Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hali.papa

    csendes tag

    Sziasztok!
    Már több éve ebay-en vásárolok, most az elmúlt évben adtam is már rajta keresztül de csak 2 alkalommal "sikerült". Personal account-ot használtam eddig, de mivel a termékek amiket eladni kívánok üzleti tevékenységhez felhasználhatóak így szükségesnek tartom a business account használatát. Valakinek van tapasztalata a business accounttal kapcsolatosan? Lényegében több megfizetendő költséggel jár mint a personal account? Ezt csak beregisztrált cégként lehet? Paypal-on is cégként kell regisztrálni? Olvasgattam már sokat utána de nem egyértelmű. Köszi előre is a válaszokat!

  • hali.papa

    csendes tag

    válasz V/ #63300 üzenetére

    Köszi az infót.
    Úgy látom akkor ebbe a dologba alaposan bele kell magamat ásnom, igazából szeretném tisztán csinálni rizikó mentesen, cégem van rá ez nem jelent problémát meg céges bankszámla is. Igazából ezeket az adózási dolgokat kell jobban lecsekkolnom. Azért is gondolkozok a business acc-ban mert egyes tételek értéke eléri a $1000-t is akár, és ilyen tételeket már csak cégként tudod eladni hivatalosan és tisztán eladni mert számla köteles ha Amerikába kell postáznod. Pl.: ez a 2 tétel pont ilyen volt. Azért is érdekes kérdés mert ha kell VAT szám akkor kell a kulcs is hozzá, mármint mérték százalékban, de ha outside megy ki Európából akkor ott vám van már nem áfa ... akkor már a számlán fel kell tüntetni hogy (Outside the Scope of VAT), ilyen esetben nekem valyon business acc.-al kell -e majd utána valamit fizetnem + tételt vagy sem...mert a vámot mindenki a saját országába fizeti a vásárlások után. A paypal az még kérdéses utána járok majd.

Új hozzászólás Aktív témák