Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz FBLLMAG #53748 üzenetére

    Igen, barlangászat. A csapatból az egyik srác vett ilyet (hosszú spórolás után mert már akkor aranyárban adták). Állandó probléma volt akkoriban, hogy elektromos fejlámpából jóformán nulla volt a választék és mikor kötéllel másztunk akkor nem lehet karbidlámpát használni (illetve nem célszerű :D ), ezért nyálcsorgatva néztük sokáig a Hegyisport boltban a PETZL duo-t, mint igazán profi célhardvert. Aztán megvette a srác. A fénye nagyon jó volt, de pár túra után tört mint a ropi, egyszerűen nem bírta az igénybevételt. Az még nem ledes volt persze.

    Szóval én akkor elkönyveltem magamban a PETZL-t a nagyon drága de csak hobbi kategóriának (a DUO akkoriban a "csúcsmodell" volt külön ilyen célra, ha ez ennyit bírt vajon milyen a többi?). Amint látom azóta is ilyen fröccsöntött lámpákat csinálnak. Biztos jók a funkciói, fénye, de én nem tudok komolyan venni egy műanyag lámpát pláne nem több tízezer forintért. Mondjuk lehet, hogy futóknak például ideális mert biztos könnyűek és oda nem kell nagy strapabírás.

    Később lett egy Princeton tec AA fejlámpám (szintén nem ledes), azt sokszor elvittem magammal tartaléknak meg tesztelni, csodával határos módon még a mai napi megvan és az mindent kibírt, pedig az is valami bakelitszerű merev műanyag. Majd előkeresem és lefotózom az érdekesség kedvéért. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák