Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz FBLLMAG #44476 üzenetére

    Ott hiába van farokkapcsoló rendes, mégis van készenléti áramfelvétele, nem is kevés.

    Hát azt meg hogy csinálja? Valami helyzetjelző fény van? Az én fizikai kapcsolós gagyi lámpáim 0 mA áramot fogyasztanak kikapcsolva.
    Nem gyűjtöm, a gyűjtőknek mindenféle olyan szempontjai vannak, amik nekem nincsenek. Használom én is mindet, csak keveset. De különben meg hogy ki miért vesz lámpát, ha nem egy konkrét használati célra, ez megint olyan mint az ízlés, nem érdemes róla vitatkozni, vegy elvárni, hogy az én mintám legyen a követendő. Teljesen természetes, hogy valakinek a hátsó kapcsoló jön be, másnak az oldalkapcsoló, harmadiknak a folyamatosan állítható fényerő. Ebből semmire nem lehet következtetni.

    NiCd akkukkal kezdtem, majd NiMH és 10 éve LiIon is, végigjártam a lépcsőket, nem ma kezdtem. Nem mintha számítana, de papírom is van róla, hogy konyítok az elektronikához.
    Ha lenne valami statisztika a kigyulladt akkukról, hogy ennyi márkás ennyi xxxfire, akkor lenne miről beszélni. Most csak azt látom, hogy a drágábbakat biztosnak tartjátok, az olcsóbbakat meg kigyulladósnak, veszélyesnek. Én azt mondom, hogy nem tudom mekkorák a számok, nyilván a használati körülmények is fontosak, nekem nem volt ilyen gondom még akkuval. Tehát abban a környezetben, azokban a lámpákban, olyan módon használva, ahogy én teszem nem volt gond semmi. Akkor miért kellene a ti biztonságérzetetek miatt drágább akkukat vennem? Nem mutattatok számokat, méréseket, csak úgy érzitek, hogy biztonságosabb a drágább akku. Én meg nem érzem úgy empirikus tényekből kiindulva.

    Az olcsóbb akkumulátor (mindegy, hogy NiMh vagy Li-Ion) hajlamos váratlanul, hirtelen merülni, vagy egyszerűen nem képesek elegendő áram leadására, mert megnőtt a belső ellenállásuk. Így jóval gyengébben lehet használatukkal világítani.

    Ezt honnan veszed? Az olcsó akku is folyamatosan öregszik, és veszíti el a kapacitását, nő meg a belső ellenállása. Te találkoztál ilyennel, hogy hirtelen megrogyott? Nálam már elég sok NiMH akku lecsoffadt, már a R2U technológiások is kezdik, amik már pár évesek, de egyáltalán nem hirtelen halnak meg, hanem folyamatosan gyengülve. Egyébként meg nem is ez számít a lámpának, hanem a pillanatnyi állapot. Ha megvan a mAh és a mΩ, akkor világít vidáman, és nem érdekli, hogy mennyibe került az az akku. Hogy hány évig bírják arra nincs adatom, érzésre a NiMH-k gyorsabban lekonyulnak mint a LiIonok. Vannak drágább akkuim is (30Q és HG2), de azokat nem lámpában használom, hanem elektromos cigarettában, az meg nagyon más terhelés és töltésszám, tehát nem szabad összehasonlítani.

    Én se akarok megbántani senkit, csak nem értünk egyet. Se a lámpákban, se az akkukban. Mint amikor a Mercis lenézi a Zsigulist, hogy miért vesz valaki ilyen szutykot, amikor vehetne Mercit is. Nekem semmi bajom azzal, ha valaki többszörösét költi valamire, mint szükséges lenne. De ha fölmerül a téma, hogy milyen akkut, és ez rendszeresen föl fog merülni a jövőben is, akkor miért ne ajánlhatnám azokat, amiket megvettem, teszteltem, használom, és működnek? Mert mások félnek, hogy húú ki fog gyulladni? Azt is megírtam, hogy mit ne, mert hatalmas hazugság a kapacitása. És amikor azt kérdezik, hogy milyen lámpát, akkor miért ne ajánlhatnám a kipróbált, jól működő olcsó lámpát? Előfordulhat, hogy másnak nem jön be a fogása, mérete, fénye, de ez ugyanúgy előfordulhat egy 100 $-os lámpával is. Vagy az autós példával, nem ajánlhatom a 3 milliós autót, mert az gagyi, és csak a 10 milliós a jó? Rengetegen veszik a 3 millióst is és használják, és megfelel nekik. Miért ne lehetne ez a lámpákkal is más számokkal?

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák