Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZooLee

    őstag

    válasz zsombor22 #9516 üzenetére

    Nincs konkrét tapasztalatom az adott olvasóval, de megosztanám az összeesküvés-elméletemet, aztán mindenki azt csinál vele, amit akar :)

    Az Alcor nem egy nemzetközi márka, hanem egy Magyarországon használt márkanév, vagyis valamelyik nagy, általános beszállító van mögötte. Ez önmagában nem jelent rosszat, de ha valamilyen segítségre van szükséged, akkor sokkal kevésbé fogsz találni tapasztalatokat, ötleteket, megoldásokat, mint a nagyobb gyártók esetében.
    Kérdéses lehet a garanciális ügyintézés is, bár ez a Te esetedben valószínűleg nem okoz gondot :)

    Technikailag azt gondolom, hogy ha nem írják ki az e-ink kijelző típusát, akkor az gyanús, mert ha jó lenne, az szétkürtölnék, ha meg nem a legújabb, akkor azt diszkréten elhallgatják. Ez is vagy így van, vagy nem, de nekem ez a tapasztalatom.
    A 8000 lapozás önmagában jó, de mond semmit a készülék valódi használhatóságáról, főleg úgy, hogy ez csak a gyártó által tesztelt adat. (na ez is egy jó példa, ilyen információt sem találsz a neten)

    Természetesen a kedvezményes vásárlás egy nagyon nyomós érv, de használni hosszabb ideig fogod. Én inkább egy ismert márkát választanék, bár tény, hogy ha tényleg megkapod 20-22 körül, akkor nincs ár-versenytársa.

  • ZooLee

    őstag

    válasz JamesFinn #9526 üzenetére

    23-ért az még nem világítós szerintem, az azért combos különbség.

    De egyébként igen, a PB mögött már van rendes support, de ami fontosabb szerintem, hogy közösség (közösségi információ) is van mögötte, és ez sok esetben nagyobb erő. Szerintem a Wayteq FL60 üzemidő-prolémájára is hamarabb lesz közösségi megoldás, mint support-támogatás...

  • ZooLee

    őstag

    válasz Bakterman #9603 üzenetére

    Az 1 másodperc nagyon jól hangzik, de nem igaz.

    Erre az analógiára azt is leírhatjuk akkor, hogy a "sok formátum kezelése" is szépen hangzik, de nem igaz, ha az olvashatóságot nézed. Mert ugyan megnyitja a PDF-et, de ha nem folyó szöveget tartalmaz, akkor meg leszel lőve a szöveg mérete és/vagy a scrollozás miatt. Ha egy tördelt TXT-t veszel elő, akkor az is rettenetes formában fog megjelenni. A különböző DOC, RTF verziókról nem is szólva. Szóval nem ennyire egyszerű a helyzet.

    Az 1 másodperc akkor igaz, ha egy jó ePUB-ot konvertálsz MOBI-ra vagy vissza. Egyéb esetben már tényleg nem annyi, több munka van benne. Viszont hosszú távon szerintem mindenképpen kifizetődőbb a Calibre-t használni, nem csak a konverziós képességei, hanem a katalogizálás miatt is, az adatbázis alapú nyilvántartás sok olyan extrát ad, ami könnyebbé teszi a elektronikus könyvtár használatát.

    elég ha vesz egy PocketBookot és mindenféle konvertálás meg gépészkedés nélkül tud olvasni szinte bármilyen formátumu könyvet.

    Ez így ebben a formában nem igaz, a PB helyére írhatsz bármit, akkor sem lesz az. Jelen pillanatban nincs olyan olvasó (nem tablet) ami ezt így teljesítené. Sajnos.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Bakterman #9636 üzenetére

    Ezt én teljes mértékben el tudom fogadni, neked így megfelel és meg tudod oldani, akkor nincs semmi gond. Viszont tapasztalatom szerint akik tényleg nem értenek hozzá (mert téged ezek alapján azért nem sorolnálak ide :) ) azok általában azt gondolják a "minden formátumot kezel"-ről, hogy legyen bármilyen formátum, ugyanúgy tökéletesen (értsd könyvszerűen) fog megjelenni. És ekkor szokott jönni a csalódás, hogy akkor mégis mit kell tenni, hogy a PDF-et el tudja olvasni...

    Senkit nem kell rábeszélni semmire, csak legyenek valamennyire tisztában a lehetőségekkel.

    Pl. én nem tudom elfogadni az ő-ű betűk hiányát, ami a Sony olvasón volt sokszor probléma ott kellett vele mókolni (ekkor szerettem meg a Calibrét is) A külalak kérdése ettől odébb van, az ő-ű hiánya szerintem már nem csak külalak kérdése, hanem szöveghelyességi probléma. Viszont ezek pótlása/helyreállítása nem egy kattintásos konvertálás, hanem nagyobb munka.

  • ZooLee

    őstag

    válasz kuruczz #9644 üzenetére

    nekem személy szerint nagyon fontossá lett a címkék használata ((FBReader, Aldiko, PrestigioReader) tudtommal ezeket egyetlen gyári program sem támogatja, csupán az androidos alkalmazások), mivel sokféle szempont szerinti rendezést tesz lehetővé, mintha egy könyv több gyűjteményben szerepelne egyszerre.

    Pont ezt tudja a Sony PRS-505 olvasó (2007-es!!!), és nekem is ez az, ami a legjobban hiányzik az összes olvasóból, amit próbáltam, használok.

    Illetve címkékkel jelzem a Calibre-ben azt is, mi való olvasóra, mi a tabletre.

    Ez nekem is így van, rendszerint 2-3 hetente kerülnek az olvasók gépközelbe, addig csak tagelés zajlik, és ilyenkor csak egy mozdulattal át kell küldeni. :R

  • ZooLee

    őstag

    Hm, elgondolkodtató, viszonylag jól összeszedett cikk. Van benne pár - szerintem - elnagyolt, elhallgatott dolog, de alapvetően azért jól festi fel a mai magyar helyzetet... :(

  • ZooLee

    őstag

    válasz csidat #9700 üzenetére

    Sziasztok!Alcor Codex-ről tudtok mondani valamit?

    Szia,

    Ha visszaolvasol pár napot, akkor láthatod, hogy volt némi eszmefuttatás erről az olvasóról, de konkrét tapasztalata senkinek nincs vele kapcsolatban. Ez mondjuk elgondolkodtató, azért itt elég jó merítés előfordul az e-könyv olvasó-tulajokból, de önmagában nem jelent semmit, ettől még lehet jó olvasó.

    (#9705) Dinomano: Olcsó E-book olvasót szeretnék vásárolni; korábban egy TXTR Beagle-n gondolkodtam, de több hátrányát olvastam, mint előnyét a készüléknek. Kobo ER430 Mini eBook olvasó van akciósan a vaterán...

    Kobo ER430 Mini nincsen, valószínűleg ez okozza a bizonytalanságot. Kobo Mini van, ami egy rendes, e-inkes 5"-os olvasó, és Kobo ER430 van, ami viszont - ahogy már írták - egy e-inkes tablet-szerűség. Szerintem ne vedd meg.
    A Beagle mint hardver nem rossz (könnyű, vékony, sima AAA-s elemről megy), de valóban, mire felszenveded a könyvet, az eléggé gáz. És az is fontos, hogy ez tényleg nem egy e-könyv olvasó. Első, vagy "fő" e-könyv olvasónak semmiképpen nem javaslom, mert nagyon csalódni fogsz.
    Érdemes most figyelni a karácsonyi akciókat, mivel eléggé slágerterméknek tűnik mostanság az e-könyv olvasó, elég sok akció van belőle. Vagy megvárni a karácsony utáni duplán-kapott-ajándék eladási hullámot :)

  • ZooLee

    őstag

    válasz Ébri #9710 üzenetére

    De lapozás sebességére elég akár a youtube-on keresni egy videót, bár annyira nem "érezni", mint valódi lapozáskor.

    A PB-nek nem lassú a lapozási sebessége inkább kicsit furcsa a lapozási algoritmusa, mert egy pillanatra egyszerre látszik mind a két oldal szövege, szerintem emiatt tűnhet lassabbnak...

  • ZooLee

    őstag

    válasz Dinomano #9726 üzenetére

    Picit még a TXTr Beagle-vel kapcsolatban...Csak PDF-et és ePub-ot tudnék rátölteni? Rátöltés mennyire bonyolult(saját könyvtárból)? Mennyire megbízható maga az eszköz? Fél év után beadja-e a kulcsot? Ár/érték aránya? Pro/kontra jellemzői?

    Ahogy már írták, PDF nem fog menni, előtte konvertálni kell ePub-ra. A rátöltés maga nem lenne bonyolult, de a kapcsolat sokszor eléggé instabil, és mivel rettentő bután BMP képeket tölt át az olvasóra, azért sokáig is tart (egy-egy könyv akár 800MB is lehet) Ha megszakad, legtöbbször tudja folytatni, és áttöltés közben is lehet már olvasni, de nem biztos, hogy érdemes piszkálni.

    Az eszközzel szerintem nem sok gond lehet, mert annyira faék egyszerűségű, hogy sok minden nem romolhat el benne (nincs oprendszere, csak egy buta vezérlőegység memóriával, és az e-ink képernyő a saját vezérlőjével). Megfogni, használni teljesen jó, kicsi, könnyű ha el tudod fogadni azt, hogy gyakorlatilag egy elektromos papírkönyvet használsz, mert nincs semmilyen előnye a papírkönyvekkel szemben, nem tudsz betűtípust, méretet, sorközt, margót állítani, nincs könyvtár, szinkronizálás, jegyzetelés, keresés, max. 5 könyvből tudsz válogatni.
    Ezért az a véleményem, hogy elsődleges olvasónak, tapasztalatok nélkül nem biztos, hogy ajánlanám, de 5e forint alatt, egy másod-, harmadolvasónak (szakácskönyvnek :) ) minden további nélkül...

    Ha hozzá tudsz dobni egy kicsit, akkor szerintem mindenképpen jobb egy régebbi Sony PRS300 (ha már 5"-os méretben gondokozunk) vagy egy használt PB mini (de újonnan is bele lehet futni olcsóbban, volt akcióban 12 körül, annyiért best buy)

    (#9731) geza844: És a PocketBook Mini elfér pl. kabát belső zsebben? Jó, tudom, milyen kabát?

    Ing vagy zakózsebben is elférnek ezek a mai kicsi olvasók. A PRS300 még nem, az vastag volt és nehezebb is, de a kabátba az is belefért.

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz fertilio01 #9736 üzenetére

    Lehet, hogy nagyon alap a kérdésem, de mire lehet használni e-book olvasónál a beépített wifit?

    Olvasója válogatja, de általában tartalom fel- és/vagy letöltésre Feltöltés pl. távolról ráküldött dokumentum automatikusan megjelenik rajta, letöltés: Az adott szolgáltató saját könyvesboltjában történő vásárlás. Vagy egy Calibre kiszolgálóról is tudsz letölteni könyveket az olvasóra, vagy a Calibrével rátöltelni. Van olyan olvasó, ami szinkronizálást is tud így végezni, vagyis amit egyik eszközön olvasol, azt utána a másik eszközön onnan tudod folytatni, ahol abbahagytad.
    Vannak aztán még egyéb lehetőségek, pl. böngészés, vagy egyéb, hálózati hozzáférést igénylő alkalmazások futtatása, de ezek rendszerint eléggé hiányosan vagy nehezen használható funkciók (főleg az e-ink kijelző lassúsága miatt), inkább kísérleti jellegűek.

    Nem létszükséglet a megléte, de nem rossz ha van, rá lehet kapni a használatára...

  • ZooLee

    őstag

    válasz hampidampi #9890 üzenetére

    Törvényt nem szegsz, csak szerződést.

    Biztos vagy benne? A magyar törvények szerint DVD és CD lemezt is lehet másolni, csak a rajta található DRM-et nem szabad eltávolítani. (Így persze gyakorlatilag minden másolás bukta, de az más kérdés.)

