Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nagyon kezdő ebay+paypal használó vagyok (egy hete regeltem mindkettőre) => semmi tapasztalatom nincs sem a paypal-el sem ebay-el.
    Paypal-nél már unlimited az account, levonta a 400pénzt.
    Be regeltem az OTP-s webkártyámat és a hozzá tartozó számlát is. (bank account és credit card is oké. A paypal egyenlegem 400ft a webkártyás számlán nincs (még) semmi)
    Elég a belföldi forint átutalás a "valódi" számlámról a webszámlára s a paypal majd azzal "játszik", vagy át kell utalnom pénzt a webkártyás számlámról a paypal számlámra a vásárlás előtt? - ez utóbbi több napig is eltarthat ami nem túl kényelmes vásárlás esetén.
    Ez hogy működik?

    Páromnak rendelnék pár műköröm cuccot Hongkong-ból. Kinéztük a termékeket (shipping cost 1.5dodo minden további termék Free -> korrekt :) ) az illetőnek "ebay store"-ja van, mindent tőle vennék.
    Mi a vásárlás menete? Olvastam nagyon sok cikket erről, de konkrétan még nem tisztázódott bennem.

    Az áruknak fix ára van, külön külön mindre nyomok egy "Buy"-t (ez az illető store-jában összegződik? ...mint egy webshop-ban?) vagy hogy tudatom az illetővel hogy igényt tartok a shipping discount-ra s az általam külön-külön rendelt termékek 1 pakkba kerüljenek?
    Email? Ez a megoldás? (nincs erre valami "kosár" funkció ebay-en?)

    Aztán ezt hogy fizetem paypal-el?
    Ha rányomok ebay-en a BUY-ra átdob a paypal-re? (külön külön minden terméknél? :O) ...vagy manuálisan kell beütnöm a végösszeget a paypal-ben? Vagy meg fog jelenni a "Send money/ pay for ebay items" pont alatt? (így össze lenne "drótozva" az ebay és a paypal? -bár azt már tudom hogy a paypal nagyjából az ebay miatt jött létre)

    Nagyon amatőr kérdések, tudom....de jó lenne nem elbukni 4-5-6000 ft-okat. (s nem lenne jó negatívval kezdeni az ebay-es pályafutásomat :D)

    El tudnátok magyarázni ezt nekem?
    Esetleg valami linket, ahol ilyen több termékes vásárlás leírását olvashatnám át?

    Előre is nagoyn köszönöm a segítségeteket! Kicsit gáz hogy ilyen hosszan kérdezek, de pénzről van szó....inkább 3szor megkérdezem hogy megértsem mintsem egyszer sem és bukom a lóvét.

    Üdv.: Lacam

  • lacam

    aktív tag

    válasz wwhy #13123 üzenetére

    Remek :)

    ...csak nem lesz gond. :D

    Márcsak várnom kell...Kínai Hold Újév

    Köszönöm szépen :R

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok,

    Történt mostanság változás a vámszabályokban?
    Lehet hogy hülyeség meg paranoia, de .....

    Szeretnék vásárolni egy notebook hűtő pad-et ebayről. Találtam is a sok gagyi között 1-2-3 ígéretesnek tűnő darabot....a termék "főoldalán" nézem is a paramétereket, minden ok. Szállítási feltételek, exclude lista ....."szokásosnak" mondható olaszország és a többi olyan állam ahová nem mennék nyaralni....örö' bódottá' mert Hungary NINCS az exclude listán, viszont mikor átkattintpk a Shipping fülre, jön a hideg zuhany (nem rég óta ebay-ezek, de szinte mindenhol olaszország volt az első, ami ki van exclude-álva) ...látom hogy ott figyel Hungary a listán (olaszország előtt, bár ez egy cseppet sem lényeges)

    Tehát a termék infó oldalát nem változtatták, csak a shipping fül alatt lévő exclude listát bővítették velünk. Valszeg' mostanság...és nem ennél az egy eladónál...egy rakás hongkong-i eladónál látom ugyanezt.

    Szigorodtak a szabályok, vagy csak passzióból kerültünk tiltólistára?!
    Pedig nagyon kéne az a notihűtő :F

    Gondoltam, megkérdezem...hátha Ti tudtok valamit.

    Üdv

  • lacam

    aktív tag

    válasz dudikpal #13203 üzenetére

    Ez már azért gerinctelenség.

    Netes vásárlásaimnál (legyen az ebay, DX, vagy akár a legkisebb webshop) nálam alap hogy amint rányomtam a VÁSÁROL gombra, megyek és kiegyenlítem a számlát.

    Komolyan mondom, az ilyenek miatt hiszik azt Magyarországról, hogy "cigányország" (akinek nem inge ne vegye magára!) Hallottam olyan sztorit, amikor a "nyugatiak" meglepődtek azon hogy magyarok vagyunk s a bőrünk színe fehér s nem kreol! Ez komoly! :Y

    Nagyon rossz irányba haladunk....

    ...kár ezért a noti hűtőért, majd nézek mást, hátha találok valami jófélét...nem adom fel! :K

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok

    Gáz van?!
    Nemtudom...most rendeltem először ebay-ről....most nézem a posta tracking szolgáltatásával a jelenlegi státuszt...és ezt látom:

    2011.02.08 16:40 (HONG KONG) Küldemény felvéve / Item accepted
    2011.02.11 15:29 HKHKGA(HONG KONG) Célországba elküldve / Item sent abroad
    2011.02.14 00:27 Budapest 1005 Célországba megérkezett / Item received from abroa
    2011.02.14 08:37 Budapest 1005 Küldemény vám elé állítva / Item presented to cust

    Cirka 6000ft-nyi műkörmös "kacat"...ez a vámos cucc sztandard eljárás, vagy készíthetem a pénztárcám, kiszűrták a csomagot, felbontják és felülértékelik ami után fizethetem a vámot? Vagy ez "így szokott lenni, minden csomagnál"?

    Naggyon tutti lenne..... :O

  • lacam

    aktív tag

    válasz wwhy #13250 üzenetére

    Nah, ma hozzá került egy ilyen is:

    2011.02.15 09:48 Budapest 1005 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs

    Ez most annyit jelent hogy Vám+Áfa + Bfa +Cfa megfizetésére készülhetek....vagy "csak" annyit, hogy át ment a kezük alatt és elindulhatott a célállomása felé: Házhoz!?! :U

    Remélem az utolsó....nemtudom 5-6000ft-nyi cuccot levámolnak-e..valaki emlegetett itt egy bizonyos értékhatárt, amíg nem vámolnak...talán 45EUR-t olvastam? A cuccokat átszámolva nagyjából 24EUR-ért vásároltam...nemtudom mire számíthatok. :F

  • lacam

    aktív tag

    Megérkezett!

    Első e-bayes bizniszem, minden tökéletes. Febr 8-án lett postára adva HongKongban, 16-án már a kezemben (Dunaújváros) a pakk.....bravo! :) Osztottam is a pozitívat :C

    .....és nem vámolták.....

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    Sziasztok

    Segítsetek kérlek, marha nagy gond van....

    Érkezik kínából egy "Ajándékcsomag"...

    Tudta fene hogy DHL-lel jön a cumó.....ma megtaláltak DHL-től vámkezelés ügyében. :W

    most akkor mi van? Gift - vám?!

    ...a papíron 150EUR alattinak van írva, 69USD a "Custom value" -gondolom ennyit kapásból ki kell csengetni...mikor? Átvételkor a futárnak?
    Nomeg ki kell tölteni egy kérdőívet amiben meg kell adni h vásároltam -e vagy ajándék (persze "ajándék"-ként fogom bejelölni, de utána értékadást is kérnek...ha papíron ajándékként jelölöm meg a DHL-es meghatalmazást akkor mit írjak értéknek?! 0? Van ezzel valakinek tapasztalata? Nemértek semmit ebből..segítsetek gyorsan, mert ha megérkezik a cucc, minden nap várakozás 3-4000ft-ot fog jelenteni...

    Mit hogy írjak?!

    Akár privátban is...csak segítsetek :R

    :F

    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • lacam

    aktív tag

    válasz wwhy #13437 üzenetére

    Ok, az tiszta h fizetni kell...nade mennyit? A Vámértéket? (esetemben 69USD)

    ...ha igen, akkor ennyi, talán kikalkulálom..de hogy töltsem ki a "Meghatalmazási nyilatkozat"-ot?

    Mit adjak meg csomag értékekén? Szállítási költségként? Elvileg gift...és Free shipping...0ft / 0ft ? ...az tutti lenne... jól mutatna a cetlin. :U

Új hozzászólás Aktív témák