Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • konzumpro

    senior tag

    válasz #64905664 #255 üzenetére

    Pedig ha szeretnél egy jobbfajta kapszulás élményt gond nélkül, arra jó egy 80e körüli Tchibo automata. De ahhoz kéne egy pörkölt kávé beszerzési forrás is, hogy megérje, de a minimum 8e forintos kilónkénti ár kicsit magas, még ha a kapszulás 20e forintos árához viszonyítom is.
    A legoptimálisabb kb. 3e/kg árú zöld kávét venni és egy párezer forintos kukorica pattogtató, amivel jókat lehet pörkölni, mire megöregedne a kávé, el is fogy az automatából.
    Én elvagyok a műanyag automatával, a termoblokkos karossal, de mindig lenyűgöz a Mokina meg a Brikka, Mokaként használva. Mindig felmerül az igény bennem az egyszerűsítésre, de már elmentem bonyolult irányba. Leépíteni csak úgy lehet ha töredékáron eladom a karost, a műanyag automatát viszont kb. elektronikai hulladék áron lehetne eladni, így inkább használom, igazából szeretem, mindent tud amit a karosok, csak más az optimuma, amit ki kell tapasztalni. Megértem hogy nincs mindenkinek türelme megtalálni a hibás alkatrészeket és kicserélni benne, de jó eséllyel az új gépeknél nincs ilyen nagy minőségbeli szórás.
    Főleg a Tchibo mechanikája ami kevésbé bonyolult, jobb esélyekkel indul. Nekem végül egy zsákutcából kimentett fejlesztés ami újjáélesztette a Philipset.
    Mindent egybevetve, az általad is leírt elvek alapján a Moka lehet egy jó választás indukciós talppal. Vagy ha túl sok az az adag, akkor a Mokinát tudom ajánlani, de csak pici lángon működik, és csak 5-6 g kávé fér bele és 30ml a főzet. Bár az alapján amit írsz nem okoz gondot a koffein. :)

Új hozzászólás Aktív témák