Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz bdav #230 üzenetére

    és az miért van, h a kefejdák kitágulnak és összehúzódnak? pl kitáguláskor miért nem robban egyszerűen fel? meg ha már kitágult, akkor miért húzódik vissza?

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • Sztripi

    csendes tag

    válasz bdav #230 üzenetére

    Mert mi is tortenik pontosan?

    Csak a csillag belsejeben (magjaban) vannak meg a szukseges allapotok a fuzio letrejottehez. Igy nem az egesz csillagban levo anyag van fuzio allapotaban! A kulso retegek plazma allapotban vannak (4 halmazallapot). De ott csak hidrogen van (protonok es elektronosk ''levese''). A fenynyomas messze nem elegendo hogy ellensulyozza a gravitacios hatast (vagy tergorbuletet). A fuzio kozben felszabadulo oriasi energia loki szet a csillagot... Az energia maga tobb formaban van sugarzodik ki a vilagurbe.

    1. Elektromagneses sugarzas.
    2. Reszecskek formajaban (ezt hivjuk stellar wind - nek). Ezek elektromosan toltott reszecskek mint protonok, alpha es beta reszecskek). A reszecskek szarmazhatnak a kulso regiobol (protonok, alpha es beta reszecskek), vagy a csillag magjabol (neutrinok).

    A csillagok azert vilagitanak mert minden egyes fuzional energia es fotonok bocsajtodnak ki. De csak a kulso retegben a kulso reteggel valo kolcsonhataskor valtoznak lathato spektrumu elektromagneses sugarzassa.

    A csillagok leginkabb az energiat elekromagneses sugarzas formajaban bocsajtjak ki (pl. rontgen, gamma sugarzas, radio jelek stb.). Altalaban minden komponens jelentos...

    Ja es kb. 6000 ev amig kijut a felszinre a sugarzas a magbol a Napnal...

    I wish you luck, speed and freedom from stupidity! - VAL

Új hozzászólás Aktív témák