Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WestBam

    Topikgazda

    válasz stellaz #70952 üzenetére

    Milyen fejlámpád van, ami ennyire megzavart, ha nem titok?

    Ha nincs semmi extra igényed akkor én a 2xAA elemes lámpák felé kacsingatnék a helyedben. Nekem három ilyen van, Nitecore MT22A, Maglite Mini Pro+, és a legújabb a Fenix E20 v2.
    A Nitecore és a Maglite lámpákról írtam tesztet is, megtalálod a blogomon. A Fenixel még nem jutottam el erre a szintre.
    Mondom gyorsan a saját véleményem:
    Ha van egy jó fejlámpád akkor mellette csak "szétnézni" kell a rúdlámpa. Elkezdtem erőltetni magam az AAA és AA elemek/akkuk irányába kicsit, hogy mire is lehet velük menni a természetben. Ha van egy jó fejlámpád akkor tényleg nagyon ritkán kell elővenni a rúdlámpát, de akkor kb. azonnal a legmagasabb fényáramra van szükséged, hogy gyorsan oda tudj világítani, szét tudj nézni vele. Erre a Fenix a legkevésbé alkalmas. Ezt leszámítva egy rettentő jó elemlápának tartom, könnyű, jó a fénye, az üzemidővel nekem még nem volt bajom, cserébe a menüben az utolsó a magas fényerő és csak alacsony eco fokozatban hajlandó elindulni. A Nitecore ebből a szempontból a legjobb, mert nem is csúszik, ami a Maglite legnagyobb hátránya, és egy kézzel is kezelhető, ami a Maglite-nak szintén nem erőssége, viszont magas fokozatban indul minden esetben. Sajnos a menüben benne van a stroboszkóp is, ez az MT22A hátránya szerintem. Ezeket ismerem, róluk tudok nyilatkozni, én a Nitecore és a Fenix lámpáit bátran ajánlom, ha nem vagy lumenhajhász és nem szeretnél nagyon távolra világítani ezek is ki fognak szolgálni. Mindenképp érdemes NiMH akkuval használni őket, és betenni egy pár tartalékot a táskába, hogy ha merülne akkor ki tudd cserélni frissre őket.
    A legfontosabbnak mégis azt gondolom, hogy egy jó fejlámpát keress a túráidhoz, mert a két szabad kéz elég jól tud jönni. Jelenleg kettő 3xAAA/lítium akkus fejlámpám van, egy BlackDiamond ReVolt 350 és egy Nitecore UT27. Tervezek még egy Petzl Actik Core-t is bevenni a tesztbe, aztán ma nézegettem még mit lehetne, és lehet, hogy egy Fenix HL18R is jönni fog a jövő havi lámpavásárlásommal. Szóval érdemes egy jó fejlámpát is nézned szerintem, könnyebbé teszi az utat. Az UT27-ről itt és most le is beszélnélek, ugyan egy nagyon ütős fejlámpa, frankó és erős a fénye is, de sajnos tervezési hibás, erről majd írni fogok ide egy újabb posztot. Ha jön a javított kiadása arra viszont benevezhetsz, valószínűleg az elég tartós is lesz, és jó esetben az optikai része érintetlen marad.

    ⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Új hozzászólás Aktív témák