Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duvi

    nagyúr

    válasz rexsimus #10610 üzenetére

    Kiegészítem a Pitya által belinkelt leírásomat.
    Négyféle drónmodult találtam, amivel az alap drónokat (limpet) lehet "felprogramozni" :
    Collectors: a kihullott rakományt lehet vele felszedni
    Prospectors: a kibányászott rögöket gyűjti be
    Fuel transfer: Üzemanyagot szállít át a kijelölt hajóra (egy limpet / fuvar és megsemmisül)
    Hatch breaker: a célpont raktérajtaját nyitja ki, ezáltal kiszóródik a rakománya (először le kell szedni ashieldet)
    Az alap limpetek a cargonkban foglalják a helyet. Csak akkor lehet limpetet vásárolni, ha van legalább egy drónmodul a hajónkon. Használatukhoz be kell tenni egy firegroupba ezeket és aktiválni a célpontra. A moduloknak itt is van több fokozata, ami főleg a limpet hatótávolságában nyilvánul meg. Minél magasabb szintű, annál messzebb képes elmenni. Van amelyiket területre is lehet kiküldeni (prospector és collector) és célzottan is. Azt tapasztaltam, hogyha célzottan küldök ki egy collectros limpetet, akkor a cél behozása után megsemmisül. Ellenben ha területre küldöm ki, akkor addig fordul, amíg a hatósugarában lévő összes rakományt be nem gyűjti. Lehet, hogy ez bug, de nagyon nem mindegy, hogy célzottan vagy terület alapon használjuk! a limpetek fogyóeszközök, ezért mindig újakat kell vásárolnunk. Kimondottan gyorsak és követik a hajónkat, amíg normál térben vagyunk.

    "Tehát egy aszteroidából mondjuk kijön 10 db nyers érc, és ennek a begyűjtéséhet 10 drón kell?"
    Csak akkor ha célzottan küldöd ki a limpetet. Ha területre (a hatósugarában lévő), akkor addig gíűjti be a rögöket, amíg talál újat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák