Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    Azért így lassacskán rájövök dolgokra. Hétvégén csináltam egy Deep mixet, egész jó lett. Mivel élveztem a zenélgetést, kicsit feljebb tekertem a hangerőt, mint szoktam, és elkezdtem jobban meghallani olyan dolgokat (pl. szétcsúszás), amiket eddig kevésbé vettem észre. Tehát, fontos a megfelelő hangerő a keveréshez, hogy halld, mit csinálsz éppen. :B Persze ez lehet másoknak tök egyértelmű, de nekem, aki az Ableton-on szocializálódott (az 5-ös verziótól kezdve, 2005 nem ma volt...), ez nem volt evidens eddig. Ott ugye a hangerő nem egy számottevő tényező, és megszoktam, hogy relatíve halkan használtam.
    Tegnap meg elkezdtem azt gyakorolni, hogy random számokat hajigálok be a lejátszóba, stílusilag is eltérőket (direkt), beállítom a sebességet, és fejhallgató nélkül keverem át őket, hogy halljam, mi hallatszik "kívülről". Ebben az esetben nem maga a zene a lényeg, hanem hogy megtanuljam meghallani a hibákat, hamarabb felfedezni őket. Ezt még fogom folytatni. Kicsit már megy a pitch riding is, de ezt, meg a vakon sebesség beállítást majd csak akkor kezdem el tanulni komolyabban, ha a fent említett hibameghatározás már tökéletesen menni fog.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák