínűleg nekem sincs, szó se róla!

    Csak tényleg olyan fura, hogy amikor a Last Of Us-ról beszélünk, akkor teljesen rendben van, hogy a sorozat kvázi egyetlen hetero fehér férfiét érezhetően ezen tulajdonságai miatt kiírták a történetből, és a helyére beírtak egy irreálisan maszkulin, kétes nemi identitással rendelkező nőt. Aztán amikor szóba kerül egy olyan karakter, aki szinte csak azért van a játékban hogy legyen valaki (no offense), akkor ott már rögtön szentségtörés és teljesen elképzelhetetlen, hogy a karakter helyére beírjanak egy négert vagy egy nőt vagy ezek kombinációját.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Dilikutya #142501 üzenetére

    Gépösszeállításnál nekem mindig van egy erkölcsi határom, mert mindig lehet feljebb menni. Mármint, kinézek egy középkategóriás vidkarit -> feltűnik, hogy mondjuk 50.000-ért már van egyel jobb kategóriájú vga -> de ha már azt veszei az ember, akkor kell a jobb proci -> akkor már jobb táp kell -> akkor már jöhetne több ram is...
    Szóval célszerű belőni egy erkölcsi mércét, egy keretet, ami fölé nem megy az ember.

    Node, hogy utólag meg lehet-e bánni, hogy az ember tartja magát ehhez a mércéhez? Abszolút!

    Én amikor a legutóbbi gépemet vettem (i5-6500, gtx 1060, 8 giga ram, asrock szutyk alaplap, kingston ssd 2,5' 140 giga, valami noname 450-500-as táp (ami egyébként rohadt jó!)) számoltam a filléreket. A listából látszik, hogy nem egy mai darab, de az idő azt mutatja, hogy hibáztam.

    80 ezer forint körül volt a vidkari, 110-ért lett volna 1070. Ez még azelőtt volt, mielőtt mindenek az ára felment a duplájára. :D
    Utólag rohadtul hiba volt 1060-at venni. Mai napig kiszolgál szó se róla, de ár-érték arányban megérte volna az 1070.

    A proci még nagyobb baklövés volt, mert már akkor volt olyan játék, ami 100%-on pörgette és a vidkarit is rendesen visszafogja. Én ammondó vagyok, hogy kell az i7, mert az i5 hamar elkopik. Kivéve persze, ha valami izmos i5-öt veszel, de az már árban nagyon közel lesz az i7-hez. i9 az a fenese tudja kategóra.

    Az alaplapomat is beszoptam, ugyanis a 6500-at lehet oc-ni, hogy sokkal magasabban pörögjön, mint az alap órajel...csak nem azzal a lappal, amit vettem. A monitorom sem egy leányálom, mai napig látom rajta a szaggatást. Lehet egy valamilyen sync-es monitor jobb lenne.

    Aztán nyilván csurrant-cseppent még a gépbe 8 giga ram, egy m2-es ssd, mert hiába van gigabites net, ha nem bírja az ssd.

    Ami a lényeg, hogy fixen lehet venni játszós gépet jóval olcsóbban, mint 700+. Meglepő módon, én a computer imperium-on szoktam nézegetni általuk összerakott gépeket, mert szerintem teljesen korrekt áron dolgoznak. Ott is bőven van használható gép 300-400 körül.

    Viszont magamnak már nem biztos, hogy vennék gépet i7, 4070, m2 ssd, 16 giga ddr5 ram nélkül, mert ez tűnik hosszútávon olyannak, ami miatt nem tépném a hajam. Ez pedig így nem fogja kiadni ezt az árkategóriát.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #142504 üzenetére

    Igazából amikor az ssd-n volt a rendszer, minden más hülyeséget csináltam és mellette letöltöttem/telepítettem, akkor éreztem már kevésnek.

    Tény, hogy mióta nem az a fő meghajtó, azóta megtáltosodott. Szóval elismerem, hogy rosszul fogalmaztam. Az m2 legnagyobb előnye igazából az, hogy nem kell neki +1 kábel. Nekem ez sokat dob.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz #142511 üzenetére

    És #Dilikutya

    Utólag kicsit nehézkes okosnak lenni sajnos. Ahogy nézem, teljesítményben és árban is versenyben volt az i5-8600k egy i7-8700-al. Azt sem tudom, hogy a k-s proci miatt kellett-e izmosabb hűtő vagy extrább alaplap. Tényleg nem tudom. A lényeg, hogy én i5 alatt nem az i7-el versenybeszálló i5-re gondoltam, hanem ahol érezhető, hogy az egy középkategóriás proci, középkategóriás árral.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz gejala #142656 üzenetére

    Maga a videojáték ugyan szubjektív műfaj, hisz soha nem fog kiegyezni az emberiség, melyik az adott év legjobb vagy a valaha volt legjobb játéka/filmje/zenéje/autója/akármije. Ez tény.

    Én azt nem tudom, hogyan lehet "inflációkövető" módon értékelni a játékokat. Például, miért lett jobb játék a dead space remake, mint az eredeti dead space? Nyilván meg tudjuk mondani, nem erről van szó! De ha lehámozom az időtényezőket? Végeredményben ugyanazt a játékot kell kapnom (mert ugyanaz a játék), tehát a dead space vagy a resident evil remake nem lehet jobb játék, mint az eredeti. Vagy egyenértékű vagy rosszabb!

    Valahogy úgy kéne értékelni a játékokat, hogy az időtényezők ne számítsanak bele (játékméret, grafika), vagy arányosítani kéne a játékokat. Például, a baldurs gate 2-nek arányaiban hány giga tárhely, hány mega/giga ram állt rendelkezésére, és abból mit tudtak kihozni.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #142915 üzenetére

    Igazából mindig ezt csinálja a nintendo. Hosszú életű nintendo emu fejlesztése csak darkweben lehetséges szerintem. :D

    Viszont! Azt már nem tudom, mennyire hasadjon meg a szívem egy kurrengen emu miatt.

    Ami már nincs forgalomban, azoknak az elvesztését mindig sajnálom/sajnáltam, és hogy őszinte legyek, a virágboltot is támogatom ilyen esetekben. Tegye elérhetővé, és akkor nem kell oda mennem érte. Pont.

    Viszont a kurrens generáció? El lehet ballagni és meg lehet venni a boltban! Emiatt a kijelentésem miatt azért nem fogok rosszul aludni, mert általában egy ilyen emu futtatásához olyan gép kell, amit már nem mondanék budget pc-nek. Tehát biztos lapul ott pénz, hogy valahonnan meglegyen a konzol és a játék. A a használtpiacot is számításba veszem, szinte ingyen van, csak nem olyan kényelmes. :B

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz echterion #142964 üzenetére

    Jelenleg nem modern kori keresztes hadjáratról van szó. Vagyis, nem az történt, hogy valaki nekiállt és elkezdte gyűjteni az összes modern woke játékot.

    Van egy cég, aki arra specializálódott, hogy a "modern elvárásoknak" megfelelő narratívát szolgáltassanak a megjelenő tartalmaknak. Azért lehet őket felbérelni, hogy ezzel a szolgáltatásukkal segítsenek be a fejlesztésbe.

    Szóval, a nagyobb cégek azért bérlik fel őket, hogy brainstormingoljanak arról, hogyan lehetne minél woke-ab a tartalom. A kurátor által megjelölt játékokban ez a cég közreműködött, ezért kerültek feketelistára nála. Nem az a lényeg, hogy mennyire lett woke a végeredmény, hanem az, hogy ők közreműködtek az adott produktumban.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #142971 üzenetére

    És még csak simán offt topik módban írtam, off topik filter nélkül! ;]

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Dilikutya #143177 üzenetére

    Fizetés ide, fizetés oda, nem lehet a játékok árát csak ahhoz mérni. Lehet, hogy fair a mostani árazás, lehet, hogy még mindig le vagyunk húzva, csak nem tudjuk az arányokat.

    Például, az elmúlt 20-30 évben mekkorát nőtt a fogyasztóbázis? Menyit spórolnak a kiadók a fizikai kiadások visszaszorulásán? Mennyit számít az, hogy a legtöbb esetben egy játékot vagy 3x eladnak? Konzol -> pc -> remaster.

    Vajon a játékok minősége maradt ugyan olyan, vagy az olcsó húsnak hígabb lett a leve?

    Túl sok a változó ahhoz, hogy csak a szimpla inflációval megválaszoljuk a játékok árváltozását.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143233 üzenetére

    Azt sem ártana tisztázni, hogy mi számít sikernek és mi számít buktának.

    Például, a last of us-nak a god of war-al kéne versenyeznie, de ahogy látom a tsushima az igazi vetélytárs, pedig elméletileg a két játék nem egy kategória.

    A tsushima egy cefet jó játék lett, nem arról van szó, de kisebb pénzből rakta össze kevesebb ember. Én morci lennék, ha befektetőként a last of us-ba tettem volna bele a pénzem. :B

    Nyilván nem erről szól egy exkluzív játék, de ebből az irányból nézve mindenképp bukó a lou2. Ez valami üzletember logika egyébként, mert én nyilván örülnék neki 5 év múlva is, ha a befektetésem végre elkezdene rendesen fialni, de valahogy a médiacégeknél csak az első párhetes kritikus időszak a mérvadó.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143257 üzenetére

    Ha a siker az, amit megéri legyártani, akkor a days gone-nak sikeres projectként kellett volna befutnia a történelembe. Az emberek így is tekintenek rá, a Sony mégsem rajongott a címért, nem tekintett rá sikerként.

    Az ipar, de lehet az egész emberiség legnagyobb problémája, hogy mindig mindenki többet akar. Neked, nekem a 2x-es profit siker. Annak, akinek be lett ígérve a 10x-es profit, annak bukó, rossz befektetés. Nem fialt annyit, amennyit vártak tőle.

    Persze, azt nem tudhatjuk, hogy konkrétan mekkora volt a becslés. Valahol azt írják, hogy 18 millió eladás lett volna az elvárt, de ez gondolom csak valami hasracsapás alapján jött ki, semmi hivatalos.

    Ami tény, hogy a gow szebb eladást produkált, a két játék viszont gyártási költségben nem lehet olyan nagyon távol egymástól.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143268 üzenetére

    (Ez igazából mindenkinek, nem konkrétan neked)

    Én nem láttam a filmet, nem is érdekel a film, igazából csak szalagcímek alapján ismerem a művet. Olyan szinten nem követem mostanában a filmkínálatot, hogyha az internet és a körülöttem levő emberek nem vekengenének a filmről, azt sem tudnám, hogy létezik.

    Annyira rájöttem, hogy jelenleg a film mint film másodrendű, igazából senkit nem érdekel a film. Ami mindenkit érdekel, hogy megint lehet egy jót politizálni, a fideszes/akármilyenes hazafik ujjonghatnak, az ellenzéki balosok lázonghatnak. Ennyi értelme van.

    Viszont, ha már így állunk, megnéztem, hogy ugyan min akadtak ki a kritizálók. A legcsúfosabb dolog az, hogy a film nem történelem hű. Amit amúgy megértek, hisz Petőfi ugyan nagy ember volt, de azért nem ő volt a szupermen, hogy sarkítások nélkül (történelem hűen), egy izgalmas, két órás filmet köré lehessen építeni.

    Innentől semmi értelme bárkit erőszakkal oktató célzattal elvinni a filmre, mert Petőfiről amúgy is hall eleget, a filmből meg nem feltétlenül tanul valós történelmet. Így ez kb. olyan, mintha a holdra szállás évfordulójára elvinnének mindenkit a transformers első részére, ahol emlékeim szerint meg van említve, hogy az első robot űrlényekre Neil Armstrong és csapata talált rá.

    Ha politikamentesen, filmként tekintenénk a FILMRE, akkor vagy jobban kijönne az értéke, vagy már rég a feledés homályába merült volna.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143270 üzenetére

    Az a baj, hogy tényleg nem tudjuk, miért készülnek a bizonyos játékok. És ezért is írtam, hogy üzletember logikával kell nézni az eladásokat.

    Például, az új GoW egyértelműen system seller cím. Vélhetőleg azért ilyen magas az eladási száma, mert hozzá vannak számolva azok a kópiák is, amik géppel együtt mentek el. Erre tökéletes volt. A ragnarok érdekesebb, mert lehet azt is eredetileg ps5 system sellernek szánták, csak bezavart nekik a covid, és lett belőle egy "mezei" folytatás.

    Igen ám, de ebből a mezei folytatásból 3 hónap alatt elment 11 millió, ami a lou2-nek 2 évbe telt. A day 0 befektetőnek 7 évet kellett várnia arra, hogy megduplázza a pénzét, ami egy jó hosszútávú befektetésnek tűnik, ha nem vagy egy "most azonnal akarok nyereséget szerezni" mentalitású üzletember. Ha ilyen vagy, nem akarsz olyan projectbe beszállni, ami hét év után csak "dupla" pénzt hoz. Arányokról azért hülyeség beszélni, mert aki ezeket legyártja 220 millióért, azoknak ugyan akkora száni pénz a 440 millió, mint nekem a 100k.

    És igen, már a film és a játék iparból kihalt a lélek. Lehet, hogy a lou egy rétegjáték, egy olyan mű, ami "szellemi értéket" képvisel. Egy művész cég lehet meg is elégedne a dupla profittal, hisz értéket adott a világnak és még jól is járt vele. Egy sony kaliberű cég minél gyorsabban akar minél nagyobb hasznot szerezni, a statisztikák alapján pedig a LOU mint játék jelenleg nem ilyen.

    Persze, ha a sony "szellemi értéket" akart adni a publikumnak, akkor a lou2 sikeres. Ha üzletet akart, akkor lehet alul teljesített. Azért lehet, mert nem tudjuk, mi volt az elvárás.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143289 üzenetére

    A sony q2-ben csinált 3,2 milliárd dollárt, csak a játékeladásokból. Éves szinten ez 13 milliárd. Ehhez képest a 440 millió két év alatt pont annyira "száni pénz" mint nekünk a százezer.

    Azt, hogy mit tudnak az üzletemberek, én nem tudom. Azt tudom, hogy valamelyik egyszer lenyilatkozta, hogy a játékokba nem azért kerül bele a drm, hogy egyáltalán ne lehessen feltörni, hanem azért kerül bele, hogy a kritikus időszakban ne lehessen tört verzióval játszani. Ha megnézzük milyen gyorsan feltörnek egy játékot, a "kritikus időszak" nem lehet több az első hónapnál. A pénzemberünk szerint tehát ami az első hónap után történik, az már a kutyát nem érdekli. Ezen időszak alapján van megítélve minden.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143304 üzenetére

    Én nem azt írtam, hogy ki kéne hagyni a lehetőséget. Csupán próbálok rávilágítani, hogy ami számunkra jó pénznek tűnik (440 millió vagy 220 millió profit) az egy Sony méretű cégnek bőven lehet rossz eredmény is, mert az éves bevételükhöz képest ez egy "elhanyagolható" összeg. A bukás nem csak anyagi veszteséget jelent. Ha nem sikerül elérni a célokat, az is bukás.

    Márpedig, ha teszem azt, a Sony minimum 300 milliót akart rajta keresni, akkor a 220 kevés. És ezt mi nem tudhatjuk. Ezért nem érdemes beleállni abba, hogy mennyire sikeres egy cím, mert nem tudjuk, mik voltak az elvárások.

    A wareznél csak az időintervallum volt a lényeg, hogy egy marketinges emberke szemében ami egy hónap után történik, az nem érdekel senkit. A filmeket is leírják a nyitóhétvége alapján. A videojátékok világában miért követnének egy produktumot évekig?

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #143297 üzenetére

    Arra azért kíváncsi lennék, hogy mekkora játékosnak lett tele a töke annyira a denuvo-val, hogy nem vesz olyan játékot, amibe bele van rakva.

    Egyébként, az a trend még mindig él, hogy a kritikus időszak után maguk a fejlesztők veszik ki a játék alól a védelmet, hogy növeljék a teljesítményt?

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143336 üzenetére

    Véleményem szerint egyrészt a sony félti a bőrét, másrészt megfertőzte az agyukat a nyugati kultúra. A microsoft most túl nagyot megy. Túl nagy előny, hogy egyszerre két platformon vannak jelen, elviszik a cod-ot, működik a game pass, ilyesmi.

    A nintendo megy a saját feje után, és ez működik. A micronak ott vannak az előbb felsorolt dolgok. Node a sonynak? Mostanában lőtték el az összes nagyágyút. Last of us, god of war, gran turismo 7, hzd, és ezek még mind jöttek ps4-re. Ezen játékok 4k patchére vegyen az ember külön konzolt? Esetleg a pókember miatt, amiből egy woke cirkuszt csináltak?

    Elszámolták magukat és mentik a menthetőt szerintem. :K

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143345 üzenetére

    3 euró a fast travel. :B

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz TBT #143349 üzenetére

    Ha a street fighter 5-ből indulok ki, voltak már ennél rosszabbak is. :D

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz #143425 üzenetére

    A Castlevania nem tudom, hogy keveredett be a diskurzusotokba. :D

    Mármint, azt értem, hogy Crus felhozta, csak az a játék egy teljesen más műfaj. Amit egyébként meg nem mondok hogy mi, mert elméletileg talán hack and slash, a tps nézetes fajtából. Ahogy te is írtad, olyan, mint az első három god of war, a devil may cry, a legacy of kain defiance, vagy a darksiders.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz VoltanIgor #143453 üzenetére

    Most melyik a hihetetlenebb?

    Egy két lábon járó, beszélő malacpókember vagy egy néger pókember?

    A malac jóval előbb volt. :K

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #143484 üzenetére

    Nálam már a háromnak sem nőtt. :B

    Az elsőt imádtam, a másodikat szerettem, a pre-sequel-el elvoltam.

    Amiért a 3 kimaradt, az a 2 üzletpolitikája. Ez a delux utáni szuperdelux majd fnal cut majd szuper final cut +1 dlc nekem már sok.

    Sajnos azt kell mondjam, a gearbox elvesztésével érték nem fog eltűnni.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Dilikutya #143523 üzenetére

    Nekem az a szemüveges feminista csaj jut eszembe, aki mondja, hogy azért utálja a videojátékokat, mert azok csak a férfiak fantáziáját tükrözik.

    Mindenki röhög rajta, de igazából csak meg kell látogatni ezt a topicot, és az ember rájön, hogy valamelyest igaza van.

    Ha ráküldeném az ait, hogy vonjon le következtetéseket a topic alapján, szerintem azt mondaná, hogy videojátékokkal csak a rasszista, perverz öregemberek játszanak. :B

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #143532 üzenetére

    Nem gondolom, hogy bármilyen témát dobni kéne, de azt sem gondolom, hogy egy témakör csúcsrajáratása jó dolog.

    Ráadásul, egy olyan témakörnek, aminek így az a személy is a probléma részévé válik, aki folyton-folyvást zsörtölődik.

    Például, csúnyulnak a nők a játékokban. Nem tudom hányszor kerül elő a téma, azt viszont tudom, hogy ennek a témának köszönhetően szereztem tudomást arról, hogy lesz új fable, létezik a horizon forbidden west, vagy hogy ismét mozgás van lara croft kisasszony háza táján. És most nem szeretném megbántani a játéksorozatok kedvelőit, de én úgy érzem, hogy ezek a játékok önmagukban nem nyújtanak olyan maradandót, hogy érdemes legyen rájuk figyelmet fordítani.

    Szerettem a fable-t, az egy az egyik kedvenc játékom. De elég hányatott sorsú sorozat, folyamatos lejtmenetet produkált. Ennek ellenére én a harmadik résszel is elvoltam, de érezhetően kifulladt, mert nem az a minőség. A legújabb croft kalandokért sem rajongok, igaz, csak az egyet vittem ki. Lehet beindul a sztori, de nekem egy jellemtelen, sablonos játék volt. A hzd ugyanez. Nagyon jó technikai megvalósítás, egyedi látványvilág, szép, de összességében mégis unalomba fullad a végére.

    Szóval én úgy érzem, hogy a "csúnyanős" folytatások csúnyanő nélkül, önmagukban kevesek lennének bármihez. El is felejteném a létezésüket. A háborgásnak köszönhetően viszont olyan hírverést kapnak, hogy még az is tudomást szerez a létezésükről, aki életében nem játszott egy játékkal sem.

    És ez igaz minden ilyen jellegű megmozdulásra. Race swap, gender ideológia, melegek, gilrpowa, történelemhamisítás, ilyesmi. Ezek mind-mind égető és valós problémák, csak az a baj, hogy ezt a cégek is nagyon jól tudják, és ki is használják a negatív reklámkampányok érdekében.

    Ameddig elérik a kívánt közfelháborodást, addig szallagon fognak érkezni az ilyen produktumok.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz gyimger #143586 üzenetére

    Az attól függ, hogyan van kijátszva. A dolog abból a szempontból működik, hogy az endgame óta nem néztem (a galaxis 3-on kívül) marvel filmet, ennek ellenére mindennel tisztában vagyok az univerzummal kapcsolatban. Az összes sorozoattal, filmmel, mindennel. Star Wars fronton ugyan ez. A hetedik volt az utolsó amit láttam, de még mindig képben vagyok mindennel.

    Lehet, hogy a filmek nem jövedelmeznek, de a köztudatban tartják az egész szutymákot. Lehet mercsendájz szinten tarolnak még most is. Ha megnézed a cég grafikonját, ismét felmenő ágban vannak, úgyhogy valamit továbbra is jól csinálnak.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #143589 üzenetére

    Nekem elég sok türelmem lenne ahhoz, hogy "kiéheztessem a fenevadat", de valahogy ez még sem sikerül. Itt gyimger leírt egy hatalmas igazságot: "a negatív kampányból nem lehet megélni". Normál esetben nem is lehetne, hisz az köztudott, hogy a hangos kisebbség (aki miatt ez az egész agymenés folyik már a fene se tudja mióta) nem törődik a produktummal. Ők nem veszik meg a játékokat! Hányan nyilatkozták le az ilyen lgbt tanácsadók közül, hogy ők amúgy utálják a játékokat? Nem egy ilyen nyilatkozat rémlik. Nagy valószínűséggel és a nagy számok törvénye alapján elenyésző az a vásárlóbázis, akinél betalál ez az új-hullámos mentalitás. De valamiért mégis megéri csinálni!

    Ki veszi ezeket a játékokat? Ki tartja életben ezt a trendet?
    Egyik cég sem olyan hülye, hogy ideológiák miatt, hosszútávú veszteséget könyveljen el magának. De mégis csinálják! Miért?

    Amit én megoldásnak látok, az az, hogyha a kedvenc akármimről is van szó, nyelek egy nagyot és onnantól megszűnik létezni. Nehéz, de ha mindenki ezt tenné, akkor talán hosszútávon véget érne a trend, és ismét kapnánk jó dolgokat. És én ezzel nem érzem úgy, hogy ignorálom a dolgot. Csöndben bojkottálom. Aki felül a vonatra az meghalt. Még annyira sem méltatom, hogy megemlítsem. Halott! Aki továbbra is minőséget gyárt, az megkapja a teljes támogatásom.

    Mert az tényleg egy nagy igazság, hogy te, én, mi fogyasztók a pénztárcánkkal szavazunk.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    Véletlenül belebotlottam abba, hogy már vagy egy éve létezik a Mega Man Battle Network Legacy Collection csomag, ráadásul steamen is elérhető. :C

    Nekem az egyik kedvenc rpg sorozatom, csak ajánlani tudom! :K

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143622 üzenetére

    Gamersgate-en még olcsóbb, a gg10 kuponnal.

    Esetleg cdkeys, ahol még ennél is olcsóbb egy ezressel.

    Abban a humblis mega man packban én sem láttam semmi értékeset.

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #143643 üzenetére

    Szerintem egy zseniális produktum volt az első. Én sem mondanám kimondott játéknak, mert tényleg nem az. Egy valamivel komplexebb telltale cuccra emlékeztet, ahol csak azért van játék, hogy valamelyest interaktív legyen. Hiba is játékként tekinteni rá, mert úgy teljesen más a megítélés.

    Alapból kell hozzá egy jó tér hangzású füles, ami elengedhetetlen az élményhez. Onnantól pedig csak menni, és értelmezni, hogy mi is történik. Én teljes mértékben elhiszem, hogy a primitívebb törzseknél, vagy a régebbi időkben ilyen lehetett skizofrénnek vagy más szellemi sérültnek lenni. Az ilyen olyan vizuális és hangi halucinációk valószínűleg teljesen hitelesek egy tévképzetekkel élő embernél.

    Én az optimalizáció hiányát sem éreztem. Sok játék alatt szenvedtem, de ez nagyon szépen futott a gtx 1060 i5-6500 alatt. Ráadásul, még szép is a játék. Legalábbis szerintem.

    Azt nem tudom, hogy ebből a témából mit tudtak kihozni még egy részen keresztül. Én biztos nem csináltam volna neki folytatást.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz gyimger #143693 üzenetére

    Nem mintha már az első disney star wars film ne csillogott volna ettől az ideológiától. :B

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Dilikutya #143699 üzenetére

    Az első rész igazából csak a régi részek újragondolása. Erős benne a nosztalgiafaktor, azért mondhatni rá, hogy még nem olyan rossz. Ideológia szempontjából szerintem fölösleges részenként kezelni a trilógiát, mert az első résszel ágyazzák meg a többit, de egyébként már abban is voltak érdekes megmozdulások.

    Hogy:
    - Most Harrison Fordot azért írták ki, mert tele volt a töke az egész frencsájzal, vagy azért, mert a karaktere egy "macsó fehér férfi volt", aki emiatt megérdemli a büntetést, fene se tudja
    - Carrie Fishert azért tartották bent, mert nő
    - Adam Driver azért személyesíti meg Kylo Rent, mert egy valóban jó színész (tényleg az), vagy mert nem az a kimondott szépfiú, nehéz kérdés. Ami tény, hogy genetikailag nem illik bele a famíliába.
    - Rey azért ért mindenhez is, mert nőből van, és azért jobb a többieknél, mert ők férfiből, megint csak a fene se tudja.
    - A nácikat megtestesítő rohamosztagosok közé hogy csúszott be egy színesbőrű uriember, azt nem tudom. De ez inkább tényleg csak logikátlanság, mintsem ideológia.
    - Poe miért tűnik hominak, nem tudom. Lehet ez is csak rossz színészi játék, rossz skript, akármi.

    Az a baj, hogy ezek a dolgok mind-mind belemagyarázások, de ahova kifutott a dolog, az egész szkript sokkal inkább érződik ideológiák tömkelegének, mintsem egy jól átgondolt, logikus forgatókönyvnek. Lehet, ha ideológiák helyett másba is fektetnek energiát, akkor nem jutunk el az ikonikus "somehow palpatine returned" pillanathoz.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz #143705 üzenetére

    Én úgy gondolnám, hogy voltak bizonyos fix kritériumok, amiket a disney lefektettet még mielőtt nekiálltak volna bármelyik filmnek, és azokból nem engedtek a trilógia végéig. Amik felülbírálták az írók és rendezők elképzeléseit, így nem kaptak teljesen szabad kezet.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Dilikutya #143707 üzenetére

    Azért nehéz elengedni a "frusztrált vókságot", mert vagy ez a magyarázat a logikátlanságok sokaságára, vagy az, hogy jelenleg minden AAA író, rendező egy inkompetens barom Hollywoodban.

    Adam Driver kasztingolásával csak annyi a probléma, hogy nem hiszem el, hogy Harrison Ford és Carrie Fisher közös gyereke így nézne ki. Ha nem ez a szkript, egy szavam nem lenne rá. Így csak annyi jön le, hogy két jóképű embernek van egy nem jó képű fia, ami konspirációra ad okot. Ezt elismerem belemagyarázásnak.

    Rey és Leia karakterét továbbra sem tudom írói baklövésként kezelni, ami az első részt illeti.

    Dramaturgia szempontjából szerintem sokkal jobb lett volna Leiát megöletni Kyloval. Valahogy az anya megölése még fájóbb, mint az apáé. Sokkal kevésbé lett volna röhejes, minthogy a végén ott röpköd a mély-űrben, mint valami superman. Ray meg hülyét csinált Hanból a saját hajóján. Belemagyarázás vagy sem, szegény öregemberrel valamiért jól elbántak az utolsó filmjében.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Dilikutya #143718 üzenetére

    Vegyük például a she hulkot.
    Abban igazad van, hogy közvetlenül a rossz forgatókönyv a ludas. De közvetve?

    Adott egy ikonikus férfi karakter (hulk), akit amúgy nagyon jól fel lehetne használni, ha nem kéne beáldozni az új erős női karakter miatt, akinek el kell mesélni a női léttel járó vélt vagy valós nehézségeket.

    A marvelek vagy melyik borzadály felsorakoztatta a három erős női karaktert, arra szigorúan ügyelve, hogy még véletlenül se legyenek ledominálva egy népszerűbb férfi karakter által.

    Lehetne azt mondani, hogy az írók töketlenek, de én úgy látom, hogy vagy megvan kötve a kezük és csak bizonyos határokon belül mozoghatnak vagy már alapból a disney olyanokat alkalmaz, akik ilyen filmet akarnak összerakni.

    Reyel sem az a baj, hogy nő. Az a baj, hogy disney film révén azért olyan op, mert nő. És ez egy érezhető fix ideológia volt már akkor is, amikor kijött a film. Ez nálam túlmutat az írón.

    Egyébként, amit a DC nem tesz bele a filmekbe, azt bepótolja filmen kívül. Istápolták Ezra Millert és istápolták Amber Heardöt is, pedig egyikőjüknek sincs ki a négy kereke. Mi lehet a logikus magyarázat arra, hogy nem bontottak velük azonnal szerződést?

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Dilikutya #143758 üzenetére

    Én nem éreztem, hogy film elemző szakkört tartottunk eddig. Felmerült egy téma, amire írtam két marvel filmet. Nem tudom, hogy a maradék 38 nem a témába vágó filmmel miért kellett volna előrukkolnom.

    Továbbá úgy érzem, hogy még mindig leragadtál annál a tézisnél, hogy a női nemmel való ellenszenv a téma. Erre csak abból következtetek, hogy megemlítetted a fekete özvegyet, amit ugyan szintén nem láttam, de tudomásom szerint semmivel nincs benne több, mint egy közepes kém filmben. Igazán belegondolva ez nem is jön rosszul, mert így legalább van viszonyítási alap, mert az özvegy tényleg egy gyengén megírt női főszereplős film, nem pedig egy idelógiai lecke. A she hulk és a marvelek egy más sztori.

    Gondolom 79 óta a női hulk folyamatosan panaszkodik amiatt, hogy az előző életében hány faszi fordult meg utána az utcán, ezzel nevetségessé téve egy egyébként tényleg létező és súlyos problémát. Amikor ezt tette, gondolom akkor is egy olyan karakternek nyomta le a szöveget, aki épp végig szenvedett egy pár évet az apokalipszis után. Persze, az ő lelkivilágáért nem kár, mert a férfiak problémája nem is valós probléma. Aztán utána nekiállt ignorálni minden férfiaktól érkező tanácsot, mert neki férfi ne mondja meg, hogy mit is csináljon. A marvelekben ehhez már faszi sem kellett, csak összecsaptak pár feminácit, hogy hadd éljék ki magukat kedvük szerint.

    Ha ezek után is úgy gondolod, hogy a női nemmel van problémám, és ez az egész csak egy rossz, ideológia mentes forgatókönyv, akkor érdemben nem tudom tovább görgetni a témát.

    Szerződés bontás:

    Amber Heard igazából a filmszakma szégyene. Nem lenne semmi probléma a szerepeltetésével, ha Johnny Depp szintén tovább szerepelhetett volna mindenben. Őt viszont kidobták minden honnan, köszönhetően annak a nőnek, akitől még a bűnössége után sem határolódtak el.

    Ezra Miller pedig azért vicces, mert két év folyamatos randalírozás után (volt ott fiatalkorú elleni sérelem, testi sértés, minden hülyeség) inkább Henry Cavilltől váltak meg, mert ő nem illik bele a cég további elképzeléseibe.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz gyimger #143834 üzenetére

    Nagyon nem politikai topik, nem is fogok kifejezetten mélyen belemenni, de a fidesz igenis jobboldali párt. Zártabb határok, nemzeti szimbólumok hagyományok és kultúra, az egyház és annak eszméinek támogatása, mind-mind jobboldali ismérv.

    A probléma akkor van, amikor valaki azt mondja, hogy a fidesz egy SZÉLSŐjobboldali párt, aki diktatórikusan kiírtottak mindent, és vetekszenek a nácikkal.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #144177 üzenetére

    Most lehet megbántok valakit, de szerintem Amerikát csak az átlag alatti iq-val rendelkező emberek nem utálják. Akinek van némi esze, az rühelli őket ahogy az illik.

    Mivel nem politikai topik, ezért a geopolitikával ne foglalkozzunk. A médiára gyakorolt hatásukat igazából már tökéletesen tudom ignorálni, a teljes hobbimat képes lennék feladni, ha odáig fajul a dolog. Videojátékokkal kapcsolatban mondanám, hogyha az amerikaiak kihullanak, még mindig ott vannak a japánok. Viszont, a nemrégi pokemon go genderupdate után már bennük sem bízom.

    Viszont, nem ezért fogtam bele ebbe a kommentbe. Ugyanis, az egy dolog, hogy én tudom ignorálni a "kultúrájukat" de a nálam 10-20 évvel fiatalabbak már nem. És ez ijesztő! Múltkor nem akartam elhinni, hogy már idehaza is kiközösítenek valakit, ha nem iphone lapul a zsebében. A 10 éves unokaöcsém már vagy egy éve rágja az anyja fülét egy iphone miatt. Most lesz a születésnapja, a legújabb heppje pedig egy Jordan cipő. Szerintem nincs is az ő méretében ilyen!

    Szóval, az ottani státus szimbólumok már beférkőztek ide is, és ez sokkal de sokkal rosszabb és veszélyesebb, mint a több men of colort felvonultató filmek.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #144207 üzenetére

    Igazából még erre se mondanám feltétlenül, hogy win 11 hiba. Tapasztalataim szerint semennyivel nem szopat többet vagy kevesebbet mint a win 10. Mindkettő produkál hülye hibákat, mind a két rendszer alatt működésképtelenné tudtak és tudnak tenni bizonyos funkciókat a redmondiak.

    Alapjáraton a 11-el akkor voltak bajaim, amikor rányomtam az updatere 10 alatt. Akkor az egyik nyomtató behalt az éterbe, az ikonok az asztalon meg voltak veszve, ilyenek. Amint rányomtam a rendszer alaphelyzetbe állítása gombra, minden bajom megszűnt. Szóval, ha az ember tisztán win 11-el nyit, már nincs annyi szívás a rendszerrel.

    Ami zavar, hogy még mindig nem sikerült a beállításokat egy felület alá bevinni. Még mindig vagy három helyen dugdozzák a dolgaikat (vezérlőpult, gépház, én nem tudom)!

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Crus #144227 üzenetére

    Valahogy nincs egy fixen megállapítható határvonal a rossz a hardver és a rossz a szoftver között. Ez igaz az os-re és igaz a játékokra is szerintem.

    Az általad hozott példa egész jól szemlélteti a dolgot. Most nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem olyan 8-ik intel generációtól támogatja a procikat a win 11. Azt tudom, hogy az én 8 éves, hatodik generációs procimat nem szereti. Namost, ebben a gépben alapból 8 giga ram volt, mert az összerakáskor viszonylag drága volt a ram, bár a chiphiányos ramazúri ezen időszak után jött. Amikor a windows 11 elkezdte a térhódítást, emlékeim szerint már normalizálódott a piac, így már azokban a brand pckben, amikben a win 11 által támogatott proci volt, alap volt a 8 giga ram. Hogy kerül fel egy olyan gépre a win 11, amiben csak 4 giga ram van?

    Szerintem egy os-t mindig az adott legmodernebb környezet alapján kéne megítélni, amire elméletileg fejlesztik és amik mellé modern nyomtatók is dukálnának például. Én sem így ítélkezem egy os vagy játék felett, de például a windows 10-et sem ítélem el amiatt, mert ssd nélkül már alig nyöszörög, míg a win 7 ugyanazon a konfigon szárnyal.

    A játékokat is sokan úgy szidják, hogy 5-10 éves hardver alatt próbálják futtatni, majd rányögik, hogy ez úgy optimalizálatlan ahogy van. Az már más kérdés, hogy modern hardvereken is ugyanez a helyzet, és tényleg úgy optimalizálatlan ahogy van, de valahogy nincs egységesítve, hogy mikortól lehet szidni a szoftvert és mikortól lesz a hardver a ludas.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz i2k #144263 üzenetére

    Nekem így hirtelen az elveszett ereklyék fosztogatói jutott az eszembe.