  • ZooLee

    őstag

    válasz Degeczi #9892 üzenetére

    Az SZJT 95/1 paragrafusa viszont nem veszi figyelembe a haszonszerzést:

    "A szerzői jog megsértésének következményeit kell alkalmazni minden olyan cselekményre - ideértve eszközök gyártását és forgalmazását, szolgáltatások nyújtását is -, amely jogosulatlanul teszi lehetővé vagy könnyíti meg a szerzői jog védelmére szolgáló hatásos műszaki intézkedések megkerülését, és amelynek a műszaki intézkedés megkerülésén kívül nincs számottevő gazdasági jelentősége, illetve célja."

    Sőt, a 96/1-es paragrafus is erről szól:

    A szerzői jog megsértésének következményeit kell alkalmazni a jogkezelési adat jogosulatlan eltávolítására vagy megváltoztatására, továbbá olyan művek jogosulatlan terjesztésére, terjesztés céljából történő behozatalára, sugárzására vagy a nyilvánossághoz másként történő közvetítésére, amelyekről eltávolították vagy amelyeken megváltoztatták a jogkezelési adatot, feltéve, hogy a felsorolt cselekmények bármelyikét elkövető személy tudja vagy az adott helyzetben általában elvárható gondosság mellett tudnia kellene, hogy cselekményével lehetővé teszi vagy megkönnyíti a szerzői jog megsértését, vagy mást arra indít.

    Szóval nem annyira egyszerű ez. Persze, nem fogja a TEK senkire rárúgni az ajtót éjjel egykor, fél órával azután, hogy eltávolított egy Amazon DRM-et, de azért nem egyértelmű a kérdés szerintem.

    Bár nagyon régi, de cikk volt az ITCafe-n is.

  • ZooLee

    őstag

    válasz hampidampi #9895 üzenetére

    Az Amazon nem magyar cég és nincs magyarországi képviselete sem. Így a magyar szerzői jogi törvény nem vonatkozik a kettőtök közti viszonyra.

    Ha igaz lenne amit írsz, akkor az SZJT nem vonatkozna egy Amazon által kiadott József Attila összesre sem. Az SZJT nem az Amazont, hanem a szerzőt/művet védi:

    2. paragrafus:

    "A törvény hatálya
    Olyan műre, amely először külföldön került nyilvánosságra, az e törvényben meghatározott védelem csak akkor terjed ki, ha a szerző magyar állampolgár, vagy ha a szerzőt nemzetközi egyezmény, illetőleg viszonosság alapján a védelem megilleti."

    Nem ismerem ugyan a nemzetközi egyezményeket, de gondolom a viszonosság elve él ezekben az esetekben.

  • ZooLee

    őstag

    válasz doc #9897 üzenetére

    ez igy egyelore eleg rosszul nez ki...
    kifizetem az Amazonnak az arat hogy legalisan az enyem legyen a konyv, de el csak akkor olvashatom ha megszegem a torvenyt (nem fogok kindle-t venni, es telefonon sem akarom olvasni...)

    És tableten? :)

    Én nem csinálnék nagy problémát belőle, ha egy megvett tartalomról van szó, akkor szívfájdalom nélkül leszedném a DRM-et a fenébe...

    (#9899) LittleBiG007: Az Amazon meg azt mondaná, hogy azért adtam el neked olcsón, hogy Kindle-n olvasd, ne máson.

    Nemigen mondhatja azt, mert nem köti Kindle vásárláshoz a könyvvásárlást - szerintem nagyon helyesen. Így ki lehet próbálni az Appon belül az olvasást, aztán ha már vettél könyvet, és tetszik az App, akkor egyszer csak beeshet egy Kindle is a kosárba... :)

  • ZooLee

    őstag

    válasz JamesFinn #9973 üzenetére

    ...ugyanezt egy mp3 Player is adja :)

    Szövegfelolvasást? Aminek bedobsz egy mobi/epub/txt e-könyvet, és azt felolvassa neked? Te szerintem a hangoskönyvre gondolsz, ami nagyon más műfaj!

  • ZooLee

    őstag

    válasz Degeczi #10202 üzenetére

    Nekem az veri ki igazán a biztosítékot, hogy a vásárlóra nézve viszont kötelező érvényű az ajánlat! Vagyis ha nem féláron, hanem kétszeres áron kerülne ki az adott árucikk, a vevő benézi (ezt is ugyanúgy, mint a félárat) akkor viszont szó nélkül rá lehetne verni ezt a hibát? Ez a dolog azért nagyon egyoldalú, most vagy mind a két félre nézve kötelező érvényű, vagy akkor egyikre se legyen az...

  • ZooLee

    őstag

    válasz gyuszi78 #10205 üzenetére

    legújabb firware van rajta,tegnap lecsekkoltam.Csak laptopról töltöttem idáig.Mondjuk nem volt beállítva hogy bizonyos idö után kikapcsoljon,csak altatásban volt sokszor napokig.Lehet hogy ezért merültígy le?Gondolom ott azért van valami fogyasztás a kikapcsolt állapothoz képest.Majd meglátjuk...

    Biztos, hogy nem normális, egy-két, androidos rendszert futtató készüléktől eltekintve hónapokban de legalábbis hetekben mérhető a készenléti ideje az e-könyv olvasóknak, akkor is, ha nincsenek kikapcsolva, csak altatva.
    Viszont több készüléknek van ilyen-olyan becsípődése a merüléssel kapcsolatban, valamelyik pl. (dokumentáltan) gyorsabban merül, amíg be nem regisztrálod. Szóval ha nyakadba kapod a netet, és keresgélsz, akkor lehet, hogy találsz róla infót.

    Szerk.: Meg is találtam, itt volt róla szó a témában. Itt a probléma és itt egy válasz.

    [ Szerkesztve ]

  • ZooLee

    őstag

    válasz JamesFinn #11298 üzenetére

    Lezárul hát egy nagyszerű időszak az elektronikus könyvek történetében, a mérföldkőnek számító nagyszerű készüléket ezentúl nem tudjuk majd használni, legfeljebb poháralátétnek. Sőt, az eddigi "hajítófát sem ér" tétel is megdől, hiszen már nagyszerű lesz annak, sőt még talán kacsázni is lehet majd vele... :N

    Mondjuk talán ez rávilágít pár dologra a szolgáltatóhoz kötött tartalmak, DRM-es könyvek esetében. Mondjuk nem feltétlenül az Amazonra gondolok, mert az nem dől be egyhamar, de van nálunk is sok kisebb cég, aki ilyesmivel foglalkozik...

  • ZooLee

    őstag

    válasz Degeczi #11310 üzenetére

    Most így hirtelen nem ugrik be másik típus, ami szolgáltatóhoz lenne kötve, bármelyikre másolhatsz saját anyagokat, és a DRM sem lesz érvénytelen, ha a szolgáltató bedől, továbbra is olvashatod azokat.
    Szóval szerintem nincs min aggódni.

    Rosszul fogalmaztam, könyvolvasó valóban nincs, inkább magazinok, újságok vannak, amelyek csak saját olvasóprogrammal vagy egyéni megoldással használhatóak. Ott merülhet fel ez a kérdés.

  • ZooLee

    őstag

    válasz aggleány #11341 üzenetére

    Szia :)

    Van itt felül egy nagyszerű cikk, nem tudom olvastad-e esetleg, van benne pár okosság, tök jól összefoglalja a lényeget... :DDD

    Szóval, igazából a lényeg azóta sem változott, nincs új a nap alatt, nem nagyon lehet találni igazi újdonságot, ami nagyon másképp lenne, mint anno. Kicsi finomítgatás, óvatos fejlesztgetés, de semmi olyan, ami az erőviszonyokat megváltoztatná. A Kindle nem visz több formátumot, a Pockebook nem gyorsult, az alacsonyabb kategóriás olvasók nem lettek jobbak (ahogy te is tapasztaltad...)
    Ha jó volt a Kobo, akkor az aktuális modell megvásárlásával nem nagyon nyúlhatsz mellé... De (szerintem) egy jelenlegi PB Touch aktuális modellel se nagyon :)
    (Meg egy Kindle-el se nagyon ha a két kattintás elleni ellenérzéseidet sikerül legyűrni :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák