Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz fape #41016 üzenetére

    Persze, igazából kombókat kéne kialakítani, hogy Pisti ERRE az akkura AZT a töltőt ILYEN táppal használja.

    Nálam az egyik gond, hogy nem teljesen homogén az akku parkom. Én egy paraboardon ált. 3-4 akksit töltök (ha a feszültség nem nagyon tér el), így nekem általában ennyi kell:
    4*1500*16,8=100W ez egy kör akku

    Ha ebből akarok két kört tölteni, akkor az ugye 200W. Mivel a para board tudna 6 darabot is fogadni, ezért elvileg 151W-t kell egy töltőből kivenni, ami 16,8 V mellett 9A-t jelent ( ISDT 10A :D)

    Ha nagyon gyorsan akarok tölteni sok akksit, akkor viszont 2* kell a fentieket megtennem, vagyis 2 db ISDT 10A-val már 300+ wattot jelent, erre kerestem 350 W körüli duál kimenetes tápegységet, szerintem kb. ez az ideális.

    A gond az, amikor nem egyforma feszültségen állnak az akksik, nálam általában ez szokott történni. Pl. tegnap 6 akksiből 3 db 14,8-ra kúszott fel, mire haza értem, egy 14,4 egy 13,1 és volt még egy ami 15,6 mert nem repültem ki. Na ez már gond, mert ez 4 kör töltés lenne....tehát a legnagyobb teljesítményű töltőre felrakom a 3 egyformát, mellette meg a legkisebb fesz érétkűt felrakom egy másikra akkor le van tudva 4 akksi. A maradék kettőt meg feltöltöm ha vége a körnek.

    Szóval szerintem lehet ezeket vegyíteni is.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák