Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Urby66

    aktív tag

    válasz Ch0b #16725 üzenetére

    Szerintem ez teljesen rendben van így. Gondolj pl. bele abba, hogy miért páncéloznának be egy hajót vagy egy földi járművet ha léteznek könnyű és legalább annyira ellenálló anyagok. Miért kellene monitorokon nézni a külvilgot ha van már olyan anyag ami átlátszó és mégis elég erős, hogy kibirja, a több fényév/másodperces gyorsulást is. És egyébként is ki szeretne egy tankszerű gép monitorán egy csíkot látni a külvilgból amikor így szabadon gyönyörködhetsz a tájban.
    A másik, hogy nézd meg az 20 - 50 évvel ezelőtti emberek hogyan képzelték a jövőt és mi valósult meg belőle. Hogyan is tudnánk megbecsülni mi lesz ezer vagy még több év múlva?
    Szerintem a készítők egyensúlyoznak a realitás, a komplex szimuláció és az élvezhető játékmenet között. Sajnos mindenkinek máshol van a határ ezért kompromisszumot kell kössünk.

  • warcat

    veterán

    válasz Ch0b #16725 üzenetére

    Erre meg azt tudom kapásból mondani,hogy ami üvegnek/műanyagnak néz ki,nem okvetlenül törékeny vagy gyenge,pl golyóálló ablakok. +1000év anyagtudomány terén,elképzelni is lehetetlen

    De az egész tárgytalan,a mostani kezdetleges railgunok amiket az amcsik a hajóikra telepítenek,simán átütnek pár méternyi páncélzatot is,sima vasbetonon meg úgy mennek át a lövedékek mintha papírból lenne.
    Értem én,hogy mire gondolsz,de sem az Elite,sem a Star Citizen nem igazán átgondolt jövőbeli világot vázol fel,fura pont most&ebbe belekötni :)
    Csak gyors példák nem akarok erről sokat írni:

    -Úgy tűnik,fúzióval működnek a hajók,de nyoma sincs ezen az elven működő fegyverrendszereknek - sok sikert kívánok annak a pilótának,akire kilőnek egy 10-100 gigatonnás robbanófejjel rendelkező rakétát

    -nanotechnológia teljes hiánya: "betörik" a szélvédő;elfogy az oxigén...nevetséges,amíg van energiaforrás,a nanobotok atomi szintről újra tudnák építeni a hajót,teljesen kijavítva azt,mindezek mellett egy ember életbentartása teljesen triviális dolog (a mostani problémáink abból vannak,hogy magaddal kell cipelni a kaját,az oxigént,a vizet - ezek mindegyikét elő lehet állítani CHON alapanyagokból,illetve a vég- és melléktermékek visszabontásából...)
    Egy hasonló alapelveken működő űrruha hetekig életben tudna tartani vákuumban,egy viszonylag "barátságos" bolygón (0- +-100 fok,CHON a környezetből felvehető),ez az időtartam hónapokra rúgna.Helyette megfulladsz 5 perc után a pilótafülkében :))

    EA: It's in the crate!

  • baphomet

    senior tag

    válasz Ch0b #16725 üzenetére

    Egyelőre még csak a Scarab-ot láttuk. Ez a legkisebb -Sidewinderbe is bepakolható- SRV típus, de nem az egyetlen ...

Új hozzászólás Aktív témák