Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Fr@nkieWilde #375 üzenetére

    Hát, sajnos ez egy ilyen világ. A legtöbb sikeres ember idővel elkurvul, és abból, amitől híres lett, nem sok marad, csak a hírneve, a felszín. Akik régen szerették, még kitartanak egy darabig, mert a rajongók már csak ilyenek. Én is így voltam Digweed-el, de őszintén szólva az utóbbi évekből nem tudok olyat mondani tőle, amit szívesen meghallgatnék újra. Az utolsó, amit többször végighallgattam, az a Live in Tokyo volt, és onnan semmi. Vannak tőle dedikált cuccaim is, de a mostani dolgait nem bírom meghallgatni. Jó, persze, a zenék is átalakultak mostanság, az igazi Progi jelenleg "nem is létező" műfaj. Most is épp meló mellett a LaDune mixét hallgatom (2006.02.25, Inox Electronic Club, Toulouse), ez igazi klasszik feeling, nem sok van, ami csak hasonló lenne hozzá. A mostaniak meg mind egyformák. A playlist-be meg még beraktam most a 2007-es EXIT Festival-os anyagát, meg a 1999-es Twilo-s mixét, amit Sasha-val közösen adtak elő.
    Egyébként pont 2007 volt az a határvonal, ahol a klasszikus Progi kezdett háttérbe szorulni, és erősen jöttek be ezek a ciripelős elektro hangzások.
    Amúgy meg, mi már az a korosztály vagyunk, akik az ilyen dolgok miatt elkezdhetjük mondani, hogy "bezzeg az én időmben!!".... :DDD

    Ez az érzésátadás téma is érdekes. Nekem is sokszor mondták, hogy "mi ebben a jó?"! Egy darabig próbáltam megmagyarázni nekik, de aztán letettem róla. Ez olyan, mint amikor szerelmes vagy, és az érzést próbálod másnak szavakkal átadni. Nem lehet. Ha ezt a zenét nem érzi és érti valaki, akkor totál felesleges róla beszélni.
    Érdekes az is, hogy mikor olyan emberek beszélgetnek, akik vágják az egész szubkultúrát, akkor mindenki nagyjából tudja, mire gondol a másik. Egy-egy oltári track-nél a buliban miért van az, hogy mindenki libabőrös lesz egy fasza kiállásnál, és lehet, hogy percekig meg sem tud szólalni, mert olyan érzelmek öntik el, vagy akár még a könnye is kicsordul? Eufória. Vagy hogy amikor jön a drop, mindenki egyszerre mozdul, vagy ugrál. Mert ők értik, és együtt lélegeznek a zenével. Ezt egyszerűen a kívülállókkal nem lehet megbeszélni.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák