Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz sketchifun #40999 üzenetére

    Én is reagálok Terézatyás stílusban. Nekem kb. a 10. töltőm van éppen, mondom mi a tapasztalat:
    - 2S gagyi töltők mind szarok, a B3 mini is. Akarok majd nagy gagyi töltő tesztet csinálni, tegnap pont töltöttem egy kört, hát volt ott mindenféle fesz érték, 8,23-8,50 között meg olyan cellaszórás hogy sírva fakadsz (4,25/4,15 meg hasonlók), szóval ezek kb. arra használhatóak, amire én is használom őket: FPV szemüvegbe és ennyi
    - iMax B6- ne vegyél, nagyon kevés az 50W, kb. fél év alatt kinövöd, inkább a B6 mini, de szerintem az is kicsi
    - iMay B6 másolatok: B6AC és B680W:
    B6AC: az elsőnek valami elolvadt a NYÁK-ján, ugyanis ezek is gyakorlatilag 50W töltők, de a kínai ráírja a nagyobb számot oszt menjen, elektronika meg engedi, ettől rohadt hangos, ráadásul tönkre is megy
    B680W: ez egy fokkal jobb, tényleg tudja a 80W-t csak melegszik, ebből kettő is van, az egyiknek megmakkant a tápegysége, de egyébként lehetne külső tápról üzemeltetni, csak a csati valami 2A-t bír, az meg azért eléggé kevés. A másik gond nélkül üzemel, tegnap is töltöttem vele 4.5 A-val, rendben lehozta

    Szvsz. szerintem mindegyik kicsi, én valami duál kimenetes cuccost vennék, vagy ISDT termékeket (abból is van kettő, csak még nem vettem tápot hozzá), mert azok nagyon jók (cserébe drágák). Ami az ISDT 608 mellett szól, az hogy:
    + mér belső ellenállást is
    + tölt LIHV-t is
    + firmware upgradelhető és jönnek hozzá a frissítések is
    + terepen is használható, mert rakhatsz rá akksit, ami bemenetként funkcionál (alacsony C értékű nagy kapacitású 3S a legolcsóbb)
    + jó minőségű
    - drága
    - nincs benne tápegység és a bemenet is XT60, tehát át kell forrasztanod

    Ha nem akarsz szarozni és sok a pénzed, akkor vehetsz olyan ISDT-t, amiben van belső táp és duál kimenetes 300W-os, illetve vannak quad kimenetes cuccok is. Ha spúr vagy, bohóckodhatsz PC táppal, csak ott az a gond, hogy az okosabbak, ha nincsen 5V, akkor letiltanak stb...

    Vannak direkt külső tápok is töltőkhöz, amik sokkal olcsóbbak csak szerintem azok ótvarok

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák