Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Smooth

    senior tag

    válasz gilfoyle #39614 üzenetére

    [link]
    Sokan használják (ha nem lenne DC-s a lapom, én is ezt használnám - enyémben nincs HDD, SoC meg kb 2× fogyasztás papíron, és nem megy 22W fölé).
    30-40W-nál nem igen fog többet enni ez a konfig. Idle meg kb 20-25W lehet. (egy ilyen picoval)
    Az ATX táp egy kicsit rá fog dobni... de nekem ennél nagyobb problémám inkább a mérete és a hangja lenne.
    Egy picoPSU mellett már csak a merevlemeznek lenne hangja. Továbbá ez az egész konfig elférne (kis túlzással) annak az FSP tápnak a dobozában, ehelyett a nagy kocka helyett. De ez szubjektív vélemény - csak hátha nem merült még fel benned ez az opció, de amúgy érdekelne kisebb, (majdnem)néma gép.

    [ Szerkesztve ]

    # I got bored one day and put everything on a bagel...

  • gurabli

    senior tag

    válasz gilfoyle #39614 üzenetére

    Teljesen rossz választás a 400w-os táp, ide picoPSU kell. Használunk-e? Még szép! Én pl. kizárólag picoPSU-t használok. Már desktop géphez is (ha nem kell erőmű és dvga), csakis itx picoPSU-val. Vagy húsz ilyen konfigot összeraktam, hibátlan.

    A ház overkill, ha nincs szükséged valóban a nagyobb helyre. A Red helyett legyen egy 2.5"-es 2TB hdd és már rögtön mehet kisebb, sokkal kompaktabb ház. Szerintem a kis LC-Powerbe is bele lehet rakni egy 2.5" hdd-t és egy SSD-t némi ügyeskedéssel, de ez nem biztos. Akkor a táp is meg van oldva, még kevesebbet fogyaszt és gyakorlatilag semmi hangja nem lesz. Vagy egy Chieftec itx ház, mellé egy picoPSU + külső táp és abba elfér a 2x2.5" hdd gond nélkül, az egész pedig tényleg akkora, mint ahogy előttem írták, a 400W-os táp:)
    Az SSD meg ha csak rendszernek kell, akkor lehet 30GB is, főleg linux alatt, esetleg 60GB, és ezt használtan is lehet, ha ráfutsz. De persze itt lehet a 120GB is, nem gond.

    Arra figyelj, ebbe a lapba SODIMM (notebook) RAM megy, 1600MHz, 1.35V az ajánlott.

    Szerk: elnézést a három postért, az első kettő telefonról ment.

    Szerk2: most látom, hogy a HDD is megvan. Ha nem akarod cserélni, akkor keress olyan kompakt házat, amibe belefér egy 3.5 HDD. Ilyenből már kevesebb van.

    [ Szerkesztve ]

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • róland

    veterán

    válasz gilfoyle #39614 üzenetére

    Az én konfigom:

    Chieftec IX-03B ház - kb. 9.000,- Ft
    ASRock N3150DC-ITX lap (gyárilag 65W-os táppal) - kb. 40.000,- Ft
    2*4 GB Kinston KVR16LS11/4 SO-DIMM DDR3 RAM - kb.12.000,- Ft
    2 db 2,5"-os HDD (ezek már otthon pihentek egy ideje).

    Viszont ez az alaplap itthon csak megrendelésre kapható. Én 2,5 hetet vártam rá, mire megjött.

    &Canniball: Ha minden igaz kedd estére érkezik a kölcsön mSATA SSD is.

    [ Szerkesztve ]

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Új hozzászólás Aktív témák