    Abban a sorozatban sem volt body count, még is izgalmas volt. Persze, hogy egy openworld játékban ez hogy nézne ki, azt nem tudom.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz lugosi #144331 üzenetére

    És mi az általános javallat az olyan szituációkra, ahol nem lehet kikerülni a politikát? Nyilván megoldás lehet, ha ignorálunk minden ilyen témát és átnézünk felettük, mintha nem is léteznének, de azért ez így nem tűnik életképesnek.

    Nem követek egy könyves topikot sem, de amik idehaza zajlanak mostanában (besorolások, tiltások) azokat a dolgokat ki kéne tárgyalni. Az pedig elég viccesen nézne ki szerintem, hogy a politika topikba egyszer csak valaki megjelenik a könyves témával, mi a játékokkal, más a filmekkel, aztán a végén 40 különböző téma fut keresztbe.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz DaVE-1 #144446 üzenetére

    "ha lila vibrátorral megyek egy játékban az se"

    Saints Row vibes! :D

    [ Szerkesztve ]

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz VoltanIgor #144486 üzenetére

    Én őszintén kíváncsi vagyok, hogy melyik lesz az az AC, ami akkorát hasal, hogy öröm lesz nézni. Gyanús, hogy megérkezett!

    Őszinte leszek, engem soha nem rántott be a sorozat. Azt viszont úgy gondolom, hogy a sorozatot azok tartják életben, akiket az első néhány játék hangulata elkapott. Nem hinném, hogy a fiatalok körében akkora sikernek örvend, mint a faterok körében. Azt is ki merném jelenteni, hogy ez igaz az összes általunk nagyra tartott sorozatra. Need For Speed, Resident Evil, Prince Of Persia, Tomb Raider, Elder Scrolls, Fallout.

    Én imádom a Mass Effect-et. Régebben olvastam a regényeket, de soha nem voltak ott a polcomon. Igazából nem is tartom őket mesterműnek, de most realizálódott bennem, hogy még most le kéne vadászni a könyveket, mert ezeket soha a boha életbe nem fogják újra kiadni, hisz már senkit nem érdekel a Mass Effect! Hiába jönne ki egy új játék, már biztos nem aratna akkora sikert, mint amit az Andromeda arathatott volna, ha jól meg van csinálva. A sorozat felett elszállt az idő. Nyilván a mostani trendekkel (minőségibb sorozatok, filmek) lehet vérfrissítést behozni, de ezt nem csinálja mindenki, ráadásul a legtöbb ilyet szintén csak a fater nézni.

    Ebből az egészből azt szeretném kihozni, hogy az AC-t egy kisebb réteg tartja életben, akiknek inkább a kedvére kéne tenni, mintsem még őket is felbosszantani. Nem vagyok benne biztos, hogy ezt most túléli a játék.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz DaVE-1 #144510 üzenetére

    Az, hogy nem volt létező dolog. :B

    A legjobb esetben is fegyverhordozó volt az úriember. Véleményem szerint az az igazi rasszizmus, hogy a rengeteg igazolt szamuráj helyett meghamisítják a történelmet csak azért, hogy a nekik megfelelő rasszból származhasson a kiszemelt főszereplő.

    Egyébként, ha a mi honfoglalásunk idejére raknának egy ilyen játékot, és a hunok egy az egyben úgy néznének ki mint én (világos bőr, kék szem, világos barna haj), az sem tetszene. Vagy ha a hét vezér mellé beraknának egy nyolcadikat...

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz DaVE-1 #144520 üzenetére

    Volt milyen? Volt néger úriember, aki a japánok oldalán harcolt abban az időben? Igazoltan volt. Volt néger szamuráj a japán történelemben? Erre nincs semmilyen valós bizonyíték, tehát ilyen nem volt.

    Az ubisoft csak magának köszönheti a dolgot, hisz a kvázi egyetlen néger japán történelmi személyt olyan rangban ábrázolja, amilyen rangban nem volt. Ki mondta nekik, hogy mintázzák valós történelmi személyről a karaktert?

    Most hogy így tettek, viseljék el, ha az emberek hangot adnak a nemtetszésüknek azzal kapcsolatban, hogy az általuk alapul vett személy soha nem volt szamuráj, és ha már valós szamurájt akartak maguknak keríteni, akkor miért nem választottak egy a japánok által tiszteletben tartott valós szamurájt, korhű ábrázolással?

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Anonymusxx #144550 üzenetére

    Mondjuk a videójátékokhoz sincs sok köze.

    Egyébként, annyira nem lepett meg a dolog. Életemben nem hallottam a díjról, de manapság már szinte egy díjaknak sincs presztizse. Elég csak az oszkár díjra, az aranylabdára, vagy az eurovízióra gondolni. Lassan a nobel díj is ilyen lesz, ha még nem ilyen. Azon csodálkozom, hogy a játékoknál a goty szavazás még nem ilyen alapokon nyugszik. Aztán lehet, hogy idén az új assacreed lesz a goty...

    Nem is értem amúgy, hogy lehet úgy versenyeztetni könyveket, hogy publikus a szerző. Miért nem anonim?

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